Üleskutse! Mossed eestimaal!

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
Vasta
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas MAZ »

Kodanik marekule tahaks öelda,et utiilil ja utiilil on veidi vahe ka. Minu meelest mida aeg edasi,seda nutusemad projektid hakkavad tulema ja siis esitavad kõik endale küsimuse,et kuhu kõik head asjad kadusid. Mõne vana raipe küljest anna teinekord nii mõndagi kasulikku võtta, seda võib kinnitada ka kodanik Talupoeg :)
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas stern100 »

MAZ kirjutas:Kodanik marekule tahaks öelda,et utiilil ja utiilil on veidi vahe ka. Minu meelest mida aeg edasi,seda nutusemad projektid hakkavad tulema ja siis esitavad kõik endale küsimuse,et kuhu kõik head asjad kadusid. Mõne vana raipe küljest anna teinekord nii mõndagi kasulikku võtta, seda võib kinnitada ka kodanik Talupoeg :)
Jutul täitsa tõsi taga. Olen ise lammutanud ära pärs mitu mosset...kui täpsem olla siis vist 7. Komplektsena pole emexi neist läinud mitte ükski. Enamustel ikka puhtad kered emexi viidud, sest mosse juppe küsitakse minult ikka ülepäeviti, kui mitte igapäevaselt. Ega neid juurde ei tehta ;)
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas MAZ »

Just nimelt stern ma usun,et pigem nõudlus kasvab kui kahaneb tulevikus, vaevalt kõik endale jaksavad ameerika laeva kodu osta,nagu see mõni aeg tagasi kombeks oli, seega kui võetakse hobbi masin siis ikka midagi rahakotile jõukohast. Kas või sellelt samalt Elitelt ,mille fotod marek siia postitas nägin ma üsna mitut asja,mida oleks saanud tulevikus,kui mitte lähiajal, maha müüa(uksealused liistud,konela kroom peegel,veerenni liist jne).

Toon ühe näite ameerika maalt 1957-58 Plymouthi kohta,mis ka siia konteksti sobib:
70datel olid vanad 40-50d Plymouthid autod,mis jäid seisma,kuna nad võtsid palju kütet ja olid üsna omadega ajale jalgu jäänud(polnud siis IN tänapäeva mõistes). Lisaks ka osadel roostetamise probleemid,kuna üsna palju Plymouthe tulid ilma mingisuguse korrosiooni tõrjeta.
Nüüd siis pea pool sajandit hiljem on 1957-58a Plymouth väga hinnatud auto,sellele on kaasa aidanud
ka fakt,et seda automarki kasutati ühes filmis ;) ,kuid ka see,et neid autosid lihtsalt ühel hetkel enam polnud,kuna rooste ja aeg tegid oma töö. Kuigi tegu ameerika autoga,siis päris kõike sellele mudelile järgi ei teha. Korralikku liisturingi saada on keeruline,enamusel on liistud kõverad,mõlkis,lisaks on igal mudelil(Fury,Belveder,Savoy) eri liistu ring,mis eelmise mudeliga ei kattu+100 muud pisividinat.
Ma usun,et mossede osas tuleb enam vähem samasi ühel päeval,seega iga mõtetult retsitud auto on karuteene neile,kes tulevikus tahavad mosset ehitada.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas Martpoiss »

Vene autodega on ameeriklastega võrreldes selle poolest lihtsam, et venelastel oli pm kolm autot: sapakas, siks ja mosse. Ameeriklastel sadu erinevaid mudeleid. :D
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas Manks »

Imelik kompott on pakkumisel. Aaastaarv, mootori võimsus ja mark ei sobi kuidagi omavahel ???
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=39414
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas Martpoiss »

Eks ta 408 mootoriga on, mis muud. Kunagi müüdi kuskil 2140 mosset mis oli paberite järgi kere vahetusega 401.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas MAZ »

Martpoiss kirjutas:Vene autodega on ameeriklastega võrreldes selle poolest lihtsam, et venelastel oli pm kolm autot: sapakas, siks ja mosse. Ameeriklastel sadu erinevaid mudeleid. :D
Mart ära sa volgat ära unusta ;) ja NL oli rohkesti automarke; ZIL,MAZ,Kraz jne. Ning ega needki väga ühesugused polnud.
Ameerikamaa autotööstustel aga oli komme iga aasta teha uus mudel ja iga uue mudeliga sai ka klient valida,mis lisa seadmed ta kaasa soovis saada. Ning eelmise mudeliga tihti miskit vahetatav polnud.
Muidugi tänapäeval on ameerika ühendriikides sadu järelturu asjade tootjaid aga viimasel ajal tundub,et venemaal võtab ka vanade NL autode järelturu asjade tootmine järjest hoogu juurde.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas Martpoiss »

Ma mõtlesin laiemale rahvahulgale kättesaadavaid autosid. Usas on jah hobiautondus ülipopulaarne ja seetõttu väga paljudele autodele väga palju erinevaid juppe saada. Ma arvan et nt tutika Ford A peaks saama vabalt jupi kaupa kokku osta.
iisak
Postitusi: 122
Liitunud: 05 Veebr 2009 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas iisak »

Vähem hala rohkem pilte!
Kasutaja avatar
27151
Postitusi: 299
Liitunud: 02 Veebr 2009 21:57
Telefon: 53416803
Asukoht: Noarootsi

Re: Üleskutse! Mossed eestimaal!

Postitus Postitas 27151 »

Kui minu silmad mind ei petnud siis nägin täna sellist mosset Haapsalu vahel.
Pilt
Punane välk
Vasta