Moskvich 401 taastamine

Välimuse ja salongiga seotud teemad
Vasta
Nomm
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Jaan 2013 22:56

Moskvich 401 taastamine

Postitus Postitas Nomm »

Tervist ja teguderohket aastat kõigile!
Hakkasin siis vaikselt jälle tegelema oma varandusega! Masinaks siis 400/401 aastast 1950. Masin on suhteliselt originaal. Hetkel võõrad vidinad: Sisse- ja väljalaske klapid, piduri pea- ja töö silindrid. Paar aastat tagasi sai tehtud siis mootoril tõsine remont, kuna kolvid olid kinni roostetanud. Eelmine aasta sai tehtud kere keevitus tööd, lasin uued akna klaasid lõigata ja karastada. Eemaldasin kõik kroom detailid ning taastasin tagasilla.

Nüüd paluksin teadjamate käest abi!
Kus kõige mõistlikum kroomimis tööd teha? Pean silmas ikka koos eeltöödega.
Kas kellegil häid kogemusi ja soovitusi Pärnu kandis värvimis töödeks?
Kus võiks lasta istmed ja polstrid nahatada? (Kontakte ja soovitusi)

Kõige SUUREM MURE nende pisiasjade juures on see, et autol puuduvad dokumendid :(
Seega, kui keegi teab kedagi, kes teab midagi, kust võiks saada sedagi....oleksin ülimalt tänulik!

Ette tänades.
Allar!
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Moskvich 401 taastamine

Postitus Postitas SanderV »

Mis eesmärgil sa seda autot teed, kas tahad taastada 100% originaali või lihtsalt mingit normi välimusega autot teha jne jne... Muidu kroomimisel pole eriti mõtet sest see raisk on kuradi nii kallis. Kui sa tahad teha originaali, läheb see sulle roppu moodi maksma ja auto väärtus on ikkagi väga väike. Suurem mure tuleb sul mootoriga, kuna 401 plokk on ilma saalteta ja kui sa tahad head mootorit kokku saada pead leidma väga head osad, kui seda ei leia tuleb istutada vaja paku peale mingi metall ja siis lasta uuesti asi sisse puurida, muidugi on ma idee tekitada saalte jaoks koht aga siis ei ole masin enam originaal.
Nomm
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Jaan 2013 22:56

Re: Moskvich 401 taastamine

Postitus Postitas Nomm »

Plaan teha ikka nii palju originaali, kui vähegi rahakott kannatab. Tean, et läheb päris kalliks. Algul on ikka plaanis jätta originaal mootor. Seda tean ka, et saalesid ei ole, vaid on peilidega, aga eks kestab nii kaua kui kestab. Igapäeva sõiduks ma teda kasutama ei hakka.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Moskvich 401 taastamine

Postitus Postitas wax »

Parima kroomimiseelse eeltöö teeb Martin Vuks, tel. 514 3420. Tema oskab kindlasti soovitada ka parimat vasetajat ja kroomijat.
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: Moskvich 401 taastamine

Postitus Postitas tanello2 »

Kui kunagi istmeteni jõuad ja kedagi ei leia siis võta ühendust.naabrimees mul spetsialiseerunud auto istmete tegija.hinnas saab alati komprimissile minna,kuid hetkel on tal järjekord...
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Vasta