IZ 412 ie 1979 Mcboby

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
mcboby
Postitusi: 44
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:40
Telefon: 53801734
Asukoht: Jõgeva, Helsinki.

IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas mcboby »

Tere kaasfoorumlased !

Kirjutan ka Teile siis oma Moskvichi saamise loo.

Tegelikult oli mul mingi 8 aastat tagasi remonditud kerega 2140 408 mootoriga ja samamoodi remonditud 408 412 mootoriga. Kuna siis olin veel rumal 16 aastane poisipõnn läksid mõlemad autod põlluralliks ja lõpuks ikka metallikokkuostu.

2009 aasta alguses aga hakkasin uuesti otsima endale mosset. Sai siia isegi ostukuulutus üles pandud. Mõndasid käisin ka vaatamas aga tahtsin odava raha eest korraliku autot saada :D nagu ikka .

Vahepeal kadus suur vaimustus jälle ära aga jälgisin ikka siinset foorumit ja müügiportaale kuni lõpuks leidsin oma praeguse mosse.

See juhtus 20 dal augustil, kui võtsin ette reisi Läänemaale, endal kindel plaan sealt ära tuua 79 aasta 412.
Autoomanik puhkab maapõues ja müügiga tegeles pärimisõigusega poeg.
Kohale jõudes oli üllatus küll suur kui selgus, et auto on täpselt sama korralik kui piltitelt nähtud ja telefonist kuuldud .
Ajasime auto pukseerimishaagise peale, maksin ära auto hinna 170€ :) ja sõitsime tagasi kodu poole.

Koju jõudes oli vaja muidugi auto kohe käima ajada. Valasin bensiini sisse aga pump üles ei löönud. Võtsin pumba lahti, puhastasin ära ja valasin kütust täis. Sai tagasi peale pandud aga ikka ei läinud käima, siis võtsin karpa lahti ja puhastasin ära aga käima ikka hästi ei jäänud. Näppisime süüdet ka veel ja vahetasime küünlaid ning nüüd käis juba korralikult. Algul ajas jubedat sinist suitsu välja aga peale tunni ajast käimist jäi see kah järele.
Nüüd oli vaja proovisõit ära teha aga võt ei saagi, sidur on kinni :( . Panin siis käiguga käima, vahetasin käigud neljandani ära ning vajutasin korra pidurid plokki ja sidur toimis :) Kast tuleb alt ikkagi ära võta, sest sidur libiseb vähe ja survelaager on läbi.

See uhke värk kah, et ma olen auto teine omanik :rokib

Plaanidest siis niipalju, et üritan auto suhteliselt originaali jätta. Musta numbrit taga ei hakka ajama aga korralikuks teen ta igaljuhul.

Natuke pilte kah:
Pilt

Pilt

Pilt

Ja need pildid on tehtud peale suuremat pesu ja koristamist:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Terv Raner.
Viimati muutis mcboby, 27 Okt 2013 09:59, muudetud 1 kord kokku.
Janzu
Postitusi: 17
Liitunud: 15 Juun 2010 22:56
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas Janzu »

Väga hea ost ja veel sellise hinna eest. :auto Palju läbisõit võib olla?
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1662
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas Edel »

Vähest kõpitsemist ja liigub jälle. Tegelikult ongi üks õige Moskvitš just kroomsangadega 412! Täpselt nii on see mulle lapsepõlvest meelde jäänud.
Edu!
Kasutaja avatar
mcboby
Postitusi: 44
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:40
Telefon: 53801734
Asukoht: Jõgeva, Helsinki.

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas mcboby »

Läbisõit on teiseringi 44000 peal ja hind on ikka superhea arvestades tehnoseisundit ning kere korrasolekut.
Autol oli viimane ülevaatus 2008 dal aastal, niiet seisnud on kõigest 3 aastat ja seda ka garaazi all.
Kasutaja avatar
mcboby
Postitusi: 44
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:40
Telefon: 53801734
Asukoht: Jõgeva, Helsinki.

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas mcboby »

Kolmanda pildi peal näete, et armatuuri pealt kõlari vahelt on toodud välja kaks lisa tulukest. Need olid pandud suunatulede näidikuteks ja on pandud otse suunatuledega ühendusse. Originaal tuli armatuuris vilgub ainult ühe korra kui suuna sisse lülitan? Milles viga võib olla ? Relees? Relee teeb ka esimese "klõpsu" tugevalt ja siis jääb vaiksemalt edasi klõpsima, suunatuled sealjuures vilguvad ilusti. Suunatulelüliti on ka poolpidune, konkreetseid astmeid tunda ei ole lülitamisel. ( kui kellegil on üle lüliti siis ostaksin heameelega selle ära :) )
Kasutaja avatar
mcboby
Postitusi: 44
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:40
Telefon: 53801734
Asukoht: Jõgeva, Helsinki.

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas mcboby »

Kuna hetkel olen haiguslehel siis on mul aega nipetnäpet teha auto juures.

Peale ostmist sai tehtud mootoripesu kuna aga mossel on veekindel karpa ( sisse laseb aga välja ei lase :) ) siis pidin ta molekulideks kakkuma ja puhtaks tegema. Panin siis juba uued tihendid ka nii karpale kui pumbale.
Laupäeval käisin Ülo äris ja ostsin uued küünlajuhtmed, jagajakaane ja küünlad. Kui need peale sai, siis muutus mootori hääl ja käivitumine ikka oluliselt. Timmisin veel süüte ja karburaatori ka paika, ning nüüd käib jube mahedalt

Kiskusin esimesed rattad ka korra alt ära , et veermik üle vaadata, aga head ma sealt midagi ei leidnud. Kõik sõlmed on lõtkuga ja puksid on deformeerunud.

Kui tervis vähe tugevamaks läheb siis on plaanis auto juppideks võtta ja keretöid tegema hakata. Seda aga niipea ei juhtu kuna nädal tagasi oli songa operatsioon ja nüüd ei tohi raskusi tõsta :)
Kasutaja avatar
mcboby
Postitusi: 44
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:40
Telefon: 53801734
Asukoht: Jõgeva, Helsinki.

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas mcboby »

Nüüd vahepeal on tervis paremaks läinud ja sai autol tuled ära kistud ja sisu välja võetud. Mõned rooste augu tulid veel ilmsile, nt kaugtulede lüliti juures ja juhiistme all. Tagumist põlle on ka uut vaja ja esimesi tiibasid. Kui tiivad maha võtta siis vb tuoleb veel mõni roosteauk välja.
Kuna puudus ka vajalik keevitus pleki keevitamiseks siis sai ka see lõpuks soetatud. Enne aga keevitus töödega ei alusta kui tagumine põll olemas on.
Mõned pildid ka selle jutu juurde:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis mcboby, 27 Okt 2013 10:04, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas väikevend »

Kuidas auto edeneb?
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
mcboby
Postitusi: 44
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:40
Telefon: 53801734
Asukoht: Jõgeva, Helsinki.

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas mcboby »

Kuidagi ei edene. Koguaeg tööl ja nii palju kodutöid on vaja teha, et kuidagi ei saa mahti garaazi minna. Esisild on alt ära kruvitud ja ootab liivapritsi ning kõiki uusi liikuvaid osasi.
Kasutaja avatar
mcboby
Postitusi: 44
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:40
Telefon: 53801734
Asukoht: Jõgeva, Helsinki.

Re: IZ 412 ie 1979 Mcboby

Postitus Postitas mcboby »

Väike aasta on möödas viimasest postitusest niiet peaks kirjutama midagi siia :)
Teha ei ole suutnud midagi selle ajaga, sest aega lihtsalt ei jagu. Sain lõpuks uued esitiivad ja need värvisin seespoolt ära ja tõmbasin mastiksi peale.
Eile aga juhtus selline ilus asi, et sõbraisa leidis oma garaazist tutika esisilla koos kõikide liigendite, pukside ja piduritega ja sai see koju veetud :) Nüüd on mu enda esisild üle kui kellegil peaks vaja olema, näitasin vähe traatharja talle ja paistab väga viisakas veel.
Lisan siis pildi ka oma uuest sillast :)

Pilt
Pilt
Pilt
Vasta