IZ 2125 1976 hamada

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IZ 2125 1976 hamada

Postitus Postitas stern100 »

Vanem mall ikka ovaalsete aukudega jah.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
tarmo400
Postitusi: 118
Liitunud: 02 Veebr 2009 15:24
Telefon: 5014308
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 2125 1976 hamada

Postitus Postitas tarmo400 »

See teadmine vist siin midagi ei anna aga minu 75 a iz-il on ovaalsete aukudega, 77 a veebruari autol aga juba ümarad..
Kasutaja avatar
hamada
Postitusi: 146
Liitunud: 18 Veebr 2010 18:57
Asukoht: Kiili

Re: IZ 2125 1976 hamada

Postitus Postitas hamada »

tarmo400 kirjutas:See teadmine vist siin midagi ei anna aga minu 75 a iz-il on ovaalsete aukudega, 77 a veebruari autol aga juba ümarad..
Kui 75.a olid veel ovaalsed, siis hakkasid uuemad kronsad tulema 76. aastast.
Mõnikord juhtub mõni asi iseenesest. Juhtumise all pean silmas kassi, kes oli täpselt õige kronsteini juures. :D
Karupapa 76.a kombilt sai tuvastatud, et peavad olema ikka uuemad.
Pilt
Autoga läheb ikka väga aeglaselt. Iga vidin mille kätte võtad röövib jubedalt aega.
Pilt
Ilu on omakasupüüdmatu rahulolu.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IZ 2125 1976 hamada

Postitus Postitas stern100 »

Kas 76 olid välised ukselingid juba seest tühimikuga? Kui jah siis neli tutikat sellist vist on alles...
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
hamada
Postitusi: 146
Liitunud: 18 Veebr 2010 18:57
Asukoht: Kiili

Re: IZ 2125 1976 hamada

Postitus Postitas hamada »

stern100 kirjutas:Kas 76 olid välised ukselingid juba seest tühimikuga? Kui jah siis neli tutikat sellist vist on alles...
Kui viitsid vaadata, siis neljandal lehel kirjutasin nendest linkidest.
Ilu on omakasupüüdmatu rahulolu.
Kasutaja avatar
hamada
Postitusi: 146
Liitunud: 18 Veebr 2010 18:57
Asukoht: Kiili

Re: IZ 2125 1976 hamada

Postitus Postitas hamada »

Kombi ootab vaikselt oma aega. Olin endale lubanud, et peale Talverallit hakkan asjaga edasi tegelema. Mõned pildid ka hetkeseisust:
Pilt
Iluvõre on vana aga päris uueväärse välimusega, tuled kõik uued ja esistange ja kroompõsed ka uued.
Pilt
Tagatuled kõik uued, stange uus ja stange puhvrid jäid vanad. Kõige suurem jama oli tagatule tihenditega.
Pilt
Plastiktihendid olid seismisega pea 1,5cm lühemaks jäänud. Küll sai nende tihenditega vaeva nähtud, proovisin kuumaõhu püstolit, kuuma vett ja ei midagi. Algul soojast peast nagu venib ja kui hakkad paika panema nii on jälle tagasi läinud.
Päris tigedaks ajas. Suure jamamisega sain nad lõpuks kuidagi paika, aga päris ilus see ei jäänud. Kuna kopp oli tõeliselt ees otsustasin, et tegelen kunagi hiljem nendega edasi.
Ja oligi hea, mõnikord ongi targem mõni töö pooleli jätta, kui ei õnnestu. Sügisel leidsin Kurtna laadalt rimakad kombi
tagatuled koos korralike tihenditega ja tihendid minu imestuseks täiesti pehmest kummist ja ilusti vormis ka.

Natuke kassijuttu ka. Nagu siin eelnevates postitustest näha on olnud, siis olen ma sunnitud jagama garaaži kassiga. Millegipärast talle toas ei meeldi. Garaažis on palju parem, saab igalpool ronida, tööriistasid lauapealt maha ajada, magada
poleeritud hobiauto kapotil või katusel, pugeda kõikvõimalikest kohtadest autosse ja seal kõik karvu täis ajada.
Ühel heal päval avastasin, et kass käib kombis magamas. Uksed olid kinni ja auto kilega kaetud. Ainuvõimalik
sisenemis koht oli puuduv bensupaak, ehk siis bensupaagi auk. Panin augu vineeriga kinni.
Aga, järgmine päev kass jälle autos. Nagu pildilt on näha, siis kassid on leidlikud, leiavad iga augu üles:
Pilt
Ilu on omakasupüüdmatu rahulolu.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: IZ 2125 1976 hamada

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Täna õnne,et sul seal autos kassid magavad. Hullem oleks olnud rotipere laepolstri ja katuse vahel..... Aga tõesti,kassidel eriline anne igale poole pugeda. Ja ülbed on ka,nemad peavad kohe igale poole pääsema. :D
Igaks juhuks soovitan ,et kui autu valmis saad siis tee kassile ikka hea mõnus koht auto kõrvale,et saab ka pilgu peal hoida ja mõne pisikese neljajalgse visiidil korrale kutsuda...

T.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Vasta