AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas HendrikR »

TALUPOEG TALUJA kirjutas: Uksepolstrid on juba väsinud aga ega vist kellegil paremaid pole ka. Töömasin ka ja ega eputamiseks selline masin ei sobi ka...
No eks siis tuleb ise uued teha :) Vanad polstrid šablooniks,võtad soome papi või vineeri,ostad poest kangast või nahka,tõmbad üle ja korras :D Tulemus jääb väga viisakas :)
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

HendrikR kirjutas:
TALUPOEG TALUJA kirjutas: Uksepolstrid on juba väsinud aga ega vist kellegil paremaid pole ka. Töömasin ka ja ega eputamiseks selline masin ei sobi ka...
No eks siis tuleb ise uued teha :) Vanad polstrid šablooniks,võtad soome papi või vineeri,ostad poest kangast või nahka,tõmbad üle ja korras :D Tulemus jääb väga viisakas :)
Täitsa võimalik. Kahjuks olen maru laiskvorst ja ei viitsi ise midagi teha. Kasutan vanu varuosi ja teistest ülejäänud asju... :D Ja mulle meeldivad ikka tehase asjad rohkem natike. Ma arvan,et minu eluajal peaks neid jätkuma. Aastal 2072 võivad minupärast kasvõi otsa saada.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas tanello2 »

Küll sa krt plaanid kaua elada, mul on 2077 minek :lol
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Sai kunagi lubatud üles panna pildid sellest heast tööriistast- lihvimishöövlist(kui on sihuke õige nimetus):

Pilt

Sellega sai korralikult uksed õigeks. Pikkust 42 cm ja laiust 7 cm. Väikese taldlihvijaga ei saa nii siledaks pindu. Taldlihvijal kulub alt svamm ka ära õite kähku. Suure töö võib ära teha aga viimase lihvi annad ikka höövliga. Ja sellega saab käsitsi päris kiiresti asi korda. Paberit on ka hea vahetada,sest takjakinnitus on üleprahi värk. Tahad jämedat,paned jämeda paberi. Kui peenemat siis peenemat. Sobiv tööriist. Talupoeg soovitab. :beer
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Õhtust!
Täna käisin TÜV-d tegemas. Jalutasin ülevaatuspunktist läbi nagu oma kodust. Kõige suurem kaotus oli kapotitrossi katkemine. Kuna mul olid juba näpud ennem kapoti vahel ja jõudsin veidi kergitada,saingi kerge vaevaga luugi lahti. See oli nagu lotovõit. Õnneks oli mingi karbussi hoob käigukangi juurde ununenud ja selle torkasin nii luku vahele,et saan iga kell kapotti avada. Ma ei kujuta ette milliseid kannatusi oleksin siis pidanud taluma,kui ei oleks näpud vahel olnud....... ehk keski pajatab? :lol
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
irukas
Postitusi: 177
Liitunud: 03 Sept 2013 18:28
Telefon: 55 81 505
Asukoht: Iru küla

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas irukas »

ehk keski pajatab?
Väidetavalt tuleb trossi kõrist tõmmates lahti.
Linnuvabriku garaaž
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas Seenior »

irukas kirjutas:
ehk keski pajatab?
Väidetavalt tuleb trossi kõrist tõmmates lahti.
Tehase seades on trossikõril klamber,mille abil saab trossi katkemisel kõrist tõmmates kapoti lahti. Kui see vidinas on auto ajaloo kestel kaotsi läinud,aitab tavaline kangipõhimõttel töötav konserviavaja. :hail
Viimati muutis Seenior, 07 Dets 2014 22:16, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Vaatasin,et eelmine õlivahetus oli aasta tagasi ja kilomeetrid ka vihikus kenasti kirjas. Novembri lõpus 2013 a. olen vahetanud ja nüüd siis sõitnud aastaga kõigest 1450 km. ringis. Õli veel värske ja lasen samas vaimus edasi. Poolsünt pealekauba. Tuleb välja,et aasta jooksul on masin ikka enamuse ajast seisnud ja põhisõidud teiste käuladega tehtud... :D Aga nüüdseks peale viimast mootori remonti sõidetud 180 tuh. kokku-255 tuh. km. Mootor õli ei tarbi õnneks. Järelikult saab veel tükk aega ringi kärutada...
Eks järgmisel aastal tuleb värsket plekki ka mõnda kohta kere külge pookida,sest tagapõllel juba augud sees. Eks vanakesel juba aastaid ka...
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Lootsin juba,et auto talvevalmis aga võta näpust. Linnas käivitades kostis kapoti alt jube kõrin ja ragin. Võtsin kapoti lahti ja kuulasin. Vaevalt vedas starterit ringi ja tegi hirmsat keevituse moodi häält..... Täna hommikul lammutasin starteri laiali. Tuli välja,et ankur lühises. Kunagi on puksid ära kulunud ja vedanud osa lamelle kaasa. Ja kohe näha,et läks keresse,paber ka kadunud vahelt. No mul riiulis mitu vana starterit ja võtsin järgmise. Loomulikult võtsin ka osadeks. Täpselt sama lugu aga veelgi hullemas seisus. Tegin uued puksid,lõin kruvika otsaga plekid õigesse kohta tagasi ja ja torkasin treipinki. Lasin relakaga ankru veidi ümaramaks,et ei oleks kõrgemaid kohti. Ladusin kõik uuesti kokku. Sain ka asja korralikult tööle. Aga eks me näe. Täna võib ju korras olla aga homme ka päev...... Tuleb siis jälgida. Ja tundub,et riiulisse sattunud teiste vana värk.....millest muidu kasu pole,kui mitme pealt jälle üks söödav asi tuleb kokku teha. Ja enamus lastud viimaseni laiaks ja ega enne keegi midagi ei remondi,kui asi vaga.... :lol Eks ma ka ise samasugune.... :D
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Vasta