Eesti Moskvich Klubi
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/

Järsku enam ei lähe hästi soojaks auto salongist(2140)
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/viewtopic.php?f=8&t=703
1. leht 1-st

Autor:  ivorturb12 [ 13 Dets 2009 22:53 ]
Teema pealkiri:  Järsku enam ei lähe hästi soojaks auto salongist(2140)

Mure siis selline, et muidu auto läks väga hästi soojaks, soojenduse põhja korra panid oli auto ikka väga soe seest ja klaasid puhtad.
Nüüd järsku selline asi et ühel päeval enam ei läind õieti soojaks. "+" kraadid tulevad ikka autosse ja esiklaas saab puhtaks, aga võrreldes varasemaga läheb suht kehvasti soojaks. Puhur põhjas võid tund aega vabalt sõita, aga palav seal autos talvejopega küll ei hakka.
Muidu vesi käib ringluses ja temp. on nagu alati,seal 90kraadi ja vahel läheb üks max 5kraadi üle 90ne.
Radikas oli tosooli täis,aga paisupaak tosoolist täitsa tühi. sai siis ostetud paisupaaki ka tosooli,kuid asi ei paranend. Mis võib viga põhjustada? Termostaat järsku lakkas töötamast õieti? Või annab järsku see tunda et tosool on sees,mis pandud sisse 2006a,et liiga vana ?

Autor:  Edel [ 13 Dets 2009 23:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Järsku enam ei lähe hästi soojaks auto salongist(2140)

Tosooli vanus rolli ei mängi,kütab/jahutab ikka samamoodi.
Termostaati puudulik töötamine ainult küttesüsteemi ei puuduta, ka mootori soojusvahetus on häiritud (kas liiga kuum või külm)
Aga tee katse näiteks kohapeal mootor väikeste tühikäigupööretega soojaks lasta,kas siis tuleb sooja normaalselt? Kui sõites maha jahtub,võib põhjus olla kütteradika ummistuses. Mul Ladal oli selline jura,ei aidanud ka kütteradika puhastusest. Lühiajaliselt aitas küll aga lõplikult sai sellest jamast lahti nässus kütteradika vahetus korralikuma vastu.

Autor:  marko [ 13 Dets 2009 23:17 ]
Teema pealkiri:  Re: Järsku enam ei lähe hästi soojaks auto salongist(2140)

Kui temperatuur tõuseb normaal kiirusel sinna 90 kraadi juurde siis võib arvata,et termostaat ikkagi toimib.Ei oska hetkel rohkem midagi soovitadagi.Kontrollida tasub väikseringi soojenduskraani lahti olekut,lõdvikuid mis lähevad soojendusradikasse,et ega pole volti sisse tekkinud vms :P Jahutusvedeliku vanadus seda nüüd küll ei põhjusta.Ja muidugi soojendusradika ummistus pole ka välistatud,on seda ette tulnud küll.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/