IZ 412 IE 1981 Jeekim

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
hulgus
Postitusi: 45
Liitunud: 04 Juul 2012 23:07

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas hulgus »

moskiito kirjutas:
partnermosse kirjutas:
hulgus kirjutas:
Viimasest mosuga Tallinnas käimisest on küll aasta(kümne)id möödas, kuid seljavalu, kumisev pea ja bensiinvingune salong (ja muidugi õlised käed) meenuvad esimesena...
Nii nagu koerad on oma peremeeste moodi nii on ka autodega :D :smokin
täpselt minu sõnad :D...
Karm kriitika, aga lepime sellega.
Ainsamaks vabanduseks võib tuua, et kuigi esimese õppesõidu autost (uhiuus Iž2715) alates on elus kokkupuuteid olnud paljude moskvitšidega ja läbisõit nendega on peris suur, siis õnneks ei ole olnud au mitte ühtki neist omada. Küll aga pidi neid vajadust mööda (ja seda oli ikka väga tihti), remontima.

ps. aga minu arvamust mosu sõidumugavusest, see siiski ei muuda.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas SanderV »

maanteel mossega ebamugav aga linnas mõnud, võtab ikka kiruma küll kui mingid jobud raudee rööbaste ees pidurdavad :D mossega lased 50nega üle ja ei saa arugi
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1582
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas partnermosse »

hulgus kirjutas:
moskiito kirjutas:
partnermosse kirjutas:
hulgus kirjutas:
Viimasest mosuga Tallinnas käimisest on küll aasta(kümne)id möödas, kuid seljavalu, kumisev pea ja bensiinvingune salong (ja muidugi õlised käed) meenuvad esimesena...
Nii nagu koerad on oma peremeeste moodi nii on ka autodega :D :smokin
täpselt minu sõnad :D...
Karm kriitika, aga lepime sellega.
Ainsamaks vabanduseks võib tuua, et kuigi esimese õppesõidu autost (uhiuus Iž2715) alates on elus kokkupuuteid olnud paljude moskvitšidega ja läbisõit nendega on peris suur, siis õnneks ei ole olnud au mitte ühtki neist omada. Küll aga pidi neid vajadust mööda (ja seda oli ikka väga tihti), remontima.

ps. aga minu arvamust mosu sõidumugavusest, see siiski ei muuda.
Kriitika oli pigem läbi huumoriprisma, aga muidu on kriitika olnud alati edasiviiv jõud :D
Mis aga puudutab mossedega sõitmisse ja remontimisse, siis enda kogemusest võin öelda, et olen rohkem sõitnud mossega kui tänaseks päevaks lääne autodega kokku ja remontima olen pidanud vaid mõned korrad+ hooldused. Sõidumugavusi saab võrrelda vaid sovjeti autodega omavahel võrreledes ja see suht individuaalne igaühel. Endal oli mugavam sõita mosse ja volgaga kui ladaga näiteks, isegi zaz-iga oli mugavam sõita kui ladaga. Läänekatega lihtsalt mugavam kui sovjeti autodega, aga see selleks...
Lihtsalt hoiame suu naerul :D ja elu läheb edasi :beer
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

MAZ kirjutas:
partnermosse kirjutas: Nii nagu koerad on oma peremeeste moodi nii on ka autodega :D :smokin
Sellisel juhul peaks ma häbist maa alla vajuma,sest minu auto on küll selline,et vahest tekitab endalegi asjatut peavalu. :lol
No sina ju ostsid eelmise peremehe(peremeeste) tegemata tööd ka kaasa..... :lol Algul sa kindlasti ei märganud,kuid nüüd oled vast oma nahal tundnud......
Ja ega tegelt keegi ei remondi autot ja ei pane müüki,et näh,tegin terve suve kap remonti ja nüüd võtke-150€ ..... :lol
Hea auto saad omale siis,kui teed ise korda ja sõidad ka ise. Lõpuks tunneb auto su ka ise ära.... :D
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas moskiito »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:
MAZ kirjutas:
partnermosse kirjutas: Nii nagu koerad on oma peremeeste moodi nii on ka autodega :D :smokin
Sellisel juhul peaks ma häbist maa alla vajuma,sest minu auto on küll selline,et vahest tekitab endalegi asjatut peavalu. :lol
No sina ju ostsid eelmise peremehe(peremeeste) tegemata tööd ka kaasa..... :lol Algul sa kindlasti ei märganud,kuid nüüd oled vast oma nahal tundnud......
Ja ega tegelt keegi ei remondi autot ja ei pane müüki,et näh,tegin terve suve kap remonti ja nüüd võtke-150€ ..... :lol
Hea auto saad omale siis,kui teed ise korda ja sõidad ka ise. Lõpuks tunneb auto su ka ise ära.... :D
täitsa nõus sinuga. Alguses oli minu uue kombiga sama asi, muudkui lagunes, siit ja sealt, aga lõppuks sain masina niikaugele et lagunemine lakkas, enam-vähem. Praegu on vist esisillal mingi laager läbi sest kuulda kuidas miski teeb "krõmps-krõmps-krõmps" ja kui pidurit tugevamalt vajutan, kaob ära. tagasild too ei saa olla seega esisild. Remontimisega tulevad kogemused ning lõppuks märkad juba varakult et miski hakkab kuskil ära väsima. tuttav tundis lõppuks oma mosset nii hästi et kui kuskil mingi imelik heli tekkis läks tal kohe "pirn" põlema, "ahaa, see ja see tuleb üle vaadata, väsivad vist"
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas MAZ »

TALUPOEG TALUJA kirjutas: No sina ju ostsid eelmise peremehe(peremeeste) tegemata tööd ka kaasa..... :lol Algul sa kindlasti ei märganud,kuid nüüd oled vast oma nahal tundnud......
Ja ega tegelt keegi ei remondi autot ja ei pane müüki,et näh,tegin terve suve kap remonti ja nüüd võtke-150€ ..... :lol
Hea auto saad omale siis,kui teed ise korda ja sõidad ka ise. Lõpuks tunneb auto su ka ise ära.... :D
Ei tea mina,mis sellel autol vahest hakkab,et ta tahab mind vägisi kiusata. Või on see minu enda viga,et olen varasemalt harjunud ameerika maandtee laevadega liiklema. Kui oleks aega rahulikult teda remontida siis milleks tõmmelda. Aga kui sul teised kukil istuvad ja tahavad,et neid sinna ja teise kohta veetakse,siis paratamatult
pole võimalik kahte head asja korraga teha. Ehk kas sõidad või remondid. Viimasega on see häda,et see ei too ka raha sisse. Seega selline auto poolne kiusamine on takistuseks teistele asjadele.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Sai siis täna ülevaatusel käidud. Enne ülevaatus sain Kasutajaga MAZ kokku. MAZ tegi ka mõned kenad pildid mille võib leida tema teemast.
Õnneks täna järjekorda polnud ja sain kohe löögile. Ülevaataja siis võtis auto-sõitis amordi stendi-siis pidurid ja nii nagu see käib. Kui kord tuli tõstukile sõita, suutis ülevaataja sõita mossega tõstukist mööda ja otse vahesse mis jääb kahe plaadi vahele:
Pilt
Õnneks on mosse piisavalt kõrge, et midagi ära ei lõhkunud. Ja õnneks nii võrd kerge, et kolme mehega suutsime välja tõsta. Vedas, et niigi läks.
Igatahes ülevaatus jäi veel tegemata kuna parem tagumine pidur ei olnud piisavalt hea, et vasakuga võrdne olla. Erinevus oli 53% (lubatud 50%)
Vasak esimene amort kah läbi ja parem esiratta laager vaja, kas peale keerata või välja vahetada. Nüüd vähemalt teada mis tegemist vajab. :beer
Pilt
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas MAZ »

Ise seda kanalisse sõitmist ei näinud,sest laadisin rehve maha. Aga see ilmselt seal päris esimene kord ka pole,kui seda on juhtunud. Mul endal tekkis küsimus,et kuidas selline asi võimalik või on minu auto järsku laiem?
Ära siis unusta ka ühte pidurivoolikut ära vahetada ning veidi õli käigu hoovastikule. :beer
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

See vend, kes sisse sõitis lasi nagu iga tavalise lääne autoga ainult enda nurka vaadates. Aga jah ei tea, kas siis see vend oli lihtsalt koba või on tõesti mosse kitsam kui teised autod.
Endal läks tõesti kõrvust mööda kui ta ütles, et piduritoru vahetust vajab. Vanaisa pärast ütles, et parem esimene piduritoru?
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas MAZ »

Voolik oli aga torust ma midagi ei kuulnud(vähemalt kõrvad ei fikseerinud seda). Igaks juhuks vaata üle need osad. Süüteluku osas on mul ka ettepanek. Kui sa tahad lollikindlat asja pane GAZ 53 lukk. Mul neid lukke on aga võtmeid pole kõigile juurde pakkuda. :(
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Vasta