IZ 412 IE 1981 Jeekim

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas MAZ »

Jeekim kirjutas:90% mitte- ikka välismaa tegijad enamuses. Kaks mosse rehvi kah leidsin-sarnased nagu need siin lingil tundusid olema kasutamata, kuid ühel jäi silma, et prott on pealt natuke lahti.
Kui tahad mõnest vanast rehvist vabaneda anna märku.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
hulgus
Postitusi: 45
Liitunud: 04 Juul 2012 23:07

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas hulgus »

Tere ja ead aastalõpu vaimustust!

jällegi siseinfo valdajana poetaks mõne märkuse.
Nimetet rehvidest osa on pärit meie põhjanaabrite juurest, kust ammustel aegadel sai autosid toodud ja nii mõnigi auto löödi maast laeni rehve täis, põder rahul- sai jama kaelast, meie rahul. Ainus aga, on, et need rehvid olid vanad (utiil) juba aastal 92/94 kui see tegevus aset leidis...
Mingi osa neist rehvidest tekkis hiljem ca 2001, kui toodi õuele 13" jalavarjudega isend, millega terve mägi "peaaegu uusi" rehve kaasa anti. Auto ise sai tehase rehvid alla ja kõik muu jäi ootele, sest arvati, et "äkki läheb vaja".
Minu arvamuse järele ei kõlba sellest kuhjast auto alla panemiseks, sõitmise eesmärgil ükski, ehk siis kaugelt vaatamiseks...?

ps. Need 2 "mosu originaali" on aegumatu klassika, ehk Kohtla-Nõmmel tegutsenud rehvide protekteerimise tehase toodang.
Muidu olid teised tublid tükid, aga vot jälle sama jama-sõita ei kõlband sugu mette... Viimane kogemus sellisega aastast ´94 kui 100+ kiiruse juures, rooli vibra sisse lõi. enne veel kui pidama sain, oli vibrast saanud hüppamine. Esi-paremast rehvist oli proti serva vahelt SUUR õhupall väljas... Proovi siis ratast vahetada, ehk isegi niplit lahti keerta, kui selline pomm kõrval ootamas...

Ehk siis ma oletan, et keegi oleks lausa rõõmus, kui see hunnik jalust minema saab, aga see vaid minu 5c.

terv,
a@milano
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas MAZ »

Mul on paari rehvi vaja veidi teisel eesmärgil aga eks räägin Jeekimiga sellest ise. :)
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Räägi täpsemalt mis rehve ja mis eesmärgil vaja?
Kui lihtsalt kuhugile alla panemiseks siis praegu oleks ära anda kindlalt 2 rehvi, kuid nad on hetkel velgede peal, aga velgi ära ei taha anda. :beer
Edit: Alla panemiseks mõtlen toestamiseks mitte autoga sõitmiseks.
Pilti kah nendest hädistest rehvidest:
Pilt
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Ohh jah, kas rõõmustada või kurvastada, see on elu küsimus. Nimelt täna sai käidud ülevaatusel ja kuni selle ajani oli kõik väga rõõmus kui kätte jõudis maksmise aeg ja ülevaataja ütles süütul häälel, et ma ei tea mis selle õli lekkega saab. Nimelt tema nähes kukkus mõned piisad õli esisilla küljest maha. Kus kohast see õli sinna sai ei tea veel. Sain korduva, sest õli leke kvalifitseerub eriti ohtliku vea alla. Tule taevas appi, mida sa vene autolt veel tahad.
Isegi kruvisin karpast CO nii maha kui sai algul oli üle 7 (mis iganes ühikut) pärast mingi 2 või veel vähem, 4,5 pidi olema :D, Piduritega sain vähemalt ilusti läbi, aga krt need üksikud tilgad õli- see jääb mind elu lõpuni piinama. Muidugi oli näha, et ta otsis kohta millega norida ja läbi kukutada. Nägi ära, et noor tattnina, saab kergelt läbi kukutada. Krt ma ütlen.
Siit minu küsimus, kas kellegil oleks mõistliku hinnaga pakkuda karteri kaitset, et õli enam otse põrandale ei kukuks. :rokib
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1582
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas partnermosse »

See kukub kindlasti edasi kui karterikaitse on pilgeni õli täis !
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Sai tehtud ka mõned ilu pildid:
Pilt

Pilt

Siin siis näha 2/3 meie tehnikapargist (Puudu veel üks toyota ja üks nissan)
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

partnermosse kirjutas:See kukub kindlasti edasi kui karterikaitse on pilgeni õli täis !
Ta ei leki üldsegi nii palju, õli tase ei ole suvest saati langenud. Pigem oli see tingitud mu enda hooletusest, et enne ülevaatusele minekut ei pühkinud õli piisku ära. Ta lekib nii võrd vähe sealt, et mul lihtsam praegu mingi nipiga ülevaataja ära petta, kui mootori esiots lahti kakkuda ja seal tihendeid vahetada. :beer
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Edel »

Enne ülevaatust viska alati pilk alla, leemendav karteripõhi on halb märk. Tee karteripõhi vähemalt puhtaks, kaasa arvatud sillatala ja roolivardad (need lähevad ka koos karteriga õliseks) ja käid rahulikult ülevaatusel ära. Ega nii kiiresti õli nüüd välja ka ei imbu.
Ise olen iga kord nii teinud ning pole kordagi ühtegi märkust saanud.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas MAZ »

Tubli töö oled oma auto kallal rohkem suutnud ära teha,kui mina enda oma kallal. Ma pean tunnistama,et mul on väike inspiratsiooni puudus,mida ma teha sooviksin.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Vasta