ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas mario »

krdi kahju, et sa nii kaugel asud, käiks koguaeg sul abis :D
auväärt vanake. :)
peab seda karpa asja siis uuesti kaema, ma proovin nüüd väheke tudeerida, kuigi sul oli vist miski raamat ka täitsa olemas?
küljekarpidel on midagi edevat või värvisid lihtsalt ära? :P
ei krt, maksku, mis maksab, peab augustis külla tulema :hail
risto626
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Veebr 2009 22:21
Asukoht: Ida-Viru

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas risto626 »

hei sõps 8)
küljekarbid lihtsalt värvitud, kuid vaja uuesti üle teha.

asjad sis hetkel niikaugel, et vaja kuskilt miskine tali välja kaevata, mootoripadjad lahti lasta ning mootor maha tõsta. :beer. Krt koguaeg on kiire ja pidevalt väsimus kallal, venib see asi väheke. Loodan, et kui mitte enne, sis septembris on puhkus ja saab ehk asja jälle liikuma selleks ajaks.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas moskiito »

risto626 kirjutas:hei sõps 8)
küljekarbid lihtsalt värvitud, kuid vaja uuesti üle teha.

asjad sis hetkel niikaugel, et vaja kuskilt miskine tali välja kaevata, mootoripadjad lahti lasta ning mootor maha tõsta. :beer. Krt koguaeg on kiire ja pidevalt väsimus kallal, venib see asi väheke. Loodan, et kui mitte enne, sis septembris on puhkus ja saab ehk asja jälle liikuma selleks ajaks.
noh ma lohutan sind, mina saan nädalas ainult 2-3 tundi autole pühenduda. Puhkuse ajal sain koguni 2 täispikka päeva pühenduda :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
risto626
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Veebr 2009 22:21
Asukoht: Ida-Viru

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas risto626 »

nonii :D

sain kh lõpuks jalad kõhu alt välja. Tänase päeva töövõitudeks siis mootori mahatõstmine, siduri ja karteripõhja eemaldamine. Mootoril sis plaanis korralik väline puhastus, karteripõhja ja õlivõtturi pesu, mõnede lõdvikute vahetus. Sisemust näppima ei hakka. Siduril sis uus ketas (praegune juba suhteliselt kiilas) ja muud jutud.

Kurjajuurikas :angry Grafiittald on selle õige nimi vist... ???
Pilt

Karteripõhi :kill
Pilt

Paluks abi kh- öelge, kuhu ja mis pidi käivad need punase ringi sees olevad plekijullad? :help
Pilt
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas moskiito »

risto626 kirjutas: paluks abi kh- öelge, kuhu ja mis pidi käivad need punase ringi sees olevad plekijullad? :help
Pilt
need on selle survelaagri kinnitused. Kui selle pessa paned, keerad plekkid "selja taha" mis toimib lukkuna et too kahvli küljest maha ei kukkuks..
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
risto626
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Veebr 2009 22:21
Asukoht: Ida-Viru

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas risto626 »

moskiito, tuhat tänu :beer sidurikoda maha võttes kukkus sealt välja peotäis pudinaid ja vahtisin neid küll, aga välja ei mõelnud :D

kas mõne lääne auto siduriketas ka talle sobib? igatahes olemasoleval oli kirjas "Made in England" :)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas moskiito »

risto626 kirjutas:kas mõne lääne auto siduriketas ka talle sobib? igatahes olemasoleval oli kirjas "Made in England" :)
see ei viita mõnele teisele mudelile vaid tootja maale. aga kas mõni teine sobib, raske öelda, pole nagu uurinud seda asja.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas mario »

tore näha, et sul asi edeneb, sõber! :)
risto626
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Veebr 2009 22:21
Asukoht: Ida-Viru

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas risto626 »

Mootor ja kõik küljesolevad pudinad on puhastatud ja lähevad järgmisel korral külge. Karter ja õlivõttur on puhastatud ja paigas.
Eilse ja tänase päeva töövõit :D Hulgaliselt diiselkütet ja ropult küürimist.
Pilt

Et ennetada küsimust, miks ma mootorit ennast pulkadeks ei võta, sis seda kolmel põhjusel-
``ei näe mõtet näppida töötavat asja
``töömaht läheks hetkel liiga suureks
``rahalised vahendid ei võimalda hetkel kap remonti ette võtta

Tnx Mario :beer
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, risto626

Postitus Postitas mario »

ehheee.. no vaatame, kui mul tekib vaba aega ja saan kohta kasutada, küll ma su Moosiku Särkasse sikutan ja mootoriõpetaja abiga teeme tsikibriki :D ta on vana Volgatuunija, ehk oskab mõne näpunäite anda.. :P
Aga ilus särev näeb välja küll :P
Vasta