Mossed välismaa saitidelt

Jaga huvitavaid mosseteemalisi fotosid ja videosid
Vasta
Karu2
Postitusi: 77
Liitunud: 30 Apr 2009 00:59
Asukoht: Pärnu

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas Karu2 »

Kaheosalised stanged, vanemat tüüpi kiri kapotil, plekkarmatuur ja astmelise välisservaga ilukilbid panevad mu pakkuma selle IZ M 412 väljalaskeaastaks 1973.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas moskiito »

Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas Neeme »

moskiito kirjutas:midagi huvitavat vaadata
No kui nende piltide järgi vaadata, siis ei ole kõikidele just parimat lääne vastandit leitud. Nõrk töö. Autor oleks pidanud ennast paremini ajalooga kurssi viima. Samas on veel variante venelastel, mida pole seal toodud.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas jartmok »

Neeme kirjutas:
moskiito kirjutas:midagi huvitavat vaadata
No kui nende piltide järgi vaadata, siis ei ole kõikidele just parimat lääne vastandit leitud. Nõrk töö. Autor oleks pidanud ennast paremini ajalooga kurssi viima. Samas on veel variante venelastel, mida pole seal toodud.
Miks kohe laitam on vaja hatata. Kui sinu arust on seal valesti siis ole hea ja tee paremini. Tee ja see muudaks teistele ka lihtsamaks sarnasusi leida.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas jartmok »

jartmok kirjutas:
Neeme kirjutas:
moskiito kirjutas:midagi huvitavat vaadata
No kui nende piltide järgi vaadata, siis ei ole kõikidele just parimat lääne vastandit leitud. Nõrk töö. Autor oleks pidanud ennast paremini ajalooga kurssi viima. Samas on veel variante venelastel, mida pole seal toodud.
Miks kohe laitam on vaja hatata. Kui sinu arust on seal valesti siis ole hea ja tee paremini. Tee ja see muudaks teistele ka lihtsamaks sarnasusi leida.
Mina austan juba seda, et keegi on viitsinud niipaljugi välja otsida ja vaevaks võtnud seda teha.
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas Neeme »

Aga need on ju üldtuntud asjad, milledest on Nõukogudeaegsed autod pärit. Vähemalt vanatehnikahuvilistele. Mõni auto kopeeriti suhteliselt 1:1 (väliskujult) maha, mõne puhul keedeti mitu erinevat kokku. II Maailmasõja järgse aastakümne autod on enamasti trofeeautode või landlease autode järgi tehtud. Näiteks kunagi '90 alguses, kui ma esimest korda nägin vanat Grand Cherokeed, siis leidsin sealt päris palju Nõukogude autodele sarnanevat tehnikat.
Vanade endisel suurel kodumaal tehtud autodega ma olen enam-vähem kursis, teiselpool müüri tehtud autodelt ma olen lihtsalt leidnud tuttavaid detaile. Ma olen väga varajasest noorusest alates elanud vanade remondikäsiraamatute keskel. Peaks need ükskord kõik rivisse panema ja ma usun, et üle poolesaja tuleb ikka ära. Pisike asi veel. Sellise 4-aastasena oli üks mu mänguasju mingi vana karburaator, mida ma oskasin praktiliselt pimesilmi lahti-kokku panna. Siiani kusagil alles. Kusagil on alles ka GAZ-AA kägukasti õppenäidis. Kah jälle üks mänguasjadest. Mis teha, see oli taoline aeg, kui poodides ei olnud sobilikke lelusid saada :(
via
Postitusi: 113
Liitunud: 24 Apr 2009 16:00

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas via »

moskiito kirjutas:midagi huvitavat vaadata
Päris palju on seal õiget, kuid on ka vigu...ja mõned asjad minule kindlasti teadmata
Näiteks VAZ-2108 alus oli Golf mitte Sunny
Puudu on näiteks ZAZ 1102 ehk Ford Fiesta, jne.
Tasa sõuad, kaugele jõuad.
Kasutaja avatar
TiitS
Postitusi: 261
Liitunud: 16 Veebr 2009 23:52
Asukoht: Rapla

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas TiitS »

Minu silmis ei ole vaz 2108-l mitte mingisugust sarnasust Nissan Sunny või VW Golfiga. Samamoodi võiks öelda, et mingi Mazda 626 on sama, mis Mitsubishi Galant. Mõlemad ju esiveolised ja risti asetseva mootoriga. :help
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas MAZ »

Pigem oleks õigem VAZ 2108 ja vana esiveoline Skoda vaadake need on nagu väga sarnased:lol
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
via
Postitusi: 113
Liitunud: 24 Apr 2009 16:00

Re: Mossed välismaa saitidelt

Postitus Postitas via »

Esiveoline vana Škoda oli juba ühistõõ Wolkariga ja oli tehtud Golfi põhjal..

See oli avalik saladus, et VAZ-2108 aluseks VW Golfi kasutati. Tegemist pole muidugi kaugeltki 1:1 koopiaga, lisati üksjagu ka "kohalikku tarkust" ja leidlikust...
Tasa sõuad, kaugele jõuad.
Vasta