Eesti Moskvich Klubi
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/

mosse mootoriga põka mootori swap?
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/viewtopic.php?f=9&t=6790
1. leht 1-st

Autor:  h.v [ 25 Aug 2020 15:50 ]
Teema pealkiri:  mosse mootoriga põka mootori swap?

Tere! Maal kuuri all vedeleb üks külamehe kokku klopsitud põka, mis on täitsa sümpaatne masin ja ideaalne aiatraktor, kui ta ainult sõidaks. Mehel on olnud osavad käed ja täitsa viisakalt tehtud masin, südameks on pandud mosse 412 mootor. Kuna maal tahaks enamasti tegeleda kas puhkamise või eluolu edendamisega, mitte kuuri all sädeme otsimise või karpa puhastamisega oleks vaja midagi ette võtta, et põka aitaks maatöid teha mitte poleks ise üks maatöö. Lihtne variant oleks muidugi lihtsalt ATV osta, aga korralikud on kallimad kui maksta raatsiks ja nendega probleem ka varastega. Seega oleks vaja kuidagi saada põka töökindlamaks. Praegune mootor on saanud uued küünad, veepumba ja nipet-näpet, aga karpa ja kogu elektrisüsteem on paras utiil, millega pidev jama. Näen kahte võimalikku varianti ja ootaks kogenud mossemeeste nõu:

VARIANT A: Viia masin mõne mosse spetsialisti juurde, kes taastaks karpa/uue karpa ja elektrisüsteemi ning üleüldisemalt korrastaks masina nii, et ta vähemalt hooaja sõidaks ilma suuremate takistusteta (hooaeg ilmselt kokku 10 töötundi :D). SOOVITAGE KONTAKTE, harjumaa oleks hea.

VARIANT B: Vahetada mootor mõne lääne tehnika oma vastu. Mis sobiks mosse mootori asemele võimalikult lihtsalt ja oleks lollikindel (pritsega? diisel?)? Kes võiks sellise töö ära teha mõistliku hinnaga (kui see üldse võimalik on? Väljakutseks hüdraulika süsteem, hetkel tehtud nukkvõlli pealt väljavõte hüdaulika pumbale mis tõstab ja langetab tagumist käru/saha kinnitust.)

Ehk annan põkale veel viimase võimaluse, kui head plaani välja ei hau peab ta ruumi kuuri alt vabastama. Natuke pilti ka jutu juurde.

H

Pilt

Pilt

Autor:  irukas [ 25 Aug 2020 17:43 ]
Teema pealkiri:  Re: mosse mootoriga põka mootori swap?

Linnuvabriku garaažis võime aidata.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/