AZLK 2140 1982 janar@kooperatiiv.ee

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: AZLK 2140 1982 janar@kooperatiiv.ee

Postitus Postitas Martpoiss »

Mina lõikasin kindalaeka tagaseina ära ja tegin ettepoole vineerist seina, mille sisse raadio paigaldasin. Originaali jätsin armatuuri augutäiteks.
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: AZLK 2140 1982 janar@kooperatiiv.ee

Postitus Postitas Martin2140 »

Mina paigutasin raadio originaal kohale võimalikult paremale. Kõige suurem eelis teiste autodega et raadiot näppides näeb silmanurgast teed jälgida. Teistel siiski kõigil nii alla pandud et ei saa üldse teel silma samal ajal peal hoida.
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Kasutaja avatar
janar@kooperatiiv.ee
Postitusi: 6
Liitunud: 24 Juun 2019 14:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1982 janar@kooperatiiv.ee

Postitus Postitas janar@kooperatiiv.ee »

Jõudsin kah oma mossega ühe teemani, millest on siin aastaid tagasi juttu olnud, näiteks Karli mosse teemas. Aga kahjuks olid illustreerivad pildid sealt aastatega kustunud, nii et ehk keegi oskab selle uuesti lahti seletada. Mõtlesin nimelt endal elu mugavamaks teha ja asendasin jäigad turvavööd Norma intertsturvavöödega. Uued, see tähendab kinnises pakendis juba ligi 40 aastat. Aga nagu siin ka varem teemaks olnud - vööd peale ei saa - lukustub kohe ära. nikerdades saab selle rihma lõpuks välja, aga mis elu see on.

Proovisin erinevaid nurkasid, aga ühegi nurga alt ei hakka hästi jooksma. Max 20cm tuleb ja lukus. Üliaeglaselt tõmmates sain max 30cm. Ja see kah läks raginal, mitte sujuvalt.

Saan aru, et midagi väänates saab asja parandada. Ent seoses selle agregaadi funktsionaalsete iseärasustega küsiksin enne teadjatelt nõu, mida väänata.
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: AZLK 2140 1982 janar@kooperatiiv.ee

Postitus Postitas Martin2140 »

Tänapäevastelt turvavöödelt olen aru saanud et see osa mille pealt vöö ennast maha kerib, peab olema mingi kindlas asendis. Võta poldi alt lahti ja proovi erinevate nurkade alt teda maha kerida. Pluss mingisugune määrimine ei teeks ka paha.
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
irukas
Postitusi: 177
Liitunud: 03 Sept 2013 18:28
Telefon: 55 81 505
Asukoht: Iru küla

Re: AZLK 2140 1982 janar@kooperatiiv.ee

Postitus Postitas irukas »

Võta plastikkate maha, rulli all on kuul või tila mis peab olema keskel asendis siis tuleb lukusti lahti ning vöö peaks saama välja tõmmata.
Linnuvabriku garaaž
Kasutaja avatar
janar@kooperatiiv.ee
Postitusi: 6
Liitunud: 24 Juun 2019 14:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1982 janar@kooperatiiv.ee

Postitus Postitas janar@kooperatiiv.ee »

Nonii - sellel vööl jah allosas miskisugune pendel. Kohe kui päris sirge pole, siis lükkab lukku. Mulle tundus kallutades, et isegi kui pargin auto mäe peale, siis enam vööd kinni ei saa.

Ma ise mõtlen, et viiliks seda nokka natuke lühemaks, mis ennast sinna hammakate vahele tahab lükata. See hetkel on ikka liiga napi tolerantsusskaalaga mäng. Või on kellelgi kogemusi- mida oleks kõige mõistlikum nüsima hakata?

Pilt

Pilt

Pilt
Vasta