K azlk 2140 1976 väriseb

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
svenson01
Postitusi: 159
Liitunud: 25 Mai 2009 15:10
Asukoht: pärnu

K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas svenson01 »

hiljuti said vahetatud tagumised poolteljed koos laagritega,differ jms,rehvi muster on hea aga ei ole kindel et rehvid tekitavad värina.
probleem selles kui sõidan 70 umbes siis kui vedu taga on ei tundu nii palju värisevat,kui aga käigu välja võtan siis hakkab hullemini värisema,on see reaalne et seda võiks tekitada sidur v käigukasti padi,või on võimalus et pooltelg on kergelt kõver ja siis rehvid (masteri omad 4 a vanad arvatavasti) ja kõik eelnev kokku.imelik nagu just see et kui vedu taga siis pole eriti tunda aga kui vaba jooksu peale lasta 70 km h siis on rohkem tunda.kellegil midagi sellist olnud?oleks ehk lihtsam viga otsida kui ei pea järjest kõike vahetama
Iga inimene peab enda risti kandma,kes ei jõua lohistab järel!
Kasutaja avatar
wolfe
Postitusi: 160
Liitunud: 04 Veebr 2009 22:15
Asukoht: Viimsi

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas wolfe »

Vaata üle tagadifri kardaaniflantsi kinnitusmutter. Mul jooksis see mutter lahti ja tekitas ka hirmsat raginat, algul meenutas pigem trollibussi aga hiljem juba gruusa veskit :D Nii sai sõideud ca 200km ja häda polnud kedagi :D Ehk mõned mõletavad veel ülemöödunud suursõidult minu ,,helerohelist kruusaveskit,,
Moskvich - puhas remondirõõm :D
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas marko »

Mina maadlesin sarnase vibratsiooniga ikka väga pikalt,sai vahetatud pea kõike ja ma sain enamvähem sellest vibrast lahti alles siis kui katsetasin 3-ndat gardaani.Mossel üldse tuleb see vibra väga kergelt sisse ja just seal 70-80 juures.Hetkel mul samamoodi veits ja annab samuti tunda just vabajooksul.Ütlen,et see värin võib tekkida väga paljudest asjadest siis raske öelda.Alustada võiks ehk gardaani ristidest ja kas gardaan ise on tasakaalus,siis käigukasti sabapuks,mõni laager,samuti differ ise jne.Katsetamise asi.Üks juhus oli ka kunagi ühel mossedest millel aitas lihtsalt kardaani üks poldivahe edasi nihutada ja vibra kadunud,nii et jah :)
Viimati muutis marko, 04 Juul 2011 00:28, muudetud 1 kord kokku.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas Edel »

Eks see vibratsioon ole üks tüütu asi. Kui 70 peal suure sagedusega vibreerib, siis on see kardaan ja sellega seotud detailid. Poolassid ei tohiks selle kiiruse peal veel midagi teha ning reduktoril ei ole nii suuri detaile. Üks võimalus tal siiski on, kui loksub laager kardaaniga ühendatud võllil. Viga peaks saama tuvastada käega kardaani reduktori juurest üles-alla liigutades.
Kui vibra sagedus on väiksem, võib kahtlustada rattaid. Protirehv tihtipeale ei taha Mosse veljel ilusti joosta ja kipub sammuti väristama aga seda juba 70+ km/h juures ning sõltumata,kas sõidetakse veoga või vabakäiguga.
Muud viga olla ei tohiks. Mul ka kardaan hakkab 80+km/h juures viskama ja 140km/h juures läheb ta puhta hulluks...
Viimati muutis Edel, 05 Juul 2011 01:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
svenson01
Postitusi: 159
Liitunud: 25 Mai 2009 15:10
Asukoht: pärnu

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas svenson01 »

mul kiiruse pealt kaob juskui vähemaks,160 proovisin ja ei olnud hullu.kontrollin eelnimetatud asjad üle kuid ei usu et kardaan ega kardaanirist,kõik muu on reaalne a'la laagrid,rehvid aga alustan selle vaatamisega ehk kolmap ja siis kindlasti ka tagasiside edenemisest
Iga inimene peab enda risti kandma,kes ei jõua lohistab järel!
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas marko »

svenson01 kirjutas:mul kiiruse pealt kaob juskui vähemaks,160 proovisin ja ei olnud hullu.kontrollin eelnimetatud asjad üle kuid ei usu et kardaan ega kardaanirist,kõik muu on reaalne a'la laagrid,rehvid aga alustan selle vaatamisega ehk kolmap ja siis kindlasti ka tagasiside edenemisest

Kusjuures ongi,et kiiremini sõites kaob ära,mul 100+ pole enam midagi :) Eks resonantsi lähebki seal 70-90 vahel tavaliselt ja rohkem annab tunda justa vaba käigu peale minnes.Kardaan annab samuti selles vahemikus,sõltuvalt mis differ taga on.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas stern100 »

Endal 100 peal sõites sisemüra ja virba ikka tunda :D Endal tekitavad seda justnimelt laisalt tehtud laiad plekid. Gardaani vahetusega vähenes virba tunduvalt aga siiski, velg annab tunda.

Lase rehvid korralikult tasakaalu ajada, keera ntks gardaani ühe augu võrra dirffri suhtes edasi ja proovi uuesti.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas moskiito »

gardaani saab ju panna reduktroi külge ainult kahes asendis. pole veel kohanud sellist kus augud 100% kattuvad.
lisaks, minu mosse käigukast enne kolmeks lendamist, vibreeris samuti 70+km/h. kui kiirus tõusus 100-ni, kadus vibra ära. sellepärast ma sõitsingi 110-ga
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas Varblane »

Meelega kirjutate kardaan valesti või mida? Üks loll ees ja teised järgi? Mitte halva pärast aga paha lugeda lihtsalt.Kui eneses kindel pole siis võiks googeldada veidi ju?
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: K azlk 2140 1976 väriseb

Postitus Postitas moskiito »

Varblane kirjutas:Meelega kirjutate kardaan valesti või mida? Üks loll ees ja teised järgi? Mitte halva pärast aga paha lugeda lihtsalt.Kui eneses kindel pole siis võiks googeldada veidi ju?
kui sa nii kurmause tark oled, siis ütle täpselt mis viga on, aga ära tule targutama kui midagi tarka pole öelda, lolli juttu oskab igaüks rääkida :angry
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta