K: Leotusainete kohta

Välimuse ja salongiga seotud teemad
Vasta
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas Muhulane »

Kuna ees ootab kindlasti kõikvõimalike detailide puhastamine ja pesu,siis kindlustaks veidi tagalat ja uuriks leotusainete kohta. Et millised need kõige efektiivsemad oleksid? Olen ise kasutanud kõikvõimalike firmade pigieemaldajaid,mootoripesuaineid,Break Cleanerit,Carburettor Cleanerit. Soovitati ka veljehapet aga see ei toiminud,ju siis mustusekiht detailil oli liig tummine...ja seda ta oli kah tegelt :) Ka tolueen on marutimm aine,eriti värvitapmiseks. Gazikute salongiradikad sai kõik toluka sees leotatud,võttis elemendi haljaks küll :)
Kuuma vett tegev survepesur on ka väga tänuväärt asi,kuid...paraku puudub ressurss sellise soetamiseks :)
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas moskiito »

no kui sa soovid pesta õliseid või lihtsalt "poriseid" tetaile, siis mina soovitaks kasutada petrooli, see peseb väga hästi puhtaks, ainuke miinus see et ta kallis. teine lahendus oleks spetsjaalne pesuaine mida würth müüb, päris hästi peseb samuti puhtaks.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

No mina leotan oma kulinaid naftas. Tõmban pintsliga peale ja teatud aja tagant uuesti. Suurem kõnts tegelikult tuleb ikka mehaaniliselt maha kaapida. Terashari,kruvika ots,puupulk jne. abiks. Viimase naksuna lasen survepesuriga üle. Kuum vesi aitab ka. Kui aega asjaga möllata siis aitab iga asi. Kõik väga lenduvad asjad nagu bensiin,lahustid jne, ei sobi leotamiseks kuna panevad minema liiga kiiresti.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas SanderV »

http://t-puhtax.ee/
pole tänu väärt

õliste asjade jaoks soovitaks üle vaadata Turbo ja Turbo 2. Pole mina veel nõgiste asjade jaoks tõhusamaid vahendeid näinud.
5L kanku on kuskil 10-15 euri ja see on konsentraat, mitte valmis aine... mina ostsin Turbo 2 ja panin 1/5-10nele... ehk sellest 10 eurist sain 25-50 liitirit pesuvahendit.
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas Muhulane »

SanderV kirjutas:http://t-puhtax.ee/
pole tänu väärt

õliste asjade jaoks soovitaks üle vaadata Turbo ja Turbo 2. Pole mina veel nõgiste asjade jaoks tõhusamaid vahendeid näinud.
5L kanku on kuskil 10-15 euri ja see on konsentraat, mitte valmis aine... mina ostsin Turbo 2 ja panin 1/5-10nele... ehk sellest 10 eurist sain 25-50 liitirit pesuvahendit.
Tuttav värk,me laevas kasutame T-Puhtax asju ja kodus kasutan autokeemiat sama firma oma. Ja olgem ausad - timm värk :)
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas partnermosse »

SanderV kirjutas:http://t-puhtax.ee/
pole tänu väärt

õliste asjade jaoks soovitaks üle vaadata Turbo ja Turbo 2. Pole mina veel nõgiste asjade jaoks tõhusamaid vahendeid näinud.
5L kanku on kuskil 10-15 euri ja see on konsentraat, mitte valmis aine... mina ostsin Turbo 2 ja panin 1/5-10nele... ehk sellest 10 eurist sain 25-50 liitirit pesuvahendit.
Liitun arvamusega, et on parim asi üldse millega nõgiseid asju pesta ja võrreldes teiste asjadega ikka mega odav ! Hinda ei mäleta, aga lähen varsti juurde tooma 5 L kankut, siis saan hinna ka maha kirjutada siia ... :)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas Muhulane »

Viimati käis mersul käimakott alt ära...no ja ei pane mitte seda sitasena tagasi. Kanget pigileotust 2pdl + 2pdl brake ckeanerit ja karmima karvaga pintsel...sai ilusti kasti särama :)
Vanarauast toodud mosukast oli küll tõsise kultuurkihi all...kruvikas,bensiinileotus,kruvikas,bensiinileotus... :) Sai ka lõpuks asja ikkagi :) Vot siis hakkasin mõtlema,et kas keegi teab kultuurkihile ka tõhusat vedelikku :)
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas partnermosse »

Muhulane kirjutas: kas keegi teab kultuurkihile ka tõhusat vedelikku :)
Üldiselt on kultuurikihi eemaldamise jaoks siiski nii-öelda mehaaniline sekkumine a la pahtlilabidas lapik kruvikeeraja või puidust kooniline ese ja alles peale seda kui suurem saast käsitsi eemaldatud kasutatakse vedelikke( pole ju mõtet kultuurikihti mingite vedelikega veel lahjendada) :)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas sass »

T-Puhtax Turbo oli vist 13€ 5-liitrine kanister. Samuti annaks oma hääle sellele. Soe (kuum) vesi ja survekas on ka muidugi abiks.
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: K: Leotusainete kohta

Postitus Postitas Muhulane »

sass kirjutas:T-Puhtax Turbo oli vist 13€ 5-liitrine kanister. Samuti annaks oma hääle sellele. Soe (kuum) vesi ja survekas on ka muidugi abiks.
Kuuma vett tegev survekas on häbematult timm asi. See teeb asjad kohe puhtaks :) Või üldse profisurvekas. Mul endal Nilfis Alto hobikas,no ajab asja ära jah aga... :) Kui ikka hää pilliga oled tööd teinud :)
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Vasta