Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Üldised probleemid mossega
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas Seenior »

Üks kriitiline koht on veel rattalaagrid,eriti tagumine,sest kui see juhtub lagunema,on selline probleem,et autot ei saa lihtsalt paela otsas vedada,aga tervet pooltelge alati kaasas kanda on ka tülikas.Olen ise kunagi käinud teepeal seda vahetamas,kuna tollel ajal oleks auto teelt ära toomine olnud võimalik vaid mõne veoka kastis,lisaks kraana vajadus,praegu on muidugi võimalik puksiir tellida.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Seenior kirjutas:Üks kriitiline koht on veel rattalaagrid,eriti tagumine,sest kui see juhtub lagunema,on selline probleem,et autot ei saa lihtsalt paela otsas vedada,aga tervet pooltelge alati kaasas kanda on ka tülikas.Olen ise kunagi käinud teepeal seda vahetamas,kuna tollel ajal oleks auto teelt ära toomine olnud võimalik vaid mõne veoka kastis,lisaks kraana vajadus,praegu on muidugi võimalik puksiir tellida.
Vaat see on õige küll. Vast kuni 150 tuh. sõitnud autol seda jama ei juhtu.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1662
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas Edel »

Igapäevaselt on kõik põhi- ja osa vähemvajaminevad -tööriistad (mina nimetan seda töökojaks :D ) kaasas. Varuosadest bensupump, jagaja, ventika rihm, puksiirköis, rattavahetuse riistad ja mõningat väiksemat mudru lisaks. Kui kaugemale sõita, saab midagi veel pagassi visatud. Tavaliselt ei juhtu midagi aga igaks juhuks võib. VAZ-il 5 aasta eest pidin teise Eesti otsa sõitma ja juhtumisi sai otsa roolisambal olevad lülitid, mille puhul lähituled puudusid. Sai kaasa võetud pika jämeda juhtmega lähituled otse aku pealt pandud ja sai koju jõutud.
Mossega üks kord teepeale jäädud. 2009a. sügisel lõppes jagaja otsa ja sai pagassist järgmine asemele pandud.
Varu bensupumpa tasub kontrollida. Pikalt seisavad siis pikapeale ei taha see enam ettenähtud tööd teha. Omajagu kasutan paagist kütte väljaimemiseks, kasutades käsihooba. Eelmine sügis sai nii Ikaruse paagist 20 liitrit diislit välja tõmmatud :D Ütlen kohe, et mina suuga ei ime ja pump saab ka natuke trenni teha. Loodan, et diislikütus membraanile halvasti ei mõju...
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas Jeekim »

Ei ole küll mossega eriti kruiisinud, kui loodan seda edasipidi nüüd teha, aga teised autod millega on au igapäevaselt sõita sisaldavad 4 põhiasja pagasnikus- pukseerköis, krokodillid(käivitusjuhtmed), tööriistakast ja lumelabidas, eriti talvisel ajal.
Mossega kruiisin, siis on lisaks eelpool mainitud asjadele kaasas ka 5l kanku bensiiniga :D
Kordumatud kogemused on õpetanud, et ilma ei julge enam sõita- viimane kord oli maru vähe maad koju, aga väga palju maad tanklasse uue kütuse järgi. :lol
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas SanderV »

no lisan ka siis, ise kui kodus sõitsin, kaasas köis ja muud midagi, kui tartu tulin, siis :
tööriistad
krokodillid
5l bensu
lehter
jagaja
karpa
bensupump
küünlad
tung
varuratas
dot4 suur pudel
mootoriõli
tosooli 5l
tõkiskingad
kindlasti midagi veel aga hetkel ei meenu...
Kasutaja avatar
401
Postitusi: 97
Liitunud: 23 Nov 2011 21:50
Asukoht: Rakvere

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas 401 »

väikevend kirjutas:Pikema sõidu peale olen pagasnikusse visanud terve generaatori, karburaatori, jagaja, hunnik küünlaid, pirne, geneka rihm nagu ikka.
Lisaks on lisavarustuses kurikas ebameeldivate inimeste tõrjeks. :lol Siiamaani pole seda vaja läinud :devil
Pilt
Haha kurikas :evil
Mul ka metallist kurikas olemas ja läheb ka pagassi nähtavasti :D
Keevitustööd Rakveres. Tel.56933617
i-need-for-sped
Postitusi: 122
Liitunud: 23 Jaan 2011 05:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas i-need-for-sped »

Kui minu igapäevane auto oli MZMA 408 siis kaasa oli generatori rihm , kast töövahenditega, käigukastile õliga pudel ,tungraud ja pukseerimisköis - see oli kõik mis oli 45 aastases autos pagasnikus. Ainult Talverallile 2012 võtsin veel küünlad , süütepool ,tosol , motori õli , jagaja , kondensaator , ja voolik , aga mitte midagi ei kasutanud . Saan uhkelt ja ausalt öölda et minu 408 oli usaldusväärne ja ei olnud vaja kaasa võtta terve auto varuosad :)
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas Martpoiss »

Kuulge kurikakangelased, teate et kui teil pesapallikinnast või -palle autos ei ole liigitub kurikas külmrelvaks ja võib teile krim. asja tuua? :D

Muidu on kaasas pukseerimisköis ja võtmekarp, kus on vist paar varuküünalt ka. Teele olen jäänud paar korda natuke valetava bensunäidiku tõttu :beer
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas Mossematk »

Meie oleme läbinud tuhandeid kilomeetreid Venemaa teedel ja kaasas on olnud vaid mõned pirnid, paar küünalt, jagaja kontaktid, veoköis, originaalne Mosse tööriistade komplekt, korralikud toruvõtmed (muide ka veneaegsed) ja paar õhukummi. Sama varustusega oleme läbinud ka Uunikumide Talve- ja Suverallid. Õnneks pole midagi neist vaja läinud. Mõistlik oleks nii pikale sõidule veel kaasa võtta bensiinipump, jagaja, süütepool ja karburaatori nõelklapp. Aga pole raatsinud neid varuks osta... :lol
Eks 30 aasta vanusel autol võib mis iganes laguneda aga ega teist autot varuosadena kaasa ikka ei võta. Tuleb loota enda nutikusele ja heade inimeste abile ja õnnele... :)
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mis on või peaks olema kaasas ootmatu rikke puhul?

Postitus Postitas Manks »

Viimasel talverllil läks käiku tagavara genekarihm, sobis väga hästi summuti hoidmiseks :beer
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Vasta