Talvine ninakatte mossele?

Üldised probleemid mossega
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas MAZ »

No aga paku siis parem nimetus välja,sisuliselt seda eset millest jutt siin on mujale kui auto esivõre ees kasutada ei anna. Mina otsisin aga ei leidnud,selle eseme tehnilist või siis korrektset nimetust.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
ABS
Postitusi: 372
Liitunud: 21 Mai 2009 11:18
Telefon: 56871225
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas ABS »

Mnjahh,tegelikult saame ju aru kõik millest jutt käib,milleks tähti närima hakata?Mina isiklikult mäletan sellist sõna nagu "ninakate".Tihedalmalt kasutati seda siis kui veoautodena kasutati veel GAZ ja ZIL -tüüpi autosi ...aga see oli natuke aega tagasi kahh niiet kõik vast ei pruugi mäletada/teada ;)
AZLK 2140 ´85a.
Vigursõit 2012,2013,2014,2015,2018 VIIMANE koht!
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Mäletan küll,et vanasti liikusid üksikud Mossed ringi,millel olid termatiinist katted ees. Kahjuks ei oska kirjeldada,kuidas ja mis.
Ise olen laisk kui porikärbes ja ei ole viitsinud teha muud,kui visata radika ja kandle vahele pappkasti materjalist tüki. Olenevalt sõidu pikkusest ja ilmast olen siis vahetanud ja liigutanud seda papitükki.
Ma ei ole siiani aru saanud,miks uuematel mudelitel ribid eest ära jäeti. Talviti sõites jahutab ikka mootri nii ära,et soojaks ei saagi..... Praeguse ilmaga on mul juba pea-aegu radikas eest kinni topitud. 15 km. sõidu puhul läheb 90 ne peale alles pea linna jõudes...... Võibolla on ka termostaat väsinud,kuid millalgi keetsin seda pliidil koos veega ja mõõtsin klapi avanemise algust. Siis oli asi normis.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas kOll »

Mul peaks ka kuskil midagi sellist leiduma. Kui järgmine kord ette juhtub, raban kaasa ja teen pilti.
Kunagi ostsin Supra, millele oli selline päris originaal "kantoss" pagassis kaasas. Kohe esimesel talvel oli muidugi vaja see autole nina peale sikutada. Kevadel ninakatet ära võttes olid värvil igalpool üllatamas liivakriimud, mida koos lumega teiste autode rataste alt oli lennanud ja siis vaikselt serva vahele kogunenud.
Aga kui sõita kõrgema autoga või mitte linnas/maanteel siis ei tohiks sellist probleemi tekkida.
Ja see mosse ninakate, mida mina näinud olen, katab ainult esivõre ära.

PS. Jah, on täiesti normaalne kasutada talveautona 175kw manuaal kastiga sportautot 8)
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas moskiito »

talupeoetaluja, ju siis on sinu masinal probleemiks ikkagist termostraat mis avaneb liiga vara või on ültse koguaeg avatud asendis. minu mokitsal pole küll probleme soojenemisega. 10km sõitu ja vesi ilusti 85-ne peal.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

moskiito kirjutas:talupeoetaluja, ju siis on sinu masinal probleemiks ikkagist termostraat mis avaneb liiga vara või on ültse koguaeg avatud asendis. minu mokitsal pole küll probleme soojenemisega. 10km sõitu ja vesi ilusti 85-ne peal.
No praegu mul sama lugu. Jõuan linna 11 km ja seier 90 peal... Kuigi seekord abi papitükist..... Põhiline häda hakkab pihta ikka sellest,et mootoriplokk on alumiiniumist. See sunnik jahutab liigapalju. Oleks plokk malmist,läheks ka mootor kiiremini soojemaks.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Jossu
Postitusi: 307
Liitunud: 02 Veebr 2009 16:10
Asukoht: Tartu/ Saaremaa

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas Jossu »

Milleks otsida originaalseid lisaseadmeid autole, kui neid kunagi samast tehasest, kus autod väljusid ei tulnud. Pigem ikka miskit koperatiivi toodang, ise asi, ise sugune. Kusjuures enamasti mittemingit sarnasust eelmisega ei pruukind olla...
Jõudu ja jaksu asja otsimisel, igaljuhul on lihtsam ka uuemale mossele üks väike tross lisada ja see jahutusradika ribi ette paigaldada, kuigi uuemal mossel miskit õhusuunamise süsteem seal ees ka nii, et ei ole mina näind probleemi ka -20 kraadi juures
Pukseerimishaagise e Konna rent
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas Mossematk »

Ei mäletagi, et Mossele sobivaid ninakatteid oleks nõuka ajal poes müüdud. Mõned asjaarmastajad õmblesid neid ise. Väga levinud olid nad Volgadel. Ka Zigullile oli 80-del täiesti kena ninakate saada. Sellel oli veel 2 luuki ees, mida sai soojema ilmaga avada. Tegelikult suht mõtetu asi, märksa lihtsam ja ka efektiivsem on kasutada radika ees sobivas mõõdus papitükki.
Mis puutub ribikattikusse, siis AZLK kasutas seda ainult nendel 2140 mudelitel, millel oli ülemine termostaat.Alumise Lada-tüüpi temostaadi puhul, mis töötab veidi efektiivsemalt, ribikatikut polnud. IZ alumise termostaadini ei jõudnudki ja ribikatik kadus alates 1985.a. ära lihtsalt kokkuhoiu mõttes.
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas kOll »

Pilt

Selline siis see IZ 412-ne ninakate, mis ma kuskilt mingi autoga olen kaasa saanud.
Nagu näha, siis kinnitub ribide vahelt paeltega.
Nüüd aga rändab, igatahes, minu pirukale!
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Talvine ninakatte mossele?

Postitus Postitas partnermosse »

Oma praktikast saan öelda vaid seda, et sellise katte ette panemine on hea kaitse lumesaju ja muu pori eest, aga radiaatori jahtumise eest see ei kaitse, eriti veel praeguste miinu kraadide juures. Parimad on siiski omal ajal 412 mossedel olnud salongist juhitav ribakatik.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Vasta