Laiendatud plekid

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Vasta
mkoitla1
Postitusi: 10
Liitunud: 08 Mär 2012 21:51
Asukoht: Koigi Järvamaa
Kontakt:

Laiendatud plekid

Postitus Postitas mkoitla1 »

Tere!
Kuna ma ei leidnud paremat kohta kuhu seda postitada siis ma mõtlesin , et ehk siia sobiks . Mul oleks siis selline küsimus , et kuidas teha laiendatud plekke . Kuna ma ise õpin autotehnikuks ja meil on keevituspraktika siis ma mõtlesin , et prooviks teha ja vaataks kuidas asi välja kukub. Ehk oskab keegi anda mulle asjalikku nõu kuidas lahti lõigata nagu kust oleks kõige mõtekam ja kui kellegil on tegemisest mõned pildid siis ehk need oleksid ka abiks . Velgedeks ma mõtlen ikka moskvichi orginaal velge , tahaks 2 tk talveks laiemaks teha , et saaks laiema rehvi peale panna .
Tänud!
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Laiendatud plekid

Postitus Postitas wax »

Kes siis talveks laiema rehvi paneb? ;)

Aga laiendamisest - vajalikud töövahendid: 1 rellakas, 4 riba plekki, 1 keevitus, 2 kätt.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kui plekki osta ei jõua, siis on veel üks variant. See eeldab kahe komplekti velgede olemasolu. Lõigatakse ühel komplektil välimine rant ära (nagu eespool piltidel), ja teisel komplektil sisemine (sisemine on reeglina laiem). Ja siis keevitatakse sisemine rant teisele komplektile väljapoole. See variant eeldab loomulikult piisavalt kõvasid närve rehvitöökotta minna, sest rehvimees saab kõva vaeva nägema selliselt veljelt rehve maha kiskudes :D
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
mkoitla1
Postitusi: 10
Liitunud: 08 Mär 2012 21:51
Asukoht: Koigi Järvamaa
Kontakt:

Re: Laiendatud plekid

Postitus Postitas mkoitla1 »

Tänud selle õpetuse eest ! No mõte oli , et prooviks ära , kuna esimene talv on ees :) . Muidu on vist 175 laiad aga ma tahaks panna 195 see ei taha mahtuda vist orginaali peale ära ? ja prooviks paneks aint taha ette jätaks orginaali ikka .
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Laiendatud plekid

Postitus Postitas wax »

195 jaoks küll laia velge vaja pole :) Mul oli taga originaalveljel 205/60R13 http://wax.planet.ee/album/412/2008-06-12.JPG
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
mkoitla1
Postitusi: 10
Liitunud: 08 Mär 2012 21:51
Asukoht: Koigi Järvamaa
Kontakt:

Re: Laiendatud plekid

Postitus Postitas mkoitla1 »

No selge . Õnneks sain ma 3 jooksu velgi autoga kaasa koos rehvidega siis saab proovida 1 jooksu laiemaks teha . Saab jälle kogemusi juurde :) äkki läheb elus vaja ;) .
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Laiendatud plekid

Postitus Postitas Edel »

wax kirjutas: Kui plekki osta ei jõua, siis on veel üks variant. See eeldab kahe komplekti velgede olemasolu. Lõigatakse ühel komplektil välimine rant ära (nagu eespool piltidel), ja teisel komplektil sisemine (sisemine on reeglina laiem). Ja siis keevitatakse sisemine rant teisele komplektile väljapoole. See variant eeldab loomulikult piisavalt kõvasid närve rehvitöökotta minna, sest rehvimees saab kõva vaeva nägema selliselt veljelt rehve maha kiskudes :D
Jah just nimelt! Ärge velgede laiendamisega üle pingutage! Rehvi on liialt laiendatud veljele väga halb peale monteerida, selle käigus võib rehvil vits viga saada (vits teadupärast ei veni) ja ilma lohvita ei taha siis pidama jääda. Soovitatav on siiski siselohviga panna, keevisliide ei pruugi alati õhutihe olla.
Ja veel ka, kui õnnestubki rehv tervelt peale monteerida siis järgmine kord maha monteerides võib vits ikkagi viga saada, eriti vanadel rehvidel.

Edel, 7 aastat rehvitööde kogemust.
Vasta