AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.108

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
priitvil
Postitusi: 19
Liitunud: 01 Dets 2014 21:42
Telefon: 53730623
Asukoht: Viljandi

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas priitvil »

Tõepoolest, 10 aasta nõuet enam pole. Rehviliit on ka sõnastanud ümber " soovitav on üle 10 aastased rehvid asendada uutega" :)
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

priitvil kirjutas:Tõepoolest, 10 aasta nõuet enam pole. Rehviliit on ka sõnastanud ümber " soovitav on üle 10 aastased rehvid asendada uutega" :)
Just,just. Ennem sõidame aga vanad ümmarguseks. :D See tobe nõue muudeti ära,sest sellest kumas välja uute kummide maaletoojate soovid..... Kujutage ette kui palju peaks uusi kumme ostma,kui vanad ära keelatakse.... Samas pole ju ohutuse kohapealt kindlust ei uute ega vanade puhul. Lähevad katki uued,protid ja ka vanad. Teed on ka jubedad kohati.
Viljandimaal olid ju kõvad kontrollimised ja meitel kõige kobedamad kummid autodel all. Põhjus ju selles,et loodame ainult iseenda peale. :D Minu arvamus siis.
Ja pean ütlema,et ei ole minul ühelgi autol mitte kunagi kumme kontrollitud. Sõidan aastast 1985. Ja puhuma pandi ka esimest korda mõned aastad tagasi Tartus. Olin oma rohelise Mossega... Vist oli 25 ja rohkem aastat sõidetud ilma puhumata. Ütlesin ka P-poistele,et vaadake,esimene kord siis.... ja nad olid täitsa üllatunud. Oleks veelgi ringi sõitnud aga Politsei tähelepanu äratas tagavararatas pakiraamil. Seda hakati kohe kangutama.....loodeti,et lahti. Tutkit prat. Mul oli see jalgrattalukuga kinni pandud. :D Ei saanud nad mulle midagi teha,sest õige hõlma keegi ei karga.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas Urukoer »

oi rehvimüüjad su viimase kirjatöö peale läksid vihaseks . kumm ja kumm :P
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Urukoer kirjutas:oi rehvimüüjad su viimase kirjatöö peale läksid vihaseks . kumm ja kumm :P
Jajah,las erutuvad. Meil on siin ikka kummid.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
priitvil
Postitusi: 19
Liitunud: 01 Dets 2014 21:42
Telefon: 53730623
Asukoht: Viljandi

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas priitvil »

Ega jah, viljandi politseinikud on tundlikud, kui roheline mosse pakiraamil kraami veab. :) Eriti kui mööblit veetakse:)
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

priitvil kirjutas:Ega jah, viljandi politseinikud on tundlikud, kui roheline mosse pakiraamil kraami veab. :) Eriti kui mööblit veetakse:)
Just. Kahjuks ei olnud see mina kes mööblit vedas. See oli onu Olev. :D
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas Edel »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Urukoer kirjutas:oi rehvimüüjad su viimase kirjatöö peale läksid vihaseks . kumm ja kumm :P
Jajah,las erutuvad. Meil on siin ikka kummid.
Mul oli ka varem ikka kumm ja kummid, aga olles nüüdseks juba 10 aastat näpitud eelmainitud "tahmavidinaid", on aja jooksul "kummist" saanud rehv :D Praegu on lihtsalt juba harjumatu kuulda, kui keegi auto all keerlevaid rõngaid kummideks nimetab :D
Nimetage neid kuidas tahes, ka minul ei ole alates 2008a. kui enda juhiloa ajastul esmakordselt ülevaatusele läksin, rehve/kumme mitte kordagi vaadatud ligemalt kui 5 meetrit :D Ammugi pole otsitud rehvidelt valmistamise aega, kuigi vanust neil 15 ja rohkem aastat olnud. Jah tegelikult üle 10 aastast rehvi pole mõistlik kasutada, aga hiljuti sain monteerida rehve, mis pärinesid aastast 1993 :D Mu enda igapäevapilli all on rehvid aastast 1997 ja ei kontrollinud neidki mitte keegi...
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas mario »

kasutada võib, omal riskil, aga jaekaubanduses ei tohi müüa rehvi, mille tootmisajast on 10.a täis. Tean nt ühte autokauba poodi, kus on 2006.a toodetud 18" rehvid veel riiulis erilise mõõduga, mis mulle sobiksid, eks tuleb siis koputada uksele ja pakkuda omapoolset hinnanägemust. :D
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

mario kirjutas:kasutada võib, omal riskil, aga jaekaubanduses ei tohi müüa rehvi, mille tootmisajast on 10.a täis. Tean nt ühte autokauba poodi, kus on 2006.a toodetud 18" rehvid veel riiulis erilise mõõduga, mis mulle sobiksid, eks tuleb siis koputada uksele ja pakkuda omapoolset hinnanägemust. :D
Tänan vihje eest! Et tuleb siis nuusutada riiuleid ja öelda,,,,"Et mis meil siis siin riiulis on?" :D
Aga kummiremonditöökodades on kindlasti vanu pastlaid.... ei usu mina,et neid üle aja seisnuid lihtsalt niisama ära loobitakse. Ja egas siis korralikult hoiustatud asjale häda külge ei tule.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 2140 1968 TALUPOEG TALUJA DIISELMOSSE. Perkins 4.1

Postitus Postitas mario »

kõik olenebki, et kuda hoitud on... kui pimedas ja soojemapoolses ruumis, siis ei ole väga hullu. Päike ja tolmune keskkond aga hakkab pinda küpsetama.. ja omaaegse hiinaka tunneb ikka ära, kummine osa muutub ikka suht plastikuks. nüüdisajal on Nankang suutnud ikka ka natuke proaktivaatoreid sekka lisada, et ka 5-6 aasta pärast veel rehv haakuv oleks..
Aga no kui kupli all miskit puudu, siis ei aita ka über-kvaliteetrehv, sest füüsikaseaduste vastu ei saa. :)

aga et OT'ks enam ei kisuks, kuda siis diisel-mosse end ka õigustab? Ma ikka lugesin eespoolt ka, aga tundub minu jaoks ikka nii imelik loom, samal pulgal Scaldia Volgaga, mis lärmab ja lõgiseb, aga ei taha nagu väga kuhugi minna.. :lol
Vasta