412 lukus ja võtmed kadunud

Üldised probleemid mossega
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1662
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: 412 lukus ja võtmed kadunud

Postitus Postitas Edel »

SanderV kirjutas:ja miks see varas siis peaks lõhkumata autosse minema kui midagi silmapiiril pole? ainult siis kui tervet autot varastada tahab. ja siis lööb ikkagi akna enne sisse ja paneb ajama :D
Tahtsin öelda, et kui autos sees midagi ahvatlevat (olgu selleks kasvõi nätsupakk) ei ole, siis suure tõenäosusega ta sinna sisse murdma ei hakka. Eks meil ikka juhtub, et tahame kuhugi lukustatud alasse sisse pääseda, aga võtmeid pole. Teemaks ongi saada Mosse salongi nii, et lõhkuma ei peaks.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: 412 lukus ja võtmed kadunud

Postitus Postitas SanderV »

jah, aga samas sa ütlesid ka et avalikult neid asju siin rääkima ei peaks... milleks? varas ei hakka nkn neid nippe kasutama
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: 412 lukus ja võtmed kadunud

Postitus Postitas moskiito »

SanderV kirjutas:jah, aga samas sa ütlesid ka et avalikult neid asju siin rääkima ei peaks... milleks? varas ei hakka nkn neid nippe kasutama
selles on sul õigus sest tegelt mosse ukse lukku saab lahti ka lihtsalt suurt kruvikat kasutades, kuid siis vaja uus lukk osta. samas see varjant töötab ainult uuema mosse lukkul, vanemal mudelil ma ei usu et asi töötaks.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: 412 lukus ja võtmed kadunud

Postitus Postitas marek »

Iseenesest youtube on täis ka lukumuukimise videosid (vt. lock picking vms). Neid veidi vaadata ja harjutada ning peaks nii lihtsa asja kui mosse ukse lukk lahti saama küll.
Kui lukk käes ja lauapeal siis saab lasta selle järgi ka uue võtme teha. (Endal oli kunagi sapaka süüteluku järgi uue võtme tegemine 50 v. 75 krooni suht. suvalises lukupoes, aint toorikuga võib probleeme olla).

Pättide õpetamist karta ei tasu, nende teadmised on tavainimeste omadest üldjuhul antud teemal vähemalt juba sammu võrra ees ja uut pole nende jaoks siin midagi.

Edu!
Vasta