Mosseklubile uhkem koduleht

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
Vasta
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas Neeme »

Lugesin sellist teemat http://mosseklubi.planet.ee/foorum/view ... 7&start=30 ja tegingi siia uue arutamiskoha, kus võiks välja käia omad mõtted, kes ja kuidas saaks aidata vägevama kodulehe tegemisel. Ise olen sellel teemal Tume Vend ja ei hakka eriti targutama. Küll mõned kodulehed kunagi teinud ja mõni aasta tagasi pidin endale kodulehte tegema hakkama Joomla baasil, kuid iga mees jäägu ikkagi selle ameti juurde, mida ta kõige paremini tunneb.
Muidugi peetakse tihti probleemiks seda ka, et ei leia, vähemalt loogilisi teid pidi, meie praegust kodulehte üles. Samas on olemas ka palju loodreid, nagu Mosseliiga, kus info uue aadressi kohta oli üleval juba kevadel, kuid siiani on lingilehel vana URL. Ma olen neile seda nii kollektiivsel, kui ka individuaalselt meelde tuletanud, aga surnud vist tõesti ei siputa end.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas MAZ »

Tänud siis Neemele teema algatamise eest:

Minu arvuti oskused kodulehe tegemisel pole kiita just,ma olen rohkem ise õppija olnud ja ilmselt
seda ka edaspidi. Samas kui ma midagi teinud olen olen üritanud seda hästi teha.
Mina saaksin teha tekste mudeli kirjelduse jaoks nii palju kui minu teadmised võimaldavad.
Meil on siin foorumis ka kasutajaid,kes jagavad asju väga detailselt. Ma saaks asjad ette valmistada
ja parandused saaks sisse viia nii faktilised kui sisulised hiljem.

Nt siin on üks kodulehekülg milleni meil oleks püüelda: http://moszkvicsklub.hu/home_eng.htm
Me ei pea täpselt nii tegema nagu seal võime teha oma moodi kuid samas peaks asi olema huvitav.
Kodulehekülg peaks ka külastajaid harima mis asi on Mosse ja kuidas ta üldse välja kujunes.

Sellised mõtted hetkel, ilmselt täiendan lähiajal.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas Neeme »

MAZ kirjutas: Nt siin on üks kodulehekülg milleni meil oleks püüelda: http://moszkvicsklub.hu/home_eng.htm
Me ei pea täpselt nii tegema nagu seal võime teha oma moodi kuid samas peaks asi olema huvitav.
Esmapilgul väga segases stiilis, pigem stiilitu ja laialivalguv.
Kirjastiiliks võiks küll olla - font "Moskvich". Selles suhtes meeldib esilehelt küll ainult päis. Ülejäänud on suhteliselt tavalised alajaotused, kuid minuarust on probleemiks raske loetavus.
Minu hinne sellele oleks: aasta siis oli 95. Ainukesed plussid päise eest.

Edit. Raske loetavus ei tulene mitte sellest, et tundmatu keel, vaid teksti on lihtsalt raske leida ja lugeda ;)
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas jartmok »

Väike vihje.

Tegemisel on esimesed kavandid uue kodulehe valmimise osas.
Pisut kannatust rahvas. Loen Teie teemat igapäevaselt ja kõik näpunäited ning head pakkumised lähevad arvesse.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas MAZ »

Neemel on õigus,et see lehekülg mida ma näitena tõin pole kõige parem.Eks see disain ole ka vahest
selle taga,et on teatud kultuuride eripärad.

http://www.chr.ee/dev/index_flash.php
See on huvitav lehekülg,muusika suhtes ütleks,et konkreetsele lehele sobib aga paljudele
jälle ei meeldi selline asi. Samas mulle tuli ideena pähe,et võiks olla mosse foto ja sinna peale klikkides
hakkaksid tuled põlema(märgatav valguse effekt).

Värvide koha pealt siis üldiselt viimasel ajal paistab on nagu trend olnud mahedamad toonid ja mitte väga suured kontrastid.
Pakun ühe ideena välja,et foorumi üleosas (pealkirjas) võiks taustaks olla mõni 401,408,2140SL,2141 Aleko vms.
Parem oleks kui saaks kunagi nii palju korralikke mossesid kokku,et saaks teha 400-2141 sellise reas foto, see oleks väga esinduslik ja pilt tuleks ka võimas. Tegu minu sellise väikse pool-salajase mõttega siis.

Üks asi milles saaksid kõik foorumlased osaleda on kui nad märkavad netis filme või ajaloolisi reklaam prožüüre,mis seonduvad Iževski ja Moskva tehasega siis need võiks ka siia üles panna või linkida need kohad
kust need on vabalt kätte saadavad. Usun,et kusagil venemaa arhiivides on enam AZLK tehasega seonduvaid
filme ja materjale ,mis ei ole avalikustatud, ise asi on kust otsida neid.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja
Postitusi: 186
Liitunud: 02 Veebr 2009 14:55

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas Kasutaja »

Pole vaja mingeid liikuvaid-vilkuvaid pilte ja muud jura. Lihtsuses peitub võlu.
21251
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas stern100 »

See mossed reas pilt idee on küll hea mõte :rokib
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
A.Roosenberg
Postitusi: 204
Liitunud: 30 Okt 2009 21:35
Asukoht: Tallinn, Keila, Läänemaa

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas A.Roosenberg »

Mõte on küll lahe .
Endale küll meeldib see lehekülg, mida kasutaja MAZ näitas .
Ka mossed reas pilt oleks vägev, parem kui mõne üksiku mudeli pilt.
"2140"
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas jartmok »

Päevast.

Kallid inimesed jäägem siiski reaalsusesse. Igasugu Flash ja müü säärased maksavad rohkem kui mõnemehe mosse, tõde ongi vahest valus. Flasi ma isiklikult ei tunne. Meie eesmärk on hetkel TASUTA asjad valmis meisterdada ja tunda selle üle rõõmu.
Eks aeg arendab meid.

Palun foorumlased kes asja vähegi oskavad, tehku isegi kavandid jms. Lõpuks võiks parima töö välja valida.
Minu kavand ja nägemus uust kodulehest asetseb siin

http://web.zone.ee/mossekoduleht/


Jartmok.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas Manks »

jartmok kirjutas:Päevast.

Kallid inimesed jäägem siiski reaalsusesse. Igasugu Flash ja müü säärased maksavad rohkem kui mõnemehe mosse, tõde ongi vahest valus. Flasi ma isiklikult ei tunne. Meie eesmärk on hetkel TASUTA asjad valmis meisterdada ja tunda selle üle rõõmu.
Eks aeg arendab meid.

Palun foorumlased kes asja vähegi oskavad, tehku isegi kavandid jms. Lõpuks võiks parima töö välja valida.
Minu kavand ja nägemus uust kodulehest asetseb siin

http://web.zone.ee/mossekoduleht/


Jartmok.
Põhiplaan on minu meelest kujunduslikult hea. Taust võiks natuke rõõmsama värviga olla, hall on kuidagi rõhuv. Natu rakskeks läheb foorumi, koduka ja jututoa jälgimine :D
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Vasta