IZ 412 1990 sass

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas SanderV »

tahtsin k ajust selle buvanoli kohta öelda, et isegi kui ta jätab jääkaineid, siis maha lastakse nad ju ikkagi. Ise teen vis niimodi et harjaga rooste maha, buvanol, hari, (vb ka mitu korda kui vaja), siis nitro lahusti, happekrunt, krunt. Peaks jääma suhteliselt roostevaba.
Kasutaja avatar
Jossu
Postitusi: 307
Liitunud: 02 Veebr 2009 16:10
Asukoht: Tartu/ Saaremaa

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas Jossu »

Nitrol on mis mõte? pesed kõik buvanoli kihi maha ja kaitseeffekt null...
Pukseerimishaagise e Konna rent
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas SanderV »

buvanoli mõte on roostet tappa ja eemaldada. Nitrolahusti mõte on eemaldada pinnalt rasvad ja mustus et värv paremini külge hakkaks ja maha ei hakkaks kooruma mingi aeg.
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas saarlane »

rasva ja mustuse eemalduseks silikoonieemaldi olemas.
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
Talts
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Apr 2010 19:16

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas Talts »

Mina olen teinud nii, et haljale metallile buvanoli peale, lasen 2-3h seista ja siis niiske lapiga tõmban üle. Tegin katse ühe metalli tükiga nii, buvanol, krunt ja värv, lasin 3 kuud õues seista ja roostest polnud haisugi. Buvanoli võid julgelt panna, odav ja teeb oma tööd vägagi hästi.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas sass »

Tagumine ots sai krunditud ja esimesele otsale sai Buvanoliga kallale mindud.

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas saarlane »

miks korralik jukebox maas vedeleb? :D
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas sass »

saarlane kirjutas:miks korralik jukebox maas vedeleb? :D
Nii levib heli ruumis paremini. :D
via
Postitusi: 113
Liitunud: 24 Apr 2009 16:00

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas via »

Talts kirjutas:Mina olen teinud nii, et haljale metallile buvanoli peale, lasen 2-3h seista ja siis niiske lapiga tõmban üle. Tegin katse ühe metalli tükiga nii, buvanol, krunt ja värv, lasin 3 kuud õues seista ja roostest polnud haisugi. Buvanoli võid julgelt panna, odav ja teeb oma tööd vägagi hästi.
Mul on sageli pigem vastupidi läinud. Kui Buvanoli värvi alt ära ei korista, siis kipub aasta pärast mullitama, seda just pisiparanduste korral, kus lisaks metallile määritakse kokku ka paranduskoha lähiümbrus. Ilmselt jääb seal ja ka roostekihis osa Buvanoli reageerimata ning teeb seda hiljem aegamööda värvi all edasi.. Kui ei usu, jätke buvanooliga töödeldud ja vahepeal niisutatud metall niiskesse ruumi ning päeva-paari pärast on kõik ilusti roostepruun, mitte enam hall:P
Seetõttu olen viimasel ajal peale buvanoolitamist kogu krempli uuesti käsiliivapritsiga maha võtnud...
Tasa sõuad, kaugele jõuad.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1990 sass

Postitus Postitas SanderV »

eino peale buvanoli kasutamist tuleb see jama sealt maha ikka võtta, muidugi :D värvimise pind peab olema ikka puhas, ja need jäägid mis buvanolist jäävad nyyd küll "puhta pinna" mõõtu välja ei anna

näiteks mina tegin mosse tagaukse... relakaga terve uks puhtaks, buvanol, relakaga puhtaks, nitrolahustiga üle(lapiga) ja krunt peale (happekrunti ei pannud) sügisel tegin, nyyd on kevad, seisis terve talve põhimõtteliselt õue tingimistes ja pole kuskilt veel roostetama hakkand.
Vasta