AZLK 2140 1980 väikevend

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas moskiito »

halb mass. käi taga juhtmestik üle ja kontrolli massi kontakte.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Ei ole massi viga. Need ühendused tegin puhtaks ja igaks petteks võtsin massi otse akult, kuid tulemusteta.
Egas midagi, võtsin elektri skeemi lahti ja hakkasin näpudega mööda juhtmeid ajama.
Pruun juhe mis jookseb armatuuti valgusti lülitist ohutulede lülitisse, ühendasin lahti ja peale mida kõik toimis nagu kella värk....
Samas midagi valesti ei olnud ???
Kaitsme probleem sai ka vist lahendatud? Ühs salongi valgusti peksis segast..
No ei tea, eks homme näis mis saab.
Lisaks sai veel masin korralikult puhtaks pestud nii seest kui väljast. Esimest korda kasutasin ka vaha :smokin

Kohtumiseni seltsimehed!

Riho.
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Minu reis möödus suuremate probleemideta (va kaitse, mis paar korda läbi põles..)
Üritus oli selline muhe nagu alati.
Tänan ürituse kui ka vigursõidu korraldajaid, seltsimehi, kes laenasid mulle pumpa madratsi jaoks ja loomulikult ka pillimeest, kelle laulud olid 5+
Suur tänu ka Kollile, kes paati laenas. Peaaegu oleks kala kätte saanud, kui lant poleks traati kinni jäänud. :lol

Ja veel üks teadaanne: alates tänasest ei kasuta ma mosset iga päeva autona. Mosse jääb pühapäeva autuks!! :auto
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Häid inimesi on ka olemas. Tartus tuli mulle juurde üks härra ja pakkus mosse juppe. 25 euro eest sain ukse, kaks plekki, paar ketti, pukse, hammakaid, laagreid jne.
Pilt

Pilt

Pilt

Pärast poest välja tulles pakuti veel mootorit ka, aga see mees tahtis jube kiiresti rikkaks saada.. :lol
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas SanderV »

25 euru eest manti küll... las ma pakun et mootori eest küsiti kuskil 500-1000 eurikut
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Ma ülesin talle, et üle 50 euro ma ei maksa, mille peale ta silmad punni lõi ja minema kõndis. Kahtlane tegelane oli.
Täna oleks peaaegu noore kitse alla ajanud, tema elu päästsid suurepärased pidurid. :smokin
Ja veel.. tõin omale veel ühe Skifi M1. Nüüd on mul tagavararatas ja veranda. Kärul dokumendid ka olemas.

Pilt
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Seltsimehed hiired on mu skifile lisa akna närinud. Seda juba eelmise omaniku käes.
Pole paremat asja kui muusikaüritusel oma majaga. :smokin

Pilt

Ainult kallan ja tallan.

Pilt

Pilt
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Kuna mossel mootori silindritel surveastmed nagu oreliviled, et sellega võiks kohviube jahvatada või tuba kütta, võtsin ette uue garaaži nurgast. Selle jõuallika ajaloost tean nii palju, et maha on see võetud mu vanaisa 412-lt. Mootor aastast 83 ja vähemalt 20 aastat on see niisama seisnud ilma plokikaaneta. Karteris oli ikka korralik p.sk. Võtsin asja pulkadeks, et korralikult ära pesta. Saaled, hülsid, kolvid, rõngad ja muud jutud möllud täitsa tiptop.

Pilt

Jätkub...
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas stern100 »

Kui nüüd täpne olla...kas siis arvestasid surveastme täpselt välja..? Palju kaant lihvitud, mõõtsid põlemiskambri sfäärilisuse jne? Okei tegelt nokin, aga kuna õpin autotehnikat, siis jääb selline asi silma. Kas pigem mõtlesid kompressiooni, ehk survet mis tekib silindris külma mootoriga starteri pööretel? Ehk see, mida saab reaalselt mõõta. :beer
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Oioi, ma nii udupeent mõõtmist ei oska.. See kõige tavalisem starteri pööretel ikka. Täpselt ei mäleta, aga kõige sitem oli midagi neljaga ja kõige vingem silinder kuuega 8)
Täna sai toodud tihendi komplekt Tartust, homme hakkan kokku panema. Hülsid said juba sisse ja siit ka küsimus targematele- üks läks kuidagi liiga lohvkalt ja natukene liigub oma pesas edasi tagasi. Kas tasub seda plokki kasutada? :help
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Vasta