Mootori õli ... aga millist ?

Üldised probleemid mossega
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Mootori õli ... aga millist ?

Postitus Postitas partnermosse »

Jah,ma ei vaidle õlide osas, sest ma tõesti pole uurinud pingerida, mis on väga hea, hea ja nii öelda halb, aga niipalju võin öelda, et mosse mis garaažis seisab on sõitnud viimased 5 aastat valvolinega ja kui mootor sai vahepeal lahti võetud, siis ei olnud mitte 1 kanal umbes ja sisu oli väga puhas. Jah hooldusvälbad olid 10 000 km juures lihtsalt omalõbuks. Ja tõesti selle valvoline ostsin kuna olin varem kasutanud. Teema alguses valisin ka valvoline õli erinevate andmetega ja küsisn millist õli valida .... kOll oli 1 kes soovitas Castrolit :) Kuigi jah olin juba valvoline ära ostnud :D Pole hullu ma loodan, eks tulevikus proovib castrolit ka kui õli vahetuseks läeb :beer
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Mootori õli ... aga millist ?

Postitus Postitas sass »

Ütleme nii, et tavalisel autol Valvoline pole nii saast ka. Vahetusvälp söltub autotootjast ja tootja nõuetest. Kui õli vastab nõuetele, siis peab ta ka selle vahetusvälbani vastu, kui mootor ise korras on. Tavalisel sõiduautol, millel erinõudmisi ei ole, siis piisab minu arvates täiesti.

Ja mosse mootori puhul, igasugune tänapäevane õli on parem, kui see, mis tol ajal projekteeriti sinna mootorisse.
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: Mootori õli ... aga millist ?

Postitus Postitas kOll »

partnermosse kirjutas:... kOll oli 1 kes soovitas Castrolit :) Kuigi jah olin juba valvoline ära ostnud :D Pole hullu ma loodan, eks tulevikus proovib castrolit ka kui õli vahetuseks läeb :beer
Tegelikult ma ei soovitanud, lihtsalt tõin võrdluseks hinna skaalal.
Castroli peamine häda on selles, et idast tuleb samanimelist "piraat" toodangut.
Kui midagi 100% soovitan siis Shelli või BP toodangut. Tänapäevaste autodega on muidugi lihtsam, tuleb manuaalist vaadata, mida tehas on soovitanud.

Valvoline on saast ja minu silmis jääb ka selleks(loputusõli).

hulgusele: ei kasuta oma hügieeni juures ühtki petrokemikaali ja näpukesed saan iga õhtu ilusti puhtaks :D
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Vasta