AZLK 2140 1979 easyrider

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Ma olen nõus, et see sai pisut nö põlve peal valmis filmitud, aga idee tekkis alles hiljuti ja polnud aega-tahtmist statiivi valmistada. See video valmiski kiirustades ja hea, et meelde tuli. Video algusest saab aru, et kaamera polnud fikseeritud, sest see lendas sees ringi. Ma peatusin seal selleks, et kaamera teibiga kinnitada. :D Eks püüan teinekord midagi viisakamat teha.
Aga video mõte on lihtsalt selles, et
1. tähistada väärikalt mu esimese auto esimese hooaja lõppu;
2. oleks olemas järjekordne Mossesid esindav kruiisivideo Youtubes.

Jah, muusikamaitse on mul väga imelik: ühel hetkel kuulan 60ndaid-70ndaid, siis keeran ära techno peale ja siis võin otsustada hoopis kantri kasuks... :lol
Aga aitäh kiituste eest! :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

Videokaamera võib mingi erilise kronsteiniga kinnitada ka parempoolse esiistme turvavöö hoidiku külge uksepostil siis näeb pisut ka sisemust(armatuur,osa roolirattast ja ka aknast välja näiteks). Seda varjanti olen näiteks mina mitu korda kasutanud.
Põnevam,kui mootorit ja käigukasti rohkem kuulda oleks olnud.
Just täna hommikul tegin ka ise oma Mossega analoogse videoklipi alates mootori käivitamisest maja ees (Jüri) kuni töö juurde (Peterburi mnt 71,Tallinn) jõudmiseni ning süüte välja keeramiseni. Et ma videot töödelda-lõigata (veel) ei oska,on küsimus kuhu need salvestatud 16 minutit üles panna...
Üks sobiv pilt,kuidas kaamera panna. Sobib üks L-kujuline kronstein aga ehk pildilt saab aru(on küll Lada aga põhimõte jääb samaks) http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/46515387
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Ma sain L-i mõttest aru, kuid kuidas alumine osa kinnitub? Näen ma õigesti, et seal on mingi kalts ümber keskmise ukseposti mähitud?
Mul on ka omapoolne nägemus. Nimelt kinnitada kaamera kuidagi kõrvalistme peatoe külge. Siin on kaks võimalust.
1. Otse peatoe külge. Kleeplingiga, nööriga või rihmaga...
2. Horisontaalsest pulgast, milles on kaks auku, lükata läbi peatoe metallist pulgad. Horisontaalse pulga külge jääks kaamera, mis oleks siis salongi keskel.

Videosid saab riputada mitmesse kohta: Youtube.com, Toru.ee jne. Isiklikult soovitan Youtube'i (Edel, sul peaks seal vist ka kasutaja olema - "Edelareisija"). Ma olen teadlik, et Youtube videod ei tohi ületada 10 min. piiri, nii et on vaja lõigata. Aga seda saab teostada näiteks lihtsa Windows Movie Makeriga. Ma tegin nii, et ajasin kolm klippi kokku üheks filmiks, siis poolitasin selle kaheks. 18 minti nagu niuhti jagatud!
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas stern100 »

easyrider kirjutas:Ma olen teadlik, et Youtube videod ei tohi ületada 10 min. piiri, nii et on vaja lõigata.
Offtopic aga
selles osas sa väheke eksid, Youtubes on videosi mis on pikemad kui üks tund :D
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 124 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

stern100 kirjutas:
easyrider kirjutas:Ma olen teadlik, et Youtube videod ei tohi ületada 10 min. piiri, nii et on vaja lõigata.
Offtopic aga
selles osas sa väheke eksid, Youtubes on videosi mis on pikemad kui üks tund :D
Tõsi! Ma unustasin öelda, et pikemate videote lisamiseks peab omama mingit eristaatust; tavakasutajad ei saa väljuda 10 min. piirist. My bad! :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

easyrider kirjutas:Ma sain L-i mõttest aru, kuid kuidas alumine osa kinnitub? Näen ma õigesti, et seal on mingi kalts ümber keskmise ukseposti mähitud?
Mul on ka omapoolne nägemus. Nimelt kinnitada kaamera kuidagi kõrvalistme peatoe külge. Siin on kaks võimalust.
1. Otse peatoe külge. Kleeplingiga, nööriga või rihmaga...
2. Horisontaalsest pulgast, milles on kaks auku, lükata läbi peatoe metallist pulgad. Horisontaalse pulga külge jääks kaamera, mis oleks siis salongi keskel.

Videosid saab riputada mitmesse kohta: Youtube.com, Toru.ee jne. Isiklikult soovitan Youtube'i (Edel, sul peaks seal vist ka kasutaja olema - "Edelareisija"). Ma olen teadlik, et Youtube videod ei tohi ületada 10 min. piiri, nii et on vaja lõigata. Aga seda saab teostada näiteks lihtsa Windows Movie Makeriga. Ma tegin nii, et ajasin kolm klippi kokku üheks filmiks, siis poolitasin selle kaheks. 18 minti nagu niuhti jagatud!
Alumise osa ümber on kalts mähitud,et ta istme seljatoe ja ukseposti vahel kindlalt kinni oleks ja ühtlasi kalts pehmendab lööke aukudest läbi sõites. Muidu kostab tausal mingi tüütu tärin(kogemused).
Ka peatugesid saab kaamera kinnituseks kasutada aga istme seljatoed ise kipuvad liialt logisema,tuleks nad alguses korralikult ära fikseerida.
Mul on jah nii torus kui ka youtubes kasutajad olemas,Edelareisija nime all ja Youtubes on mul ka teinegi kasutaja Edelareisija250 nime all spetsaalselt trollibusside videote jaoks(neid mul nii palju,et otsustasin need ühte koondada). youtubes saab kuni 10 minutit,paraku ma videosid töödelda ei oska,seda peab mulle otse ette näitama. Loll nagu arvutialal olen. Kunagi oli mul isegi ütlus: Kui arvutiga hakkama ei saa,sõida Mossega! Mosset oli ju hulga kergem remontida kui arvutit...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Edel kirjutas: Mul on jah nii torus kui ka youtubes kasutajad olemas,Edelareisija nime all ja Youtubes on mul ka teinegi kasutaja Edelareisija250 nime all spetsaalselt trollibusside videote jaoks(neid mul nii palju,et otsustasin need ühte koondada). youtubes saab kuni 10 minutit,paraku ma videosid töödelda ei oska,seda peab mulle otse ette näitama. Loll nagu arvutialal olen. Kunagi oli mul isegi ütlus: Kui arvutiga hakkama ei saa,sõida Mossega! Mosset oli ju hulga kergem remontida kui arvutit...
Internetis on palju õpetusi videote töötlemise kohta. Näiteks Windows Movie Makeri oma http://www.youtube.com/watch?v=JZXK68NS7gU. Mina isiklikult olen proovinud omal käel järgi, kasutades kõiki võimalusi. Hätta pole ma siiani veel jäänud. Iseõppimisega saab WMM suht kiirelt käppa, sest see on nii primitiivne programm.
Aga kas sul on WMM või mõni muu programm üldse olemas?

OT: Kuna sa paistad olevat aktiivne harrastusfotogtaaf, siis oleks üks küsimus. Kas sul leidub pilte-videosid N.Liidu ajast kuni aastani 2001? Ma mõtlen siin ringvaateid, liikluspilte, autopilte jne.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

easyrider kirjutas: Internetis on palju õpetusi videote töötlemise kohta. Näiteks Windows Movie Makeri oma http://www.youtube.com/watch?v=JZXK68NS7gU. Mina isiklikult olen proovinud omal käel järgi, kasutades kõiki võimalusi. Hätta pole ma siiani veel jäänud. Iseõppimisega saab WMM suht kiirelt käppa, sest see on nii primitiivne programm.
Aga kas sul on WMM või mõni muu programm üldse olemas?

OT: Kuna sa paistad olevat aktiivne harrastusfotogtaaf, siis oleks üks küsimus. Kas sul leidub pilte-videosid N.Liidu ajast kuni aastani 2001? Ma mõtlen siin ringvaateid, liikluspilte, autopilte jne.
Üks asi veel mida unustasin mainida: Inglise ja Vene keelt ma ei jaga,saaksin hakkama vaid Eesti keelega.
Pildistasin üksvahe ka aasta 1989-90 paiku oma kodukandis,aparaat oli Smena-8M. Üht-teist on säilinud aga suurem jagu on veel filmilintidel,paberile ilmutatud pole siiani (tookord ilmutasin ise kodus),seal on üht-teist,kokku mingi 4 mustvalget filmi (küsitava kvaliteediga). Võtan lähikuudel nende ilmutamise ette.
Aktiivsemalt hakkasin pilti tegema 2001 aastast,algul ronge,2004a. busse,trolle,tramme ja nii vaikselt edasi. Esimene video oli 2005a. maikuus.
Eks ta nii on,fotoaparaat on mul koguaeg kaasas,isegi kodunt poodi minnes (5 minuti kõnd sinna) kuigi tean,et seda siis eriti vaja pole aga mine sa tea...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Usu mind, kunagi läheb ka seda poeskäigu videot vaja. Aastate pärast oleks see justkui varandus, sest ajas ei saa enam tagasi hüpata (mulle meeldiks, kui saaks tahtmise korral filmida näiteks ehtsa 2001. aasta video). Seda saab võrrelda veinide aastakäikudega - näiteks 1980. aasta veini hulk on piiratud, rohkem pole võimalik selle aastanumbriga veini toota ja samas, mida aeg edasi, seda paremaks vein muutub. Ma olen hull retrofänn ja pildid ajaloost räägivad mulle palju. Vanades piltides ja klippides leian ikka midagi, mida teised tähtsustada ei oska. Kui on vana pilt, siis tavaliselt vaadatakse korra ja öeldakse, et on jah liiklus, mis siis? Aga mina justkui sukeldun sinna sisse ja... ma ei oskagi kirjeldada, mis tunne mind sealjuures valdab.

:D Ah, mis hullu juttu ma siin unise peaga jahvatan! Side lõpp! :D
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

See retroasjad ongi sellised,mida "tavamõistusega kaasaegne" inimene ei mõista,põhjenda kuidas vähegi oskad. Hakkad seletama,põhjendama aga tema: "Aga miks?". "Miks sul seda vaja?" Mis see sulle annab?" -stiilis vastused. Ka ma ise olen nostalgik ja pommitatakse ka mind selliste lollide küsimustega. Krt miks sellistega ikka vaielda...
Ma vahel vaatan oma sajandialguse pilte. Ja mida aeg edasi,seda huvitavamaks need lähevad.

Mul on juhustlikult pildis ka ülevalt naabrimehe valge Mosse-2140. Jube udune pilt aga praegu vaatan huviga sest naabrimehel pole seda Mosset juba Eesti aja algusest saati.
Oleme ikka väga teemast kõrvale kaldunud.
Suletud