IZ 412 1975 Jartmok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Õhtust.

Tänane päev polnud sugugi erinev teistest, ikka mosse :D Seniks kuni ootan kuupäeva teen muid huvitavaid pisiasju.
Täna siis lammutasin ja puhastasin seest/väljast siduri,piduri need silindrid. Lähevad needki värvimisse.
Mäletan kuskilt, et neile müüdakse ka mingeid remondikomplekte vms? on reaalselt olemas ka?
Kas neid anumaid saab eraldi ka osta? mõtlen just neid valgeid plastikust.
Ja ei puudu ka pildikesed:

Pilt

Pilt

Ei tea mis müslit sinna valatud oli. ( arvatavasti aastate seismise süü)
Pilt

Pilt

Ja lõpuks jäidki vaid jupid tervikust.
Jartmok
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas saarlane »

Sesmöttes tore teema, et iga öhtu on juttu ja pilte oodata :D
Aitan Ebay'st asju tellida.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Eks ma proovin siin inimestele miskitki pakkuda :D
iisak
Postitusi: 122
Liitunud: 05 Veebr 2009 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas iisak »

Kas neid siduri- ja pidurisilindreid uusi poleks mõtet osta, nii samuti seda süütepooli, mida eelmisel lehel on puhastatud? Mingist hetkest pole ju mõtet kõiki ja kättesdaadavaid "kuluosi" remontida. Kas oled mõelnud ka poltide, mutrite, seibide, jms gavalaanikasse viimise peale? Puhtaid ja läikivaid juppe on ikka parem külge kruvida.
Aga muidu edu nagu ikka!
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Mis ma ikka ostan kui asi töötab. Kooli kõrvalt pole ka iga isu peale raha võtta. Pea meeles, ma saan siit miljon korda rohkem praktikat kui lihtsalt poest osta ja kahe mutriga kinni panna ja vsioo. Mulle lihtsalt meeldib nii. Mis nüüd muttritesse ja seibidesse puutub siis need on juba uued olemas.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Õhtust jällegi

Ei erine tänanegi õhtu millestki. Jälle valmistan ette detaile mis värvimist vajavad ja tahaks suurel hulgal korraga valmis saada, sirtsutamine poleks hea närvidele :D .Nii, tänane õhtu seisnes roolisamba ja roolikarbi lammutamisel ja vana värvi eemaldamisel. Alguses oli palju jamamist kuid lõpuks silm veidikenegi puhkas. Kõiksugu vanad õlid sai samuti ära peletatud sest ei meeldi kui uuega seguneb, puhtuse friik natukene, pole hullu. Mis ma ikka seletan, näitan parem mis sai tehtud.
Pildid:

Pilt

Pilt

Pilt

Läigib, ei tahaks kohe ära värvidagi :D
Pilt

Pilt

Pilt
Karu2
Postitusi: 77
Liitunud: 30 Apr 2009 00:59
Asukoht: Pärnu

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas Karu2 »

Vaatasin pilti, kus piduri- ja siduri peasilindri jupid ajalehel laiali. Silma aga ei jäänud piduri peapumbas olevat kummist põhjatihendit, mis asub otse otsakorgi taga ja millele toetub põhjaklapp (pildil vasakpoolse tolmukaitsme all). Või on silinder ainult lahti võetud salongipoolsest otsast? Sel juhul on otsakork veel silindri vastasküljes koos tihendiga. Sidurisilindril neid asju ei ole. Terve kummist seenekesega pühjaklapi ja kummist põhjatihendi kooslus, mis pärast piduripedaali vabastamist jätab töösilindrite kolbide taha pidurivedelikule jääkrõhu, mille surve hoiab kolbidel olevatel kummist mansetttihenditel servad iilusti vastub silindrite seinu. Väsinud servadega mansetid aga hakkavad surve puudumisel pidurivedelikku läbi laskma ja märgab piduriklotsid.
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas saarlane »

Millega puhastad asju?
Aitan Ebay'st asju tellida.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

saarlane kirjutas:Millega puhastad asju?
Olen truuks jäänud traatharjale mille panen drelli otsa. Minu meelest palju sõbralikum rahakotile võrreldes värvieemaldajatega jne, tulemus ka märksa ilusam.
NB Kui osta see traathari siis vaadake kindlasti kallimate poole, alguses pelgasin üht sest oli poole kallim aga nüüd sain aru miks kallim, kestab ja tõesti kestab kaua. Odavad läksid nagu soojad saiad läbi :D
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

öö

Jah tõesti, enam-vähem just saabusin masina juurest. Mitte, et tööd oleks palju tehtud, vaadates kellaaega, hoopis läksin hilja. Midagi erilist ei teinud vaid lammutasin käigukangi süsteemi laiali ja sealt tuli samuti üsnagi palju pudinaid mida värvida kannatabn. Natukene lammutasin ka käsipidurit kuid sellest juba hiljem. Detailid lasin nagu ikka traatharjaga puhtaks, asjadele kirjutasin isegi niemtused peale. Parem karta kui kahetseda. Esimest korda saab ise nüüd tihendieid tegema hatakata, see on tore käeharjutus. Mitte, et miskit väga rasket aga sai ju spetsiaalne maerial soetatud.
Näitan teile siis vähetähtsaid pilte ka:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Jartmok.
Vasta