Käigukast

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
Meku
Postitusi: 18
Liitunud: 08 Mai 2010 16:22

Käigukast

Postitus Postitas Meku »

Jama selline ,et sõtsin esimese käigu puruks sidur libises ja värki ,et kui nyyd kohapealt teisega ära lähen enne kui täiesti tõstan jala sidurilt käivad kuskilt mingid kolksud läbi 2. käiguga ja tagurpidi käiguga samuti . Kas pean peale siduri ja käigukast veel midagi vahetama või on asi käigukastis ?
AZLK 2140 `79
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Käigukast

Postitus Postitas marko »

Meku kirjutas:Jama selline ,et sõtsin esimese käigu puruks sidur libises ja värki ,et kui nyyd kohapealt teisega ära lähen enne kui täiesti tõstan jala sidurilt käivad kuskilt mingid kolksud läbi 2. käiguga ja tagurpidi käiguga samuti . Kas pean peale siduri ja käigukast veel midagi vahetama või on asi käigukastis ?
Teise käiguga kohalt minnes lõhud siduri päris ära saab kuuma ka sidurikorv lõpuks.Kas kolksud käivad eest poolt või tagapoolt tagasillast?
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
Meku
Postitusi: 18
Liitunud: 08 Mai 2010 16:22

Re: Käigukast

Postitus Postitas Meku »

minu arust k2ivad kolksud kuskilt k2igukasti juurest
see n2dalavahetus saangi uue k2igukasti ja siduri
AZLK 2140 `79
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Käigukast

Postitus Postitas Edel »

Meku kirjutas:Jama selline ,et sõtsin esimese käigu puruks sidur libises ja värki ,et kui nyyd kohapealt teisega ära lähen enne kui täiesti tõstan jala sidurilt käivad kuskilt mingid kolksud läbi 2. käiguga ja tagurpidi käiguga samuti . Kas pean peale siduri ja käigukast veel midagi vahetama või on asi käigukastis ?
Kastis mõnel rattal hammas puruks. Edasi sõites lammutad lõpuks terve kasti ära.
Siduriga ei juhtu suurt midagi kui seda käsitkeda oskad. Ainult vahel võib tekkida piinlikke olukordi (tõusult kohaltvõtt jms.). Ma oma Ladaga eelmine aasta kuu aega sõitsin,esimest ei olnud ja kasutasin kohalt võtmiseks teist käiku. Polnud just mugav (parem küll kui Mossega teisega kohalt minna) aga muud polnud kohe midagi ette võtta. Kõige lollim olukord oli viimastel päevadel,kui seisin Veerenni tänaval raudteeülesõidu juures. Seal teadupärast ka tõus ja oli päris tegu minema saada,siduri sain korralikult kärssama ja läks viimane mõneks ajaks ka päris pehmeks.
Kasutaja avatar
Meku
Postitusi: 18
Liitunud: 08 Mai 2010 16:22

Re: Käigukast

Postitus Postitas Meku »

see nädalavahetus sai üks 5 tundi vanat käigukasti koos sidurikorviga maha võetud vaeva sai n2htud hirmsasti ligemale 2 tundi sai teist k2igukasti peale pandud saime uue kasti peale aga k6ik ühendused tegemata gardaanid summutid jne.
AZLK 2140 `79
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Käigukast

Postitus Postitas Edel »

Meku kirjutas:see nädalavahetus sai üks 5 tundi vanat käigukasti koos sidurikorviga maha võetud vaeva sai n2htud hirmsasti ligemale 2 tundi sai teist k2igukasti peale pandud saime uue kasti peale aga k6ik ühendused tegemata gardaanid summutid jne.
Summutit poleks vaja maha võtta olnud.
Esimene kord läheb alati kaua ja üle kivide-kändude. Ma see talv 2 korda kasti alt ära,sidur laiali ja kokku tagasi pannud. Viimane kord läks 3-4 tundi selle töö peale.
Ja kusjuures Mosse kasti on isegi lihtne vahetada võrreldes näiteks VAZ-ga,millel on veel sidurikoda küljes ning vaja veel täiendavaid töid teha (näiteks kardaani maha-pealemonteerimine on omaette teadus). Mosse kasti vahetab edukalt ära ka ilma kanalita garaazis.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Käigukast

Postitus Postitas moskiito »

miks inimesed kisuvad käigukasti koos sidurikojaga maha, mitte ei saa aru. aga noh kui inimesed tahav elu raskeks teha endal, ega siis selle vastu saa.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Käigukast

Postitus Postitas Neeme »

Edel kirjutas:Ja kusjuures Mosse kasti on isegi lihtne vahetada võrreldes näiteks VAZ-ga
Siiani kõige rohkem olen ma pidanud vaeva nägama Opel Kadeti kastiga, mille peale kulus 12 tundi. Abistamas olid rallimehaanik ja Audi-klubi vend. Võistlus oli paari päeva pärast. Aga siis selgus, et Pärnu kandi kange Opeli spetsialist M. P. oli meile sokutanud p...sses kasti. Sai see kast veel vahetatud teravate nukkade vastu. Oi krt, kui vihane ma siis olin, keegi ei olnud mulle nõus selle venna numbrit andma.
Kasutaja avatar
Meku
Postitusi: 18
Liitunud: 08 Mai 2010 16:22

Re: Käigukast

Postitus Postitas Meku »

uus käigukast peal, töötab nüüd uut gradaani v6i gardaani risti vaja
AZLK 2140 `79
carrec
Postitusi: 203
Liitunud: 02 Veebr 2009 14:41
Asukoht: Tallinn/Raplamaa/Läänemaa
Kontakt:

Re: Käigukast

Postitus Postitas carrec »

Mul peaks korralik kardaan olemas olema, asub Keila ja Paldiski vahel. Hinnaks küsiks 150 krooni.
Vasta