AZLK 412 IEP /1973/ - k.G.B. -

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

AZLK 412 IEP /1973/ - k.G.B. -

Postitus Postitas kOll »

Seoses lugupeetava osa foorumirahva hirmsa huviga parempoolsete roolidega mossede vastu, tuleb siis siinkohal lagedale tulla k.G.B.-sse värskelt soetatud RHD-mossega.Pilt
Esimene(eelmine) omanik sai ostuloa läbi ministeeriumi ja auto maksis u. 4700.- rubla. Ilma aku, välimise peegli ja turvavöödetta. Täitsa soodukas! 8)

Aga kuna Pilt, siis siit mõned kehvad pildid;

auto on ühe korra kunagi lohakalt ülevärvitud, proovitud jäljendada tehase tooni:
Pilt

katusel on näha veel originaal värvi:
Pilt

esitiivale alustasin survepesuriga lehma-disaini kujundamist(praegu on ju kõik maalähedane moes):
Pilt

arvake ära mitu korda alguses vale ukse juurde marssisin :D :
Pilt

salong on üldiselt räbal ja niiskuskahjustustega:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kapotialust unepealt paadunud mossemehele näidates lööb aju poolkerad tagurpidi tööle korraks:
Pilt

Pilt


Vabandan, kui pildid jäid liiga suured(raali kõvaketas hävines mõni aeg tagasi ja sõber it-guru installis miski pärast mingi lonkava windoosa millel isegi ´paint´ puudu...).
Eks mõni päev teen veel pilte ja raporteerin auto "haihtunud" ja remonti vajavatest osadest.
Viimati muutis kOll, 22 Apr 2017 00:15, muudetud 2 korda kokku.
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas Manks »

Tartu lähedalt toodud? Palju õnne masina puhul :rokib
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
M410
Postitusi: 213
Liitunud: 03 Veebr 2009 02:40

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas M410 »

kOll kirjutas:
salong on üldiselt räbal ja niiskuskahjustustega
Kuna auto omanik tunnistas salongi kehvapoolseks, siis ma oleksin suurima heameelega nõus niiskuskahjustusi saanud käepidemete, süüteluku ümber asuva liistu, armatuurlaua esiserva liistu ja selle sees oleva tuhatoosi uueks omanikuks hakkama :D
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas mario »

ohh, tore näha, et mu vihjest ka kasu oli. :)

Kollile suured paid. :D
mis siis nüüd edasi? Läheb pulkadeks ja siis hoolikalt kokku või kavatsed nautida esialgu? :D

Koll, ega sa juhuslikult 2 Silla klubiga seotud ei ole?? :D
Kasutaja avatar
lauri
Postitusi: 98
Liitunud: 18 Juun 2009 11:28
Asukoht: Tartu

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas lauri »

Kui saladus pole, siis mis hinnaklassis kaubale saite?
Mulle rääkis omanik, et 6k on häbematult vähe ja tema tahaks suurt kala püüda :rokib
Samas tahtis ta enne talve autost lahti saada ja seega võis hind vast sügisel langeda t* alanemise taktis...
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas kOll »

Manks kirjutas:Tartu lähedalt toodud? Palju õnne masina puhul :rokib
Just, see sama ongi. Tänud õnnitluste eest! :rokib

M410 kirjutas:
kOll kirjutas:
salong on üldiselt räbal ja niiskuskahjustustega
Kuna auto omanik tunnistas salongi kehvapoolseks, siis ma oleksin suurima heameelega nõus niiskuskahjustusi saanud käepidemete, süüteluku ümber asuva liistu, armatuurlaua esiserva liistu ja selle sees oleva tuhatoosi uueks omanikuks hakkama :D
Hehee, lkf M410, teil on suurepärane silm tuvastamaks veel enam-vähem säilinud salongidetaile.
Aga kas ma loen õigesti ridade vahelt, et kuskil on vägagi kvaliteetselt taastamises veel mõni RHD-isend?Pilt

mario kirjutas:ohh, tore näha, et mu vihjest ka kasu oli. :)

Kollile suured paid. :D
mis siis nüüd edasi? Läheb pulkadeks ja siis hoolikalt kokku või kavatsed nautida esialgu? :D

Koll, ega sa juhuslikult 2 Silla klubiga seotud ei ole?? :D
Mariole suured paid vastu, et ei jätnud seda infot ainult enda teada 8)
Hetkel on mõlkis tagastange asendunud "laost" saadud uuega, värvised tihendid tahavad puhastamist/vahetamist, värsked tuleklaasid paigaldamist. Veel täitsa pulkadeks ei kisu, kuid see plaan on tulevikus kindlasti ees sest et ilma tõsise keevituseta see auto ei pääse.
2 Silla Klubiga ei ole isiklikult kuidagi seotud aga koheselt tekkis huvi, et millega siis sealsed klubilised tegelevad?

lauri kirjutas:Kui saladus pole, siis mis hinnaklassis kaubale saite?
Mulle rääkis omanik, et 6k on häbematult vähe ja tema tahaks suurt kala püüda :rokib
Samas tahtis ta enne talve autost lahti saada ja seega võis hind vast sügisel langeda t* alanemise taktis...
Läbirääkimised olid pikimad, mis siiani ühe mosse ostuks on olnud vaja pidada ja eks see t* alanemine aitas vast kaasa ka omajagu ;)
Tegelik lõplik hind jäi poolte kokkuleppel saladuseks.
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas Mossematk »

Õnnitlused ka meie poolt... :) .
Väga vinge auto ja krt., otse nina alt siit Tartust ära viidud ja meie ei teadnud midagi... :D
Väljalaske aasta peaks tal küll varajasem olema, kui 1975. Sellise armatuuriga autode tootmine lõpetati juba 1973. aastal.
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas mario »

kOll kirjutas:
mario kirjutas:ohh, tore näha, et mu vihjest ka kasu oli. :)

Kollile suured paid. :D
mis siis nüüd edasi? Läheb pulkadeks ja siis hoolikalt kokku või kavatsed nautida esialgu? :D

Koll, ega sa juhuslikult 2 Silla klubiga seotud ei ole?? :D
Mariole suured paid vastu, et ei jätnud seda infot ainult enda teada 8)
Hetkel on mõlkis tagastange asendunud "laost" saadud uuega, värvised tihendid tahavad puhastamist/vahetamist, värsked tuleklaasid paigaldamist. Veel täitsa pulkadeks ei kisu, kuid see plaan on tulevikus kindlasti ees sest et ilma tõsise keevituseta see auto ei pääse.
2 Silla Klubiga ei ole isiklikult kuidagi seotud aga koheselt tekkis huvi, et millega siis sealsed klubilised tegelevad?
2Silla klubi on Jüri Jaansoni veetav spordiklubi, kus mul üks väga hea sõbranna on liige.. Käisin 2 staadioni jooksul ja üks kaasalööjaid - Lenno - on vist selle ägeda KavZ bussi omanik, millel oli ka k.g.b lipp küljes:
http://y.delfi.ee/orig/188379/10386389_RfzhuV.jpeg
Keel Gergelt Behme.. :D :D leidsin omamoodi seose.. aga aitab OT'st..

Kuidas siis autoga jääb? Hakkad taastama?

ahjah, minu poolt paid vastu. :D
Kasutaja avatar
indrek06
Postitusi: 187
Liitunud: 17 Nov 2009 18:43
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas indrek06 »

Parempoolsete roolidega mossed on mulle miskipärast alati meeldinud. :) Minupoolt edu uue autoga ning paksu rahakotti! :beer
AZLK 2140, 1978
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: AZLK 412 IEP 1975 - k.G.B. -

Postitus Postitas kOll »

Mossematk kirjutas:Õnnitlused ka meie poolt... :) .
Väga vinge auto ja krt., otse nina alt siit Tartust ära viidud ja meie ei teadnud midagi... :D
Väljalaske aasta peaks tal küll varajasem olema, kui 1975. Sellise armatuuriga autode tootmine lõpetati juba 1973. aastal.
Tänud ikka! :)
Egas jah, ei muud midagi, kui tuleb usinamalt Eesti MosseKlubi foorumit lugeda Pilt
Tegelik auto valmistamisaasta võibki olla 72-73, arvestades et esmane reg. eestis on 20.09.1975.
Võimalik, et toodeti ja saadeti englismannide juurde 1973, vedeles seal müügiplatsidel aasta-poolteist ja lootusetuses saadeti millalgi 1975 sünnimaale tagasi.
mario kirjutas:...
2Silla klubi on Jüri Jaansoni veetav spordiklubi, kus mul üks väga hea sõbranna on liige.. Käisin 2 staadioni jooksul ja üks kaasalööjaid - Lenno - on vist selle ägeda KavZ bussi omanik, millel oli ka k.g.b lipp küljes:
http://y.delfi.ee/orig/188379/10386389_RfzhuV.jpeg
Keel Gergelt Behme.. :D :D leidsin omamoodi seose.. aga aitab OT'st..

Kuidas siis autoga jääb? Hakkad taastama?

ahjah, minu poolt paid vastu. :D
OT:ON
Selgus! Need k.g.b.-d on jah erinevad ettevõtmised, kui tähelepanelikumalt uurida, siis minu majandatav kannab tähistust k.G.B., kus siis vastavalt k on kOll, G on Garaazi ja B on Boks ;)
OT:OFF

Plaan on kunagi üle värvida jah - tagatiivad on pahtlist, siin-seal mõlgid jne rooste punnid.

indrek06 kirjutas:Parempoolsete roolidega mossed on mulle miskipärast alati meeldinud. :) Minupoolt edu uue autoga ning paksu rahakotti! :beer
Tänud! Aga eks see, kui palju asi lõpuks maksma läheb, sõltub suuresti sellest, kelle juures autot tehakse ;)
:beer


E: Esmane reg. täpsustatud
Viimati muutis kOll, 07 Mär 2012 00:38, muudetud 2 korda kokku.
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Vasta