AZLK 2140 1979 easyrider

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Jah, eks inimeste väärtused elus ole erinevad. Mõni tormab progressiga kaasa, mõni kaevab hoopis fossiile välja. Minagi kuulun viimaste hulka. Minu üheks eesmärgiks elus ongi vanade asjade päästmine ja säilitamine, et kunagi oleks uutel põlvkondadel võimalus aimu saada, mis kunagi olemas oli. On ju äge uurida muuseumis vanu autosid XX sajandi algusaegadest, kuid sageli unustatakse, et selle taga on kellegi raske töö ja vaev. Kui ma praegu ei hakka vanu asju säilitama, siis selle võrra on tulevikus neid vähem. Kui aga neid säilitada, siis ollakse hiljem marutänulikud. Mosset hoian ma ka selle eesmärgiga. Ma tahan, et tulevikus oleks nii: soetatakse mu auto, vaadatakse, et vaid mõned pisikahjustused ja restaureeritakse kerge vaevaga. Ma tahan tuleviku inimestele pakkuda heas korras toorikut. Oleks ju masendav, kui tulevikus leitakse kuskilt vana Mosse ja otsustatakse, et on liiga kahjustatud roostest ja kuulutatakse taastamiskõlbmatuks. Tuleb astuda samme tuleviku jaoks. Mina püüan seda teha.
Ühesõnaga, muuseume saamegi nautida tänu mõnede tänuväärsete inimeste püüdlikkuse tõttu. Hiljem on liiga hilja. Kui autokere juba ümber on sulatatud, siis pole enam midagi teha... Kuid kahjuks suurem osa inimesi nii kaugele ei näe.

Kas sul leiduvad pildialbumis äkki mõned vanemad pildid? Kui soovi on, võid siia linke postitada.
Ja ära selle teema kõrvalekalde pärast muretse. Peaasi, et jutt oleks huvitav! :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

easyrider kirjutas: Kas sul leiduvad pildialbumis äkki mõned vanemad pildid? Kui soovi on, võid siia linke postitada.
Ja ära selle teema kõrvalekalde pärast muretse. Peaasi, et jutt oleks huvitav! :)
Panin need 20 aastat vanad pildid üles. Siin on vaid üksikud,suuremosa on ilmutamata,üritan juba poolest suvest saati selleks hoogu võtta. Pildid http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/sets/881993/
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas mart »

Ma just mõtlesin, et siit teemast oleks jõle huvitav lugeda seda, mis mossega toimunud vahepeal on jne... Pläkutada saab ka kohvilaua taga või vaba teema all.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Väga ägedad pildid! Suured tänud, Edel!

Mart, ära ärritu selle pärast. Ma ei arvanud, et see OT vestlus nii suureks paisub. Eks see ole lumepalliefekt, mida on tavaliselt ikka raske ette näha. Aga mis selles halba on, kui panen enda mõtted kirja, teistelgi ju huvitav lugeda. Kuna ma selline kunstnikuhingega inimene, siis mõte kipub ikka vahel lendama. Ja ma arvan, et iga väikese "OT-ohu" korral uut teemat koostada oleks mõttetu. :)
Igatahes, ma arvan, et üsna asjakohast ja konkreetset teksti auto kohta tekib siin minu poolt kuskil kevade paiku.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Üle pika-pika aja on midagi juhtunud...

Nimelt 24ndal käisin maal garaaži külastamas. Kui ukse avasin, võttis avanev pilt jalad kohe nõrgaks. Ilus masin ikka... liiga kaua olin eemal olnud temast. :P Kui esialgne kaif juba veidi jahtunud oli, avastasin ma, et parempoolne esikumm on tühjaks vajunud. Mis siis ikka, tõstsin auto üles, vahepeal pidin kinke vastu võtma ja sööma, siis vahetasin lõpuks ratta ära. Olgu öeldud, et enne, kui all olid veel vanad rehvid, oli tagavarakumm katkine. Küll oli hea, et nüüd oli mul terve varukumm olemas. :) Aga kevadel vaja linna sõita ja kumm ära lappida.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas viirusboy »

Selle vana tehnika kohapealt on teil üsnagi õige suhtumine. Ma ise nt kunagi korjasin kokku veneaegseid raadioid ja telekaid ning kõikke muud elektroonilist. Lihtsalt meeldisid. Mis ei töödanud, sai korda tehtud. Hetkelgi jahin vanat vene lampidega värvitelerit taga, kuid tulutult. Oli vist raduga 736 või midagi sellist. Teised muidugi ei saa aru sellest, et miks mul seda kõike vaja on. Miks ma jandin nede vanade asjadega(kaasaarvatud mossedega), miks ma uusi ei osta? Võimatu on selgitada ka...
Nüüd olen vanemaks saanud kuid tehnikahullus pole kuhugile kadunud (kodus on ruum lihtsalt otsa saanud) ja nüüd hakkavad mossed kogunema...
Kunagi oli isegi kindel plaan tulevikus mingisugune vene tehnika muuseum püsti ajada, nüüd aga enam plaane selle koha pealt pole. Kuid mine sa tea mis tulevik toob :)

Need vanad pildid mis edelareisijal fotoalbumis olid, olid päris huvitavad. Ka mulle meeldib selliseid vaadata ja lasen oma kujutlusel lennata... peaks vanad vanaisa albumid ka üles otsima ja vaatama, kas leian midagi huvitavat...
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Head aastavahetust!

to viirusboy: Mõnus kuulda, et leidub sama ideoloogiaga inimesi. :D Ma ootaksin huviga, mida sa üles leiad.

Teemasse:
Käisin õhtul jälle korra garaažis ära. Niisama tahtsin pagassi avada... aga kinni kiilunud. Kartsin juba, et ongi peetis, kuid õnneks tuli natuke rohkem jõudu tarvitada ja lahti ta oligi. Ilmselt külmataat lukustab hoolega uksi ja luuke. :D
Samas tekkis ka üks küsimus parktulede kohta. Mind närib kahtluseuss, kas ikka on nii... Kohe seletan. Kui tuled sisse lülitada (mistahes asendisse), siis ees need pisikesed klotsid suunakate küljes lähevad põlema. Kas nii ei ole, et neid saab iseseisvalt tööle lülitada (ma mõtlen suurtest tuledest eraldi)? Loogikaga võttes peaks ju nii olema. Pealegi ei tea ma, mis imeasju eelmine omanik on võinud elektriskeemiga korda saata.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas moskiito »

easyrider kirjutas: Kui tuled sisse lülitada (mistahes asendisse), siis ees need pisikesed klotsid suunakate küljes lähevad põlema. Kas nii ei ole, et neid saab iseseisvalt tööle lülitada (ma mõtlen suurtest tuledest eraldi)? Loogikaga võttes peaks ju nii olema. Pealegi ei tea ma, mis imeasju eelmine omanik on võinud elektriskeemiga korda saata.
nop, see ongi 2140-l sedasi et need lähevad kohe põlema kui sa tuled sisse lülitad. Sedasi on muidugi kõikide masinatega, mitte ainult mossedega. Need on Gabariit tuled ehk siis mootsamas keeles "parktuled".
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

moskiito kirjutas:nop, see ongi 2140-l sedasi et need lähevad kohe põlema kui sa tuled sisse lülitad. Sedasi on muidugi kõikide masinatega, mitte ainult mossedega. Need on Gabariit tuled ehk siis mootsamas keeles "parktuled".
Selge. Aga neist pole ju nii eriti kasu?
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas moskiito »

easyrider kirjutas:
moskiito kirjutas:nop, see ongi 2140-l sedasi et need lähevad kohe põlema kui sa tuled sisse lülitad. Sedasi on muidugi kõikide masinatega, mitte ainult mossedega. Need on Gabariit tuled ehk siis mootsamas keeles "parktuled".
Selge. Aga neist pole ju nii eriti kasu?
vb tõesti aga sinna on tehase poolt gabariidid ehitatud ja selle vastu meie suurt midagi teha ei saa.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Suletud