Probleemi siduriga IZ 412 '89

Üldised probleemid mossega
Vasta
Kris
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets 2015 17:28
Asukoht: Pärnumaa

Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas Kris »

Tervist!
Kuna olen foorumis uus ja ka üsnagi värske mosseomanik, siis loodan, et ehk leian siit oma probleemile vastuse.
Asi siis selline, et kui siduri pedaal alla vajutada on kuulda kahinat, umbes 30km sõitmist sellise kahinaga ei lähe enam esimene käik sisse kui masin liigub. Küll aga koha peal seistes pole probleemi ja käik läheb ilusti sisse.
5. detsemberil läks masin ülevaatuselt ideaalselt läbi, aga ka siis juba oli siduris see kahin olemas.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1662
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas Edel »

Esimene käik lähebki hoo pealt teistest käikudest raskemini sisse, soovitan selleks kasutada vahegaasi, siis peab kindlasti minema. Kahiseb ilmselt käigukast, normaalselt ta tühikäigul vaikselt undab/või kahiseb, kuidas keegi seda võtab. Proovi, vajuta sidur sisse, siis ei tohiks enam unnata, sest võllid kastis jäid seisma.
Kris
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets 2015 17:28
Asukoht: Pärnumaa

Re: Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas Kris »

Edel kirjutas:Esimene käik lähebki hoo pealt teistest käikudest raskemini sisse, soovitan selleks kasutada vahegaasi, siis peab kindlasti minema. Kahiseb ilmselt käigukast, normaalselt ta tühikäigul vaikselt undab/või kahiseb, kuidas keegi seda võtab. Proovi, vajuta sidur sisse, siis ei tohiks enam unnata, sest võllid kastis jäid seisma.
Probleem tekkis 22 000 läbisõidu täitumisel, enne seda polnud ei undamist ega kahisemist, kõik töötas nagu kellavärk. Niiet probleem võib siis olla hoopis käigukastis mitte siduris nagu ma aru saan?
Mainin ära ka, et auto oli enne mind vanuri käes, kes oli ka esimene omanik. Sõitmiseks kasutas seda ainult surnuaias käimiseks (ca 5km nädalas, mõnikord harva ka pikemad otsad). Peale igat sõitu pesi auto puhtaks ja valas paagi täis, niiet igati korralikult hoitud ja hooldatud masin. Aga eks ikka vanade autode puhul kipub midagi järgi andma, nagu ilmselt ka see sidur/käigukast nüüd siis.

Vabandan ette lollide küsimuste pärast... auto on minust endast 6 aastat vanem ning ei ole väga teadlik selliste autode kohapealt.
Ühesõnaga olen noor nolk, ning ei tea suurt midagi, aga näed hakkasid need vanad autod huvitama nüüd. :)
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 324
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas Sten »

Edel, kahiseb ju siis kui siduri alla vajutab, järelikult teeb siduri survelaager häält?
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1662
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas Edel »

Sten kirjutas:Edel, kahiseb ju siis kui siduri alla vajutab, järelikult teeb siduri survelaager häält?
Endal pole siduri kahinaga varem kokkupuuteid olnud, minul on 25 000km käinud ja on vait. Küll on varasemalt muid kummalisi hääli teinud, aga need on välja ravitud korvide-ketaste vahetustega (eri autodel eri aegadel). Seda tean, et kast tühikäigul undab, kui sidurit ei puutu.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas wax »

Mul kahiseb kah, kui sidurit all hoida. Survelaager arvatavasti.
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
timo93
Postitusi: 23
Liitunud: 19 Juul 2013 12:52

Re: Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas timo93 »

Kasutaks ka teemat ära siis, endal kahises samamoodi, survelaager läbi. Siit tulebki küsimus, kuna grafiitlaagrit ei tahaks panna uuesti, siis keegi äkki oskab öelda kas sobib mõne teise sõiduki kuullaager survelaager ka?
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas Muhulane »

Mosule on laagri peal siduri survelaager täiesti olemas. Aga Härma tn. kaupluse omanik Volodja hoiatas,et suuri koormusi laagrile ehitatud survekas ei kannata.Võibolla on siinsetel kogemusi?Et grafiidiga pidada kindlam olema. Mul mõlemal mosul grafiidid sees ja ei ole siiani jama olnud.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Probleemi siduriga IZ 412 '89

Postitus Postitas sass »

Survelaagriga (laagri peal) pole siiani ühtegi probleemi olnud (alates 2008-2009 olen kasutanud laagri peal variante). Küll on olnud probleeme grafiidiga, mis laiali pudeneb... Seega, uus survelaager asemele ja tükk aega muretu.
Vasta