AZLK 2140 (1979/1986) ja MZMA 408 elite (1967) viirusboy

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas MAZ »

Mul jamas ja jamab siiani see tahhomeeter, samamoodi nagu sinul. Minu arust teda timmida ei annagi. :(
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

MAZ kirjutas:Mul jamas ja jamab siiani see tahhomeeter, samamoodi nagu sinul. Minu arust teda timmida ei annagi. :(
Sellele mingit skeemi pole? Kakkusin ta ükspäev lahti, oli vaja sees juhet tinutada, ja märkasin seal üht potekat. Vb saab sellest timmida? Siuke kena 50mm läbimõõduga ümmargune trükkplaat, mõlemalt poolt träni täis. Üks mikroskeem (kiip) oli ka ära eksind sinna.

:arrow Sain juba teada. Sellest samast potekast reguleeritaksegi. Ülevaatusel panen valmis siis.

Tutvustaks järgmist mosset, mis hoovile on veerenud. Mitte otseselt minu ooma, aga hoolealuseks sain ta ikkagi. Tegu siis 84 aasta 2140SL'iga. Mootori sain enamvähem tööle. Vaja veel timmida. Video on eelmisel lehel. Elektrit on ümber ehitatud isukalt. See on ka mul enamvähem juba paigas, vaja paar kinga paigata ja mõned tundmatud otsad lahti veel. Sisu on rääbakas. Niiti tahab õnneks ainult juhiiste. Kere paistab roosteta, üle värvitud ja uus värv koorub maha. Mõlkidest on taga katuse nurk ja kapoti nurk. Omaniku võlusid just need üüber 15" valuveljed, koos 195/55 R15 rehvidega.
Pilt

Pilt

Pilt

Endiselt tahaks vihjeid, mida kapoti all veel näppida vaja on. Video eelmisel lehel.
Viimati muutis viirusboy, 08 Juul 2013 01:19, muudetud 1 kord kokku.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas moskiito »

esimene asi mis ma märkasin videos oli see et süüde nõks liiga varajane. käivitamisel poob kinni ehk siis kütte plahvatab liiga vara ja starter ei jaksa ÜSS-ist üle vedada.
Jagajat vahetasid aga kas ka kaant?. reeglina on kaan see paharet mis pahandusi tekitab.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
r384n3
Postitusi: 231
Liitunud: 02 Juul 2012 11:42
Asukoht: Läänemaa, Kiideva

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas r384n3 »

Ja veljed on pärit vana Ford Probe GT alt :)

Pilt
Audide lainel
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

r384n3 kirjutas:Ja veljed on pärit vana Ford Probe GT alt :)

Pilt
Uhke. Ma ise pakkusin alguses mingit jaapanlast.
Pilt

Täna jõudsin asjadega niikaugele, et sain tuled põlema, suunad vilkuma. Suundadest vilgub ainult vasak esimene. Ükskõik kummale poole suundi näidata. :D Päris huvitav. Süüteluku ühenduse tegin ka tagasi normaalseks. Tagatuledel on enamus lambipesasid puruks. Kelladeplokki jõudis ka valgus lõpuks, aga väga palju pimedust on seal endiselt. Osalt katkiste pirnipesade tõttu.
Pilt

Pilt

Vaatasin seda pilti ja no ei mina tea, kuidas seal need lambid nii erksalt põlevad. Omal siin ei saanud valges arugi, kas nüüd põleb mingi tuli või mitte. Pidin käega varju otsima et vahet teha.
Pilt
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas marko »

Probe ongi sisult japanlane ehk mazda.Fordist endast pole seal peale nime suurt midagi :)
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Eile sai kojamehed ellu äratatud, mootor oli kinni kärsanud. Vee sai aknale pritsima ja suunad korralikult vilkuma. Muud tuled said ka põlema pandud. Õhtul tõstsime ka armatuuri paika. Täna kakkusime istmed laiali, katted rändavad pesumasinasse ja hiljem vaja ühele niiti-nöela näidata. Timmitud sai veel juhtmestikku, süütelukk paika aetud, raadio läbi originaalkõlari mängima, tagumisel uksel oli keegi akna vändasüsteemi ära peitnud. Otsisin oma varudest uue asemele. Veidi veel pestud ja nühitud. Kokkuvõttes hakkab juba ilmet võtma. Paar pilti ka
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Muidugi pole veel asi kaugeltki nii nagu tahaks. Küsimus suurele ringile: Kus peaks SL olema toorenupp?
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas partnermosse »

Toorenupp peab olema keskkonsoolist vasemal üleval nurgas armatuuri all.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

partnermosse kirjutas:Toorenupp peab olema keskkonsoolist vasemal üleval nurgas armatuuri all.
Paistab et daaz 2101 on nii vinge karpa et pole toorest vajagi.
Pilt

Sai siduri hüdraulika täiesti pulkadeks kistud, uued mansetid ja uus voolik, kokku tagasi. Nüüd saab sõita ka. Siduripedaal väriseb õudsalt miskipärast.
Pilt

Süüte timmisin paika, hommikuks polnud midagi. timmisin uuesti. eks homme vaatan, mis teeb jälle. On see üldse võimalik et iseenesest keerab jagaja paigast?

Huvitab veel, mis ots see on
Pilt

Näpu tõmbab lupsti külge, kui mootor käib. Vaakum jagajasse? Aga mis siis see on?
Pilt

Viimaseks tahaks teada ka, mille jaoks see relee on. Kokkutulekul ühel rohelisel SL nägin ka seda, omanik oskas vaid õlgu kehitada selle peale. :)
Pilt

Homme teen ka mingi video.

Õhtul viskasin haamri sahtlisse ja avasin õlle ning tegin taasavastust oma eelmise ja üleeelmise aastakümne muusikakogumikes.
Pilt
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
indrek06
Postitusi: 187
Liitunud: 17 Nov 2009 18:43
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas indrek06 »

viirusboy kirjutas: Huvitab veel, mis ots see on
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/4 ... 302376.jpg
Minu mossel läheb sinna otsa peenike voolik õhufiltrikopsiku karterituulutuse torust. Ehk siis peaks olema mingi osa karterituulutusest.
AZLK 2140, 1978
Vasta