Raadio

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
tarmo412
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Juul 2015 21:24
Telefon: 56678626

Raadio

Postitus Postitas tarmo412 »

Raadio? Kas keegi teab kuidas saab originaal mosse raadio präegusse levisse tööle .Või kust saab mingi vahe jupi millega pidi tööle hakkama ?
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: Raadio

Postitus Postitas BergIE »

Mind huvitab sama teema! Kindlasti keegi teab vastust
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Raadio

Postitus Postitas partnermosse »

Mina lasin ühel elektroonikul ümberehitada, hind oli 3 a. tagasi 50 euri sel tööl kui mälu alt ei vea.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: Raadio

Postitus Postitas Muhulane »

Mul praegu tuttava raadiomehaaniku käes A-370M ymberehitamisel. Vaja oli nuppudega lääne automakki doonoriks.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
hard0
Postitusi: 360
Liitunud: 22 Mai 2010 21:29

Re: Raadio

Postitus Postitas hard0 »

Kui raadiol on UKV- laineala, siis saab selle ringi häälestada lääne FM-i peale(Ural-avto 2 näiteks)
A-370 puhul on lood teisiti, see raadio mängib ainult kesk- ja pikklainet. Seal on minimaalselt vaja FM plokki või siis lihtsalt mõne muu raadio sisu sisse sobitada.

viewtopic.php?f=11&t=4268&sid=1775ffbe1 ... cf85b33c1d
AZLK 426(427) 1973
AZLK 2140 "Rallye" 1977
Kasutaja avatar
SAUKAS
Postitusi: 17
Liitunud: 29 Sept 2013 21:52
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Raadio

Postitus Postitas SAUKAS »

Hard0 jutt täitsa õige. Kui raadiol on UKV blokk siis teoreetiliselt tuleks ühelt poolilt paar tiiru maha kerida ja ühe kondeka välja vahetada ja siis ossiga sagedusvahemik ära kontrollida.
Praktiliselt on see üpris keerukas ettevõtmine, mis ei pruugi alati õnnestuda. Nii seletasid mulle seda mõned vanemad raadiotehnikud/amatöörid. Siis nii nimetatud generaatorid, mis pannakse antenni ja raadio vahele ei võimalda kõiki raadiojaamu mängida. Oleneb raadiost mõnikord jääb vaid kaks kolm sagedust kust midagi läbi tuleb. Kõige parem lahendus on siiski mingi teine raadio mosse enda raadio sisse ehitada nagu kodanik hard0 tegi. Probleem on jälle selles, et katsu leida raadio, mis mahuks A-370/A-310M sisse ja samas ega seegi töö lihtne ei ole. Aga nüüd teen reklaami sellest milline lahendus minul on. Enda raadiole A-310M sai võimendi külge pookida AUX sisendi ja selle kaudu saan igasugu asju raadioga ühendada. Kes ise sellist tööd ise ei oska, siis Pärnu maanteel Nõmmel on selline koht nagu Spets24, kus AUX sisendi paigaldamine muidu töökorras raadiole maksab 50 euri. Kogu eelnev jutt käis raadio a-310M kohta, Uralavto ja A-370 kohta ei oska kaasa rääkida.

Ehk oli mõni mõte mis tuleb kasuks.
tarmo412
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Juul 2015 21:24
Telefon: 56678626

Re: Raadio

Postitus Postitas tarmo412 »

tarmo412 kirjutas:Raadio? Kas keegi teab kuidas saab originaal mosse raadio präegusse levisse tööle .Või kust saab mingi vahe jupi millega pidi tööle hakkama ?


Uurisin veel elektrikute käest ütlesid,et raadiod millel vene UKV töötab 40-50 sagedusel aga meie präegune algab 80 ja edasi.

Nii siis varem olevat müüdud poes plokki antenni vahele mis tõstab sagedust.

Äkki kellegi venemaal tuttavaid ,vahest seal müüjakse veel?
hard0
Postitusi: 360
Liitunud: 22 Mai 2010 21:29

Re: Raadio

Postitus Postitas hard0 »

Kui nüüd täpne olla sis Ural-Avto 2 UKV plokk võtab vastu vahemikku 65.8-74 MHz, ee on 8,2MHz laiune sagedusvahemik.
Tänapäevase ringhäälingu FMi sagedused jäävad 88-108MHz vahemikku, see on 20MHz. Seega, kui tahta tervet vahemikku kuulata, tuleb ümberhäälestamisel raadio sagedusvahemikku "venitada", mis aga omakorda vähendab raadio vastuvõtu tundlikkust. Ümberhäälestamisel on pigem lihtsam valida, millist 8MHz laiust osa sa sellest 88-108MHz kuulata soovid.

Neid vahetükke kommenteerida ei oska. Enne raadio ümberehitust otsisin netist skeeme, aga seal olid kasutusel vene päritolu transistorid, mida mul leida ei õnnestunud. Kindlasti suudab keegi, kellel on paremad elektroonikaalased teadmised, asendada selle mõne tänapäevase laialt levinud analoogiga.

PS!
Tuli veel selline idee, et AUX sisendi puhul võib proovida signaal peale anda otse helitugevuspotensiomeetri klemmile. Ehk on tegemist nii prosta riistapuuga millel signaal otse läbi poteka käib? Suudan A-370 skeemilt küll võimendiosa leida, kuid täpselt aru ei saa, kust ja kuidas signaal sinna jõuab.
AZLK 426(427) 1973
AZLK 2140 "Rallye" 1977
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Raadio

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Vaat nüüd räägin tõesti asjast,millest midagi ei tea. Tunnistan ausalt üles. :lol
Kuna seda Ural-Avto-t ei saa korralikult tööle ehk siis osalise sättimise ja ümbertegemise käigus kaovad osad jaamad ära....,kuid kas ei annaks teha nii,et panna raadio nii tööle nagu välja kukub ja siis teha teine võimalus,et saaks teisi jaamu ka kuulata. Ehk siis nii,et kui tervet laineala korraga ei oska teha,tee pool ja hiljem teine pool..... :D Ja nende kahe võimaluse vahele lüliti....... Et siis nagu saaks kõiki jaamu kuulata. Ma oleks isegi sihukese võimalusega rahul,kui peaks vahel lülitit näppima...
Ma isegi ei tea,kas minu jutt oli arusaadav... :D
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Mossemees141
Postitusi: 54
Liitunud: 19 Jaan 2015 22:04
Telefon: 59076915
Asukoht: Järvamaa

Re: Raadio

Postitus Postitas Mossemees141 »

Minu mosses on ural avto 2 (neid ka kahte tüüpi vist) auto oli üle 10 aasta seisnud, kui ostsin ja raadio leiab üles praktiliselt kõik eesti kanalid ja sekka ka vene ja soome kanaleid ainuüksi originaal antenniga mis raadio küljes on :D
Vasta