MZMA 403 , 1965 RoTT

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
RoTT
Postitusi: 115
Liitunud: 04 Veebr 2009 20:23
Asukoht: Märjamaa ja Tallinn

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas RoTT »

Ilma veata ikka ei saa :
Pilt
plokikaane tihend eks?
väljaaetult ka paar pilti:
Pilt
Pilt
tagasi aluse peale aetud , niikauaks jääb sinna kuni plokikaane tihend vahetatud:
Pilt
mootor sai puhtamaks tehtud ja jagajakaan vahetatud:
Pilt
VW :D
Pilt
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas marek »

Tundub küll ploki tihend olevat. Aga muidu see VW õhufilter on päris huvitav, kas on teada millelt pärit ja kuidas sinna saanud? Kui Nõuka-ajast peal, siis teoorias võiks olla miskiselt sõjaaegselt kdf-masinalt, mis VW mootoriga olid, vanadel VW bokser-mootoritel(VW beetle, KDF-id) oli väga sarnane õhufilter.

Muidu maisn tundub päris kobe olevat,
jõudu!
Kasutaja avatar
RoTT
Postitusi: 115
Liitunud: 04 Veebr 2009 20:23
Asukoht: Märjamaa ja Tallinn

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas RoTT »

Vot vanaisa ütles, et ta sai selle 401 küljest , isehuvitab kah mis mudeli küljest see pärit on. Kuid huvitav on see, et seal tunduvat olevat venekeelsed kirjad.MANN on sinna peale kah kirjutatud
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas MAZ »

Kui plokikaanetihend siis kas oled märkanud jahutusvedeliku kadumist mootori töötamisel või seismise ajal?

Kas 403 mitte ei olnud eelkäija mudeli 407 tulevõrud, selles praegu tunduvad olema 408/412 omad, mis on suuremal enamusel 407/403 kuna originaal võrud lihtsalt mädanesid ära.

See õhufilter on üsna huvitav olgugi,et ta pole originaal. :D

No jah oleks oma 408 :evil selle kõrvale panna vot oleks see alles vaatepilt :smokin
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
RoTT
Postitusi: 115
Liitunud: 04 Veebr 2009 20:23
Asukoht: Märjamaa ja Tallinn

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas RoTT »

Radikas lekib... , muidu õlitase on tõusnud ja need tulevõrud on plaanis väljavahetada , roostes.
Kasutaja avatar
RoTT
Postitusi: 115
Liitunud: 04 Veebr 2009 20:23
Asukoht: Märjamaa ja Tallinn

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas RoTT »

Kuna inimene kes pidi mul selle plokikaane tihendi ära vahetama ei ole kohale viitsinud tulla , siis on plaanis sõbraga ära vahetada , siit ka küsimus:
On seal mingi kindel järjekord kuidas plokikaane poldid lahti keerata? kuskilt on nagu meelde jäänud , et peab mingi järjekord olema, mootor on 407-me oma.
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas marko »

Lahti keeramisel ei tohiks vahet olla kuidas kust alustad või lõpetad,kinnikeeramisel peab olema õige järjekord ja ka õige pingutusmoment.Ise olen siiani pingutanud sisetunde järgi kuna puudub dünamomeeter :) Aga praegusel ajal lihtne saada või laenata .
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
RoTT
Postitusi: 115
Liitunud: 04 Veebr 2009 20:23
Asukoht: Märjamaa ja Tallinn

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas RoTT »

Nii , kuna algas koolivaheaeg , siis on aega tegeleda.
Homme kui kõik plaani kohaselt läheb , vahetame plokikaane tihendi ära.
Kuna õli tase on päris kõrgeks läinud ja arvatavasti õli omadused ka juba ära kadunud , siis tõmbame mu sapikaga ta Killa juurde ja vahetame ära. Kuna osad kummid täis ei püsi siis olid Killal kaks 13 tolli velge ja panime need taha alla ja täitsa sobivad välimuse poolest , rallika välimuse annavad :) Siiski ma ei usu , et need sinna alla jäävad.
Kasutaja avatar
RoTT
Postitusi: 115
Liitunud: 04 Veebr 2009 20:23
Asukoht: Märjamaa ja Tallinn

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas RoTT »

Selline küsimus siis :Kas nookurid koos muu jamaga tuleb eemaldada, et keskmisi polte lahti saada?
Kasutaja avatar
kolvivana
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Okt 2009 17:37
Asukoht: Tallinn- Läänemaa

Re: MZMA 403 , 1965 RoTT

Postitus Postitas kolvivana »

RoTT kirjutas:Kuna inimene kes pidi mul selle plokikaane tihendi ära vahetama ei ole kohale viitsinud tulla , siis on plaanis sõbraga ära vahetada , siit ka küsimus:
On seal mingi kindel järjekord kuidas plokikaane poldid lahti keerata? kuskilt on nagu meelde jäänud , et peab mingi järjekord olema, mootor on 407-me oma.
Lahti keeramisel sama moodi peab olema järjekord, aga see on vastupidi kinni keeramise järjekorra suhtes!Et siis nimelt ei hakka keerama keskelt ,vaid äärest!!!
Õhtul üritan siia ka joonise panna :) Loodan,et siis saad varsti sõitma :auto
Minu sõidukid: Moskvich 408 ja 2140,Subaru leone ja Bmw e32 730
Ostan M408: 1) dokumendid koos kerenumbrite ja mustade registreerimismärkidega.
2) bensiinipumba,3) tagumised logarid,4) Kroomist küljepeeglid.
Vasta