Kolin mootoris

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Kolin mootoris

Postitus Postitas sass »

Probleem on lihtne, mootoris on kolin sees. Oli ka varem, aga siis vahetasin raam- ja kepsusaaled ära (üks kepsusaale oli ära sulanud), vahetasin ka kolvid ja röngad. Kepsud-kolvid kaalusin eraldi ära ja ajasin kaalu, väntvölli vötsin teise mootori pealt. Köik panin kokku, plokk peale tagasi ja käima, pöördeid körgele ei lasknud esialgu. Lasin tükk aega tal niisama käia, söitsin vaikselt ja ei koormand mootorit palju. Pöördeid üle 4000 pole lasknud, aga mootoris nüüd kolin sees. Kolin on sarnane sellele, mis enne oli (kepsusaaled). Hääl tekib pöörete töstmisel. On vöimalik, et uuesti kepsusaale(d) läbi? Mootor pole üle kuue tunni kindlasti veel töötanud. Vöi on vöimalus, et mingi muu asi teeb seal häält? Ja kas on vöimalik, et midagi valet pidi pannes (kepsud näiteks) hakkab kolisema? Mis asendis kolvid ja kepsud paika peavad minema?
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas SanderV »

kolvidel peaks olema nooled peal mis suunatud radika poole(ehk esitulede poole) , kui ma tegin siis mu arust kyll kõik kepsud igale poole ei l2inud. Kepsud mu mäletamist mööda isegi nummerdatud iga silindri kohta.(1,2,3 jne). samuti need kinnitusklambrid millega kepsud vända külge käivad. Saalesid vist valesti panna ei saa. Vb on sama kolin mis enne. Ei tea kyll mis seda põhjustada võis, vb on vända kanalid umbes ja ei saa õli ja jälle suland?? ei oska selles suhtes aidata, vb teeb hääld mingi muu? ntx mul koliseb vist geneka laager praegu vms.

//kas see kolin hakkas kohe kui mootori tööle panid või nyyd kui natuke käind juba?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas moskiito »

kolvidel reeglina peale märgitud mis moodi sisse läheb. Saalte puhul on rusikareegel et "lukkud kohakuti". lukk on see välja vajutatud osa mis võimaldab saalet panna ainult ühtepidi sisse. Need samad kohad pead panema kohakuti, kui sa ei pannud, siis võis saaled ringi tõmmata ja seda vahel ikka juhtub kui kogemusi ei ole, seega ma ei parasta ega naera selle üle.

loodetavasti oli abi.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas SanderV »

ossa krt.. kui am endal tegin siis ma kyll ei tea kas ma nad kohakuti panin :D aga ma umbes aasta selle mootoriga sõitnud ja midagi märkimisväärselt huvitavat kolinat sees pole, kui kiirelt nad ringi tõmbab tavaliselt? Kohe või võib kuni paar aastat mõõda minna?
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas sass »

Saaled said pandud lukud kohakuti, kolvid said pandud nool ettepoole, kepsudel ühel pool mingi kiri, teisel pool märgid, märgid said ettepoole pandud. Samas kepsude järjestust ei vaadanud, sest nii kepsude, kui ka alumiste otste peal ei ole kirjas, kuhu ta minema peaks. Vända kanalid ei tohiks ka umbes olla, sest sai neid kontrollitud...

Alguses seda kolinat vist ei olnud, aga päris kindlalt ei tea öelda, sest pöördeid üle 2500 ei lasknud. Nüüd tühikäigul ~3000 pöörde juures juba koliseb kergelt.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas moskiito »

sellisel juhul võib kolvisõrm koliseda. Ühe kutti mossel ka kolises sedasi imelikult. hoitasin teist et tee mootor korda. ei kuulnud mind ja paari nädalapärast ütles keps "tere".
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas SanderV »

äkki viitsid sellest kolinast video vms teha?
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas stern100 »

Kui koliseb kolvisõrm, siis ei ole karta midagi, vähemalt mina oma mootorist jagu ei saanud( minuarust kolises seal kolvisõrm, sest kepsusaale kolin on ikka hoopis teine asi)

Seda kolinat võid kuulata siit:

http://www.youtube.com/watch?v=6nyYesx91L8
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas sass »

Homme üritan video teha. Kolvisörme kahtlustasin ise ka, aga kolvisörm ei kolise ju pöörete töstmisel? Igatahes mootor jälle maha ja uurin, milles probleem. Suursöidust osa vötmine ei ole enam nii kindel. :(

Sterni antud videos on sarnane kolin, kuid mul on see vaiksem.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Kolin mootoris

Postitus Postitas stern100 »

sass kirjutas:Homme üritan video teha. Kolvisörme kahtlustasin ise ka, aga kolvisörm ei kolise ju pöörete töstmisel? Igatahes mootor jälle maha ja uurin, milles probleem. Suursöidust osa vötmine ei ole enam nii kindel. :(

Sterni antud videos on sarnane kolin, kuid mul on see vaiksem.
Justnimelt kolin suureneb pöörete tõstmisel. Vähemalt minul oli nii. Käima pannes kolises samuti, sest õli oli sealt vahelt ära voolanud. Ka minulgi oli kolin alguses vaiksem, paar kuud rallit ja kolin oli 3x valjem.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Vasta