AZLK 2140 1979 easyrider

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Moskvitš on minu lemmikmark olnud kaua aega. Saabuski siis aeg, mil ma soovisin saada auto omanikuks. Aastal 2008 kevadel uurisin ma erinevaid autoportaale, hoides Mossedel silma peal. Siis ma armusin ära... Tema oli see õige... :burnout

Pilt

Läks aega ja vaeva, oli erinevaid raskusi, kuid varsti seisis auto minu hoovi peal. See tähendas seda, et üks minu unistus oli täitunud. Aastaks 1979 (esmane registreerimine 01.01.1979, seega põmst 1978. aasta masin), värviks heleroheline (üle värvitud, aga jah...), täiesti komplektne (kuhu küll tagurdustule lüliti kadus???), enam-vähem eeskujulikus korras (väga hästi tiksuv mootor!) - mida hing veel võiks ihata! Minu jaoks on ta ülim täiuslikkus.
Pilt
Pilt
Pilt
Mossel on omad vead ja head, kuid ta veidrused mind just tõmbavadki. Mossel on oma iseloom ja just sellepärast ma ei tahtnudki magedat tänapäeva autot. Vanematele oli mu otsus alguses küll vastumeelt... :angry
Ma asusin oma kaunitari värskendama ja kõrvaldasin aja jooksul mõned pisivead (sealhulgas oli vaja uut käigukasti). Teha on vaja: jahutusvedeliku leke parandada, roolilõtk eemaldada, kauges tulevikus parem esitiib vahetada ja auto üle värvida.
Eile tegin ka load ära ja sai pidulikult Mosse vahtralehtedega ära märgitud. Nädalake ootamist (load kätte) ja üv teha, siis saabki esmakordselt seaduslikult sõita.
Muide, enne ostu osales minu Mosse sarjas "Kelgukoerad", kus tal ka laip pagassis oli. :kill
Videod:
http://www.youtube.com/watch?v=T88BakQ-0S4
http://www.youtube.com/watch?v=bAlqtzjr ... re=related
Pildid:
http://live.hot.ee/gallery/show_gallery ... id=1385259
Viimati muutis easyrider, 19 Aug 2009 01:00, muudetud 1 kord kokku.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas mart »

Lahe! jälle mossesõpru juures! Vaata siis, et lubade liikude tegemisel kohe mokitsat maha ei kanna. :D

Värvitoon on kena!
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Ära muretse, ma kavatsen Mosset hoolsalt hoida! :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Varblane »

Kena masin.Mäletan seda selles Kelgukoerte sarjast küll. :D No minu famiil ka ei saa aru, mida ma jaman nende vanade masinatega.Mis teha kui uued autod üldse ei meeldi.:lol
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Ma saan sinust täiesti aru. Multki on päritud, mida ma selles vanarauas leian. :lol
Aga jah, Moskvitšis peitub selline imelik võlu, mis mind nii kangesti paelub. Ükski tänapäeva lääne auto ei suuda midagi sarnast tekitada. Mosse on justkui selline eriline "kaifivahend". :D
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Vahtralehemärkidega on auto nii harjumatu! :lol Õppesõidumärgid võib nüüd kaminasse visata.
Pilt
Pilt
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

easyrider kirjutas:Ma saan sinust täiesti aru. Multki on päritud, mida ma selles vanarauas leian. :lol
Aga jah, Moskvitšis peitub selline imelik võlu, mis mind nii kangesti paelub. Ükski tänapäeva lääne auto ei suuda midagi sarnast tekitada. :D
Ka mina olen tulutult üritanud rahvale selgeks teha,mida selles Vene autos küll nii erilist on.
Tore,et üks vanakooli 2140 veel siia juurde tulnud on.
Mosse ehitusaasta peab olema reg. tunnistusel eraldi märgitud,seda esmast registreerimist,eriti kui seee märgitud veel 01.01,ei tasu tõsiselt võtta. Teadupärast 1. jaanuaril ARK-id ei tööta...
Väljalaske aasta leiad ka "pirka" pealt,mis asub mootorikatte all paremas esinurgas.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas viirusboy »

Argis minnaksegi lihtsamat teedpidi ja pannakse 01.01 kuupäevaks. Mul oli ka sama lugu. Tulutult üritasin selgeks sellele sekretärile teha, et mosse on ostetud 09.05.76. tema leidis et paberi peal pole seda kirjas ja jäi 01.01.76

Mul on ka raskusi sõpradele selgeks teha, miks ma mosse kallal vaeva ja närve kulutan. Nende arust peaks ma omale bemmi ostma :D
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

"Pirka" peal paistab olevat 9, kuigi seda saaks ka 8na tõlgendada. Aga pigem on see 9. Aga kas nii pole olnud, et auto tehti aasta lõpus valmis, siis ootas tehases või midagi, seejärel viidi sinna, kuhu vaja ning seejärel vormistati kõik vajalik (näiteks tegelik valmistamisaeg on umbes xx.12.1978, kuid kirjutati 01.01.1979)?
Mu seletus pisut segane vist. :P
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas viirusboy »

võimalik, sellele peab mõni targem foorumlane vastama. Aga mina kipun arvama ikka et sul on 79 aasta masin. Aga tuhni mosses ringi vähe, kui leiad mõne detaili, kus on aastaarvuks 79 märgitud, siis saad kindel olla aastaarvus. Tavaliselt on see releedele, suunatulede plokile, armatuurile, raadiole (kui on) ahjule trükitud... juhul muidugi, kui neid aja jooksul vahetatud pole

näide salongiradika põhjal
Pilt
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Suletud