Mossede soojendus jm

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas moskiito »

jartmok kirjutas:Minu meelest vägagai asjalik lahendus. Sõbiks nii mõnelegi huvilisele õpetuseks.
Sellise teema peakski foorumisse tegema kus kõiksugug kasulikke nippe.
ning selle võiks ka tulevasel esilehel eraldi lingi alla paigutada
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

marko kirjutas:Mul see asi praktiliselt samamoodi,ma ainult korpust ei modinud vaid panin mootori seestpool sisse ja kolme poldiga kinni,pistiku korpus oli minu omal veidi väiksem ja ei seganud.Igale poldile panin ka mutrid vahele,et vurr oleks radikale rohkem lähedal,aga sellepärast ehk puhubki mul paremalt poolt veidi tugevamini :)Eks katsun ka mingid pildid asjast teha.
Väga hea, mul ongi vaja paremal poolt rohkem õhku :P . See radikale lähemale viimine ei tohiks palju efekti anda, turbiin imeb keskelt ja surub õhu kõrvale. Eks osa õhku hakkab äärtest tagasi minema, kuid keskelt tõmbab turbiin selle õhu tagasi, seega peaks radikas paremini jahutatud saama.
Samas on mul plaan lisada ka takistusspiraalid jadamisi vahele, nagu lääne autol, siis saab ventilaatori kiirust muuta. Eks ma katsetan ja kirjutan, mis sellest välja tuleb. Teist radikat paigaldama ei hakka, ei taha voolikuid ümber tõsta.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas partnermosse »

Mossele oleks vaja ventilaatorit salongiradika ette mis puhuks kuumast radikast õhu läbi, aga mitte ei imeks seda läbi radika ja tore oleks kui tiivikul ka labasid rohkem oleks ja radikas ise oleks nagu ladal alumiinimi ja millegi segust (läheks kiiremini kuumaks).
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas marko »

Tgld enamus lääne masinatel ka siiski imetakse õhk/välis õhk läbi radika ja nii on ka õige.Ja väljast tulev õhk vajadusel liikumisel surb õhu läbi radika.Radikas on mul vähemalt originaalis tervikuna messingust :)
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

Panin siis vendi kokku ja lahendasin samas ka spiraaltakistusega kiiruse muutmise võimaluse. Mul jäi kolmest asendist järgi 2 ja 3 kiirus. Kui otse mootor taha ühendada, siis on müra tunduvalt suurem. Kui auto peale saab, siis saab lõplikult turbiini eelistest teada.

Pilt
Pilt
Pilt
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas moskiito »

kas see spiraal seal on sul mingi eelsoendus või?
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

moskiito kirjutas:kas see spiraal seal on sul mingi eelsoendus või?
Ei ole eelsoojendus, tegemist on takistusspiraalidega, kui need jadamisi ühendada, saab mootori pöördeid reguleerida. Pildil on corolla ventilaator ja sama masina takistuspiraalid kasutusse pandud. Soojenduse kolmest astmest töötab teine ja kolmas kiirus, millega ma loodan hakkama saada. Põhimõtteliselt saaks ka mootori pöördeid reguleerida reostaadiga sujuvalt, kuid sellist reostaati pole mul käepärast. Takistuspiraalid said asetatud sellepärast korpusesse, et mootori töötamise ajal nad soojenevad.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

Peab ütlema, et toyota turbiin töötab päris hästi. Eile linnast tulles läks salongis soojemaks, aga küljeklaasid jäid ikkagi kinni. Esiklaasid puhub ilusti puhtaks ja jalgade peale puhub pemiselt paremalt poolt (Mulle sobivalt poolt :) ). Lõikasin ka mootori ventilaatorilt 2 tiivikulaba maha. Tundub, et natuke aitab, aga mitte oluliselt (radika ees olevad ribid on täielikult suletud) Väljas oli -28 ja mootori temperatuurunäidiku järgi jäi mootori temperatuuriandur +70 kraadi kanti.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas moskiito »

no minu autol on kõik labad alles ja soojeneb ilusti -25 kraadise pakkasega +80 ja rohkem. salongi küttab uus süsteem ka väga korralikult, võttab aega, kuid vähemalt ei pea terve tee varbaid külmetama, käsi ja nina samuti.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

moskiito kirjutas:no minu autol on kõik labad alles ja soojeneb ilusti -25 kraadise pakkasega +80 ja rohkem. salongi küttab uus süsteem ka väga korralikult, võttab aega, kuid vähemalt ei pea terve tee varbaid külmetama, käsi ja nina samuti.
Mitu kilomeetrit umbes sõidad, et sul +80 -ni jõuab? Mis termostaat sees on?
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Vasta