Sidur ei lahuta

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas moskiito »

lühidalt öeldes toimid samat moodi nagu piduriõhutamisel.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 326
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas Sten »

Sain toimima ja käisin juba sõitmaski. Tänud!
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 326
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas Sten »

Tegelt on siduriga ikka jama.
Lähen nüüd siis survelaagri ja siduriketta kallale.
Kuskilt lugesin, et survelaagreid on mitut tüüpi? Milline see parim oleks siis?
carrec
Postitusi: 203
Liitunud: 02 Veebr 2009 14:41
Asukoht: Tallinn/Raplamaa/Läänemaa
Kontakt:

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas carrec »

Sul on õigus, survelaagreid on kahte tüüpi. On libisev survelaager (originaalis) ja on nüüd saadaval ka kuullaagritel survelaager, nagu kõigil autodel. Mina olen kasutanud alati viimast varianti, ehk siis kuullaagritel, ehki on ta natuke kallim.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas SanderV »

hmm.. meil oli poes sama hinnaga.. ag aah 3 kuuga lasin 2 libisevat tükkideks, panin kuullaagritega survelaagri ja enam probleeme pole
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 326
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas Sten »

Võtsin siis lahti siduri. Survelaager tükkideks. Siduriketta paksus 7mm, panen uue.
On olemas teine grafiidist survelaager, mille grafiitosa paksus on 6mm. Normaalne?
Survelaagri survekoja poolne osa on 8mm paks ja loksub paar mm paremale-vasakule. Kodus teistel survekodadel need loksuvad samamoodi veits paremale-vasakule. Normaalne?
Kas pean siis survelaagri ja -koja uued ostma või piisab olemasolevatest?
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas SanderV »

survelaager pane kohe kuullaagritega.. ma usun et see et läbi lähevad oleneb täiesti sõidustiilist.. mul oli pmts tutikas grafiidist survelaager ja 1.5kuuga oli tükkideks. Ei teagi mispärast aga grafiidist osa oli ikka korralikult järgi veel
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas moskiito »

piisab kui ostad ainult uu siduri ketta ja survelaagri. Rohkem pole vaja.

"loomulikud" loksud kuuluvad paraku venemaa tehnika juurde, egas muidu käi ütlus "kui loksub 1mm sinna või tänna on asi korras, kui vähem või rohkem on midagi mäda" (otsetõlkest)

mis ketasse puutub, siis mina olen jälginud sellest, kas kettas on õhtal või mitte, kui needi pead kuluma hakkavad. siis on asjaga kõik ja kindlalt uue järgi minek.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 326
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas Sten »

Panin uue siduriketta ja survelaagri, auto koos. Paras jändamine oli ikka.
Aga jälle uus jama...
Siduripedaal ei liikunud umbes keskkohast edasi. Väga järsult jäi kinni. Keerasin siis peasilindri juurest toru lahti, jälle liikus hoob. Panin kokku, hakkasin õhutama ja jälle jäi kinni. Keerasin uuesti peasilindri juurest torumutri veidi lahti ja vajutasin pedaali, jälle liikus. Toru pole täitsa lahti võtnud, keerasin mutri kinni uuesti ja siis oli see koht, kus pedaal kinni jäi, juba allpool. Kui vajutasin pedaali kinnijäämiskohani, siis siduriharki sain käega ikka edasi liigutada. Probleem siis puhtalt siduri õlisüsteemis.
Oskab keegi aidata?
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Sidur ei lahuta

Postitus Postitas SanderV »

enda oli kunagi sama jama... aga probleemi lahendust ei oska välja pakkuda, kadus iseenesest ära
Vasta