AZLK-2140 1981 Edel

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Roolivardad panin täna uued (taastatud),juhitavus kuidagi ebamäärane ja rool pisut raskem kui enne. Kokkujooksu ei muutnud,need vardad olid Mosse ostes all ja nii edasi kui tagasi sõites kiskumist ei täheldanud.
Rool jäi muidugi viltu. Mossel rooliratas suht peene nuudi peal,sai seda ümber tõsta "otseks". Koju sõites pidin seda "ümbertõstmist koguni kolmel korral tegema ja miskipärast ikka ühele poole.
"Kausid" liigenditesse panin oma vanadest varudest. Üks jäi puudu,selle valisin vanadest parema välja ja panin paika. Proovisin sinna peale ka seda plekist seibi (nagu tavaliselt seal on aga mis minul miskipärast kuidagi sinna mahtuda ei taha) aga kuidas ka ei üritanud,stopperseib paika ei lähe ja panin ilma selleta.
Laupäev lähen poodi ja toon hunniku uusi kausse. Tahan teha veel ühe "jooksu" vardaid,pärast hea võtta. Osaliselt puudus on vaid teistest jubinatest,eriti kummitihenditest.
Huvitav veel,et viimastel päevadel on pidurid nagu paremini võtma hakanud. Ei tea,kust otsast see "elu" neile nüüd sisse tuli.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Täna sai siis aasta täis kui Mossega ülevaatusel käisin. Ei saanud 12 000km täis,11 800 tuli. Hea on ka teatada,et selle Mossega on läbitud samapalju km kui eelmise Mossega,ainult nüüd tegin selle ära 1 aastaga kui teisel läks oma 5-6 aastat(viimast lõppu rohkem seisis).
Tunneks huvi,mis nipiga saaks summutaja toruliited pidama?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas moskiito »

Edel kirjutas:Tunneks huvi,mis nipiga saaks summutaja toruliited pidama?
järeldan sellest et saadeti kordusele :)

liited saab pidama väga hästi summuti hermeetikuga. Too on selline hea pasta mis kuuma saades kivistub ja teeb ühenduse tihkeks. Ma taolise asjaga lappinud isegi auke summutis. Pakendi peal tavaliselt summuti märgitud ja on nii plekk konservis (parim minu arvates) kui ka plastik tuubis ja peaks olema igas hästi varustatud autovaruosade poes.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Edel kirjutas:Täna sai siis aasta täis kui Mossega ülevaatusel käisin. Ei saanud 12 000km täis,11 800 tuli. Hea on ka teatada,et selle Mossega on läbitud samapalju km kui eelmise Mossega,ainult nüüd tegin selle ära 1 aastaga kui teisel läks oma 5-6 aastat(viimast lõppu rohkem seisis).
Tunneks huvi,mis nipiga saaks summutaja toruliited pidama?
Toruliited saad pidama siis, kui keevitad korralikult kinni.Teen seda juba aastaid oma masinatega,sest ma lihtsalt ei armasta vingu sisse imeda. Teed on ka viletsad ja ma ei viitsi auto alla roomata.Kui midagi vaja vahetada siis on selleks relakas,alati saab vana välja lõigata.Ja ei mingit jama.
Kui on tegu originaalitsemisega ,võib ju mingit mökse kasutada.Sellest võiks juba keegi teine kirjutada.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Tegelikult ma pole ülevaatusele veel jõudnud aga seda ootavad minu mõlemad autud. Summutaja liidete mittepidamise probleem on tegelikult Ladal.
Kinnikeevitamise probleem on minul,et pole millegagi keevitada ja summutaja võib altvõtmist vajada ka enne selle läbipõlemist.
Lähen otsin seda pasdat. Lada suurim probleem on kollektori ja pükste vahe pidama saada. Toru painded puha valed,tagusin küll torusid paarist kohast pisut mõlki,et see "takistustest" mööda mahuks aga ei piisa.
Mossel on kogu väljalaske süsteem kinni roostetanud,ei leki kusagilt. Talvel ei saanud isegi pükse kätte,et all parem asjatada oleks.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas partnermosse »

Ise teinud alati toruliite kohad -püksid -resonaator-summutiotsad grafiitmäärdega kokku,et rooste kinni ei "keevitaks" ja kui kuskilt isegi "siristab" väljaheitegaasi, siis panen kuumakindla silikooniga(mis mõeldud mootorite ja muude asjade kiirtihenditeks) veel korraliku läraka otsa ja kui see kuivanud,siis pole probleemi ja seda taktikat kasutanud juba aastaid.Kunagi pole probleemi olnud miskit roostetanud resonaator või summuti vahetada ja keevitust pole samuti vaja, sest kõik toimib ideaalselt.Ärge solvuge kuid kinnikeevitamine on rohkem põmmpeadele ;) :smokin
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Ärge solvuge kuid kinnikeevitamine on rohkem põmmpeadele ;) :smokin[/quote]

Sõbrad,ettenägelikkus,kokkuhoid ja kindlus pole mitte teps põmm(pea)lus.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas moskiito »

keevitamine on rohkem maitse asi. mina eelistan mitte keevitamist.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas partnermosse »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:Ärge solvuge kuid kinnikeevitamine on rohkem põmmpeadele ;) :smokin
Sõbrad,ettenägelikkus,kokkuhoid ja kindlus pole mitte teps põmm(pea)lus.

Õnneks on meie seas veel huumoritajuga inimesi :) Kui juba keevitamisele jutt läks, siis saan aru,et mossega sõidetakse offrõudi metsas ja kivimürakate vahel,aga seda ma mitte uskuda taha,et meie maal on teed nii viletsas seisuses,et külast külla sõitmiseks vaja kõik väljalasketorustik meeletut kinnikeevitada või lausa põhja alune siledaks teha :) ;)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

]


Õnneks on meie seas veel huumoritajuga inimesi :) Kui juba keevitamisele jutt läks, siis saan aru,et mossega sõidetakse offrõudi metsas ja kivimürakate vahel,aga seda ma mitte uskuda taha,et meie maal on teed nii viletsas seisuses,et külast külla sõitmiseks vaja kõik väljalasketorustik meeletut kinnikeevitada või lausa põhja alune siledaks teha :) ;)[/quote]

No teed on ikka paremaks läinud.Kevad-sügis hooajal oli häda ikka küll.Mõned aastad tagasi,kui veel Zigulli mees olin,laenasin autot vennale.Too käis külapeal paar korda ja torud jälle lahti.Lasin siis julmalt kinni.Siis jäi pidama.
Paar aastat tagasi panin Mosule taha uue püti,kuid olen juba poole torudest välja vahetanud,sest juba nigu orelivile.Sellepärast ei hakka veel uusi ostma,muidu jääkski ostma iga aasta...Tegu säästu-sumpsiga,ei tilkagi galvaanikat.Roostetab kui kurat.
Mis puutub teede olukorda siis uurige ,mingi ralli liikus siit mööda,Viljandimaal Holstre kandis,eelmine aasta vist.Küsige mõne tuttava käest,kes osa võttis, kus kõige jubedam sõita oli?Vaat sealt tuleb mul ka läbi uhada....no koduteega veidi seotud.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Vasta