Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Kõikvõimalikud mossedega seotud üritused.
Vasta
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas HendrikR »

Suured tänud uhke nädalavahetuse eest! :) Auto pidas päris hästi vastu,see aasta oli auto ilusam kui kunagi varem :) Esimesed pildid ka(sõbra poolt) https://www.flickr.com/photos/tanelvoog ... 3705937934 Järgmine aasta jälle siis ;) Minu pildid peaksid paari päeva jooksul netti jõudma :)
Viimati muutis HendrikR, 19 Juul 2015 18:09, muudetud 1 kord kokku.
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas moskiito »

väga meeldiv kuulda et üritus läks ladusalt. Kuid vihm tuli vist sellepärast et mind ei olnud kaasa löömas :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Sid
Postitusi: 10
Liitunud: 30 Apr 2014 20:10
Telefon: 56607061
Asukoht: Pärnumaa

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas Sid »

Ainsa 408 esindaja jõudis kah nööri otsas koju tagasi. Lisaks üha halvenevatele piduritele andis 30 km enne lõppu vist tekstoliithammakas saba.
Aga tänud meeleoluka nädalavahetuse eest.
AZLK 412IEP, AZLK 408, MZMA 401, ZAZ 965
http://album.ee/album/610380/50349925
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas partnermosse »

moskiito kirjutas:väga meeldiv kuulda et üritus läks ladusalt. Kuid vihm tuli vist sellepärast et mind ei olnud kaasa löömas :D
Vihm oli tellitud, et vigursõidust tallatud rohi ruttu sirguks! ;-)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas fokser »

wax vist kogemata unustas mainida ka kõige noorema osavõtja... selleks oli siis 3 kuud vana Elinor :D

Taaskord väga tore üritus. Suured tänud korraldajatele ja kõigile kes kohale said tulla.
Omaette klass oli ledukate mosse parandamine, kus ka meie mehed külalisi hätta ei jätnud.
Kahjuks väga kauaks ei saanud jääda, kuna kõige pisemal tuli õhtul pahandamise tuju.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas moskiito »

fokser kirjutas:wax vist kogemata unustas mainida ka kõige noorema osavõtja... selleks oli siis 3 kuud vana Elinor :D

Taaskord väga tore üritus. Suured tänud korraldajatele ja kõigile kes kohale said tulla.
Omaette klass oli ledukate mosse parandamine, kus ka meie mehed külalisi hätta ei jätnud.
Kahjuks väga kauaks ei saanud jääda, kuna kõige pisemal tuli õhtul pahandamise tuju.
minu härra käes on rekord püsima jäänud sellisel juhul :D 4 aastat tagasi oli ta kõigest 2 kuud vana.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas fokser »

moskiito kirjutas: minu härra käes on rekord püsima jäänud sellisel juhul :D 4 aastat tagasi oli ta kõigest 2 kuud vana.
Aiiii kurjam, mõned kuud on aega, et see rekord järgmine aasta purustada... :o
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas Seenior »

Kiidame ka kõiki osalejaid ning Waxi ja Voltsi eduka ürituse korraldamise eest!
Virumaa Teatajas on meie üritusest natuke juttu ja pilte - http://www.virumaateataja.ee/3265229/va ... a-ahhetama. Artikkel on lukus, aga 24h jooksul saate minu telefoninumbriga (5036709) sisse logida ja üle vaadata.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas partnermosse »

Virumaa Teataja
Avaldatud 18.07.2015 kell 12:49

Vanad Moskvitšid panid vaimustuma ja ahhetama
Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.
Rakveres sai uudistada vanu Moskvitše Galerii: Rakveres sai uudistada vanu Moskvitše
Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.

„Kui lahedad autod,“ hüüdis väike poiss, kui ronis Audist välja. Koos vanaisaga suundus ta Rakvere keskväljakule, et tervitada Eesti Moskvitši Klubi autojuhte ja suvesõidu algust.

Urmo (26) oli umbes samasugune poisike, kui vanaisa ta autoga sõidule viis. Kui meheks kasvas, kinkis taat auto talle. „ See on minu vanaisa auto. 1991. aastast, seega 24 aastane. Mulle kinkis ta auto 7 aastat tagasi, siis värvisin selle üle, panin helitehnika sisse. Minu eesmärgiks on hoida auto sellisena, nagu see vanaisal oli,“ rääkis ta.

Kui noorelt autojuhilt küsida, kas mossega ikka rallida ka saab, vastas mees, et eriti ei kannata. „Kunagi sai küll, nüüd on raske. See peab olema selline pehme kulgemine. Pigem on tegemist hea tuju autoga, millega liigud linnas ringi, isegi makki ei pea käima panema, inimesed vaatavad lihtsalt,“ muigas Urmo, kes meenutas, et vanaisal oli auto pigem töömurdja. „Sellega viidi kartuleid turule müügiks,“ mäletas ta.

Ta kuulub küll Moskvitši Klubisse, kuid tema autot ilustas hoopis ühe tuntud märksõna järgi pandud analoog - hiired ja vihased. „See on sõprade punt, internetifoorumis arutame ja uurime infot autode kohta. Seal on ka kaks Moskvitši,“ rääkis aktiivne klubiline, kes seekordseks kulgemiseks lõi paagi bensiini täis. „Just panin kütust, alla 7,5 liitri võtab 100 kilomeetri peale masin bensu. Päris hästi mu meelest, ma olen ikka alati 10 liitriga arvestanud.“

Tänavu liigutakse marsruudil Rakvere-Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse. Rakvere oma mees, Vallo Kruusimägi, kes on üks sõidu korraldajatest, rääkis, et nad loodavad, et nendega liitub umbes 50 Moskvitši. „Praegu on kirjas 30 autot, äkki 45 tuleb ikka kokku, eelmisel aasta oli 47 masinat,“ meenutas Kruusimägi, kelle sõnul kehtib neil kuldne reegel. „Sõidame aeglaselt, meil on kirjutamata reegel - kui viimane auto on käima läinud, siis hakkame liikuma. Kui keegi maha jääb, paneme või paela otsa ja sõidame.“

„Moskvitšiga annab sõita küll, liikluses hätta ei jää,“ ütles ka klubi eestvedaja Allan, kes teadis autode hingeelust palju. „Tänapäeva autodest nad ei erine palju, põhiidee on ju sama, praegu ainult on autod mugavad ja kiiremad. Suur eelis on ka see, et seda autot saab ka ise kõpitseda,“ kinnitas mees, kes ostis endale esimese Moskvitši juba peale keskkooli. „Nii ta on läinud, 35 aastat olen olnud mossega sina peal. Annab sõita küll, kuigi nüüd hakkab saabuma aeg, kui varuosasid on raske saada,“ rääkis ta enne sõitu, kui pealvaatajaid oli väljakule kogunenud palju.

Uhkeid masinaid imetles ka ühe Rakvere autohoolduse omanik Kristo. „Sattusin siia juhuslikult, teen tiiru, vanad autod on lahedad,“ ütles ta. Professionaalina kinnitas ta, et autodega on kõvasti vaeva nähtud ja tööd tehtud. „Mõni nendest pani ikka silma särama. See esimene seal, kõva raha on sisse pandud. Pakun, et 30 000 ikka. BMW ja Moskvitš annavad kokku ikka ägeda auto,“ tunnustas tegija pilguga teisi autojuhte, kuid ise Moskvitši ei igatsenud. „Mul on GAZ 51. Mul läheb raha sinna nii palju, et ei taha sellist autot tõesti.“

Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.
Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.
Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.Eesti Moskvichi Klubi korraldas juba seitsmendat aastat suvesõidu. Moskvitšid kogunesid täna hommikul Rakvere keskväljakul, edasi liiguti marsruudil Sagadi-Vihula-Kunda-Toolse.
Toimetas:

Anu Viita-Neuhaus, toimetaja

anu.viita-neuhaus(at)ajaleht.e
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Mosseklubi Suvesõit 18. JUULI 2015

Postitus Postitas wax »

Ma lugesin kah seda artiklit eile ja muigasin, et ajakirjanikutädi on kellegi teise jutu minu suhu pannud :D
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Vasta