УЗАМ-412 mootori kolvi/sõrme/hülsi mõõtmed

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: УЗАМ-412 mootori kolvi/sõrme/hülsi mõõtmed

Postitus Postitas Urukoer »

SanderV kirjutas:no tehke või tina mina ainukese tähise kolvilt leidsid oli kas AL-30 või DL-30 muid polnud, aga värv oli nii kolvidel kui sõrmedel roheline
miks üldse need mõõdud originaalis erinevad on ja siis tulevad rem mõõdud ? mis selle point oli

Nii ta on. See markeering on värviga kolvi peale löödud ja natuke seisnud kolvil suht raskesti näha või lausa loetamatu.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: УЗАМ-412 mootori kolvi/sõrme/hülsi mõõtmed

Postitus Postitas sass »

SanderV kirjutas:samas tekib küsimus mis on mõeldud maksimaalne kolvi ja hülsi vaha 0.17mm äkki ikka minimaalne? kui maksimaalne vahe on lubatud 0.17mm siis saab ju koostada ainult kõige suuremate kolvidega ja väiksemate hülssidega mootorit :D ainult siis annab alla 0.17mm kokku

Need vahed on erinevad - sõltuvalt mootorist. Kiireks sõiduks ehitatakse tavaliselt nö. lohvam mootor. Samuti ka siis, kui mootorit plaanis turbotada. Liiga väike vahe on, siis jookseb mootor kergelt kokku.

Igatahes, targemad mehed teavad rääkida, et vahe peab olema uuest peast 0,02mm, ehk siis kaks sajandikku - seda siis tavalisel vabalthingavalt mootoril.
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: УЗАМ-412 mootori kolvi/sõrme/hülsi mõõtmed

Postitus Postitas Urukoer »

o.17 all on mõedud ,et kui juba nii suureks on läinud kolvi ja hülsi vahe, vajab mootor remonti. Ehk siis kulumine on teinud oma töö.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: УЗАМ-412 mootori kolvi/sõrme/hülsi mõõtmed

Postitus Postitas SanderV »

aap, minu viga, panin 1 komakohaga ässa :D ma mõtlesin 0.017
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: УЗАМ-412 mootori kolvi/sõrme/hülsi mõõtmed

Postitus Postitas Urukoer »

st selline väärtus on veel lubatud aga üle selle juba vahe liiga suur.
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: УЗАМ-412 mootori kolvi/sõrme/hülsi mõõtmed

Postitus Postitas Jeekim »

Proovisin leida 412- mootori vänvõlli mõõte ja ei tea, kas ei otsinud piisavalt või lihtsalt ei olegi vastavat teemat, aga ma küsin siin mõõtmete teema all üle: tahaks siis teada, mis on 412 mootori väntvõlli kepsu ja raami, nii originaal kui remont mõõdud. :beer
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: УЗАМ-412 mootori kolvi/sõrme/hülsi mõõtmed

Postitus Postitas SanderV »

keegi oskab öelda mis on väntvõlli originaalmõõt?
Vasta