MOSKVICH 21403 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

MOSKVICH 21403 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Tervitus! Mõni aeg tagasi soetasin endale sellise masina.Tegu nn. inva variandiga.Muu sama mis tavaautol 2140. Kas keegi kaaskannatajatest on sellist mudelit omanud või kokku puutunud? Oleksin huvitatud kirjandusest ja mõningatest asjasse puutuvatest osadest.Kui kellegil on midagi pakkuda või on asjasse puutuvas teemas küsimusi,selgitan hea meelega. Eks ühises vestluses selgub püha tõde!
Viimati muutis TALUPOEG TALUJA, 22 Mai 2010 13:01, muudetud 1 kord kokku.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: MOSKVICH 2143 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas partnermosse »

Tore oleks sellest isendist esialgu pilte näha ,ka nendest erinevustest mis tava 2140-ga võrreldes silmnähtavalt erinevam on.Isiklikult näeksin oma elus teist korda sellist isendist,lapsepõlves nähtust paraku ei mäleta midagi enam.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: MOSKVICH 21403 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Ma juba väikselt kahtlustasin,et selline soov -autost pilte saada ,tuleb. Ma ausalt tunnistan,et ei oska. Digiaparaadi sain alles hiljuti. Siis olid arvutil draiverid puudu jne.Kui mul peaks mõni sõber külla tulema,lasen ennast natuke õpetada.Üldiselt olin siiani nn.vanakooli mees,tegin püülõhkumismasinaga pilte.Arvuti juurde sain ka kuu-aega tagasi. Nii et palun veidi kannatust.
Viimati muutis TALUPOEG TALUJA, 22 Mai 2010 13:02, muudetud 1 kord kokku.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
lauri
Postitusi: 98
Liitunud: 18 Juun 2009 11:28
Asukoht: Tartu

Re: MOSKVICH 2143 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas lauri »

Üht veidi vanemat selliseks otstarbeks kohandatud sõidukit on oma silmaga näinud kasutaja Manks:
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/view ... 41&start=0
Kasutaja avatar
A.Roosenberg
Postitusi: 204
Liitunud: 30 Okt 2009 21:35
Asukoht: Tallinn, Keila, Läänemaa

Re: MOSKVICH 2143 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas A.Roosenberg »

Keilas ka siin inva mosse seisab. Tahtsin ära osta, aga ei müüdud. Mosse ise siin Keilas heleroheline nagu easyrideril.
"2140"
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: MOSKVICH 2143 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas kOll »

Kunagi 80-ndatel sõitis üks, nüüdseks juba taevaseid ralliradu kündev mees, lausa vabariiklike rallisi valge 2143-ga ning võitis isegi poodiumikohti.

Tsiteerin:"Muuseas, 30.jaanuari 1987.aasta Invaspordiföderatsiooni presiidiumi
nõukogu koosoleku protokollist on lugeda: Eelmisel presiidiumil tegime taotluse M.Kuusele ralliauto
saamiseks. ALMAVÜ vastas, et käsijuhtimisega sõidukeil pole üldse õigus üldrallidest osa võtta.
Siiani on M.Kuuse kõik oma tiitlid just neilt rallidelt saanud ... ???"

Tegu oli siis mu kunagise klassivenna isaga. Siiani ergsalt meeles päev, mil kooli kehalisekasvatuse õpetaja tegi ainsa erandi kooli ajaloos ja AMETLIKULT lubati talvel kooli staadionile seesama ralli 2143, millega vanameister M.Kuuse demonstreeris kurvide läbimist külglibisemises (Mis drift krt? See aeg oli külglibisemine!!!)
Kui kunagi juhtun oma klassivenda veel elusast peast kohtama, eks siis võin küsida, ehk leidub tal veel vanu pilte sellest valgest 2143-st.
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: MOSKVICH 21403 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Minu auto endine omanik oli Enn Romet ,endine lennuväelane ja pardamehaanik. Elas Viljandis Jakobsoni tänaval. Ta oli seda autot pidanud hulga aastaid ja kogunud igasuguseid tagavaraosi. Kui nendele järgi läksin ,oli minu auto lookas.Enn oli korralik mees.Ega lennuväkke igasuguseid lorusid ei võetudki.
Kuulsin alles hiljuti ühte lugu. Enn oli tahtnud Viljandis oma autot parkida invaliidi kohale,kuid sinna oli juba mingi sell maandunud.Vana ei olnud pikalt jokutanud ,vaid oli kohe politsei kutsunud.Konkreetne vend oli.Muideks isegi praegu olen märganud,et Swedpanki juures pargivad kallite autodega terved invaliidid...
Kui autole järgi läksin siis avastasin,et sumbutaja ots oli vastu maad ja sidur seismisega kinni jäänud.Mind see eriti ei häirinud.Siduri puudumine ei takista veel sõitmist.Ütlesin vanale,et mine vaata , kas mõni auto ka tuleb.Kui autot ei tule ,anna käega märku. Peale märguannet panin esimese käigu sisse ja andsin starterit.Põrutasin väratist välja ja kohe mööda Jakobsoni tänavat alla. Vana tahtis ka näha,kuhu tema auto viiakse. Võttis ise oma uue Volkswagen Pologa mulle sappa. Küll ma marutasin siduri ja gaasiga,kuid lahti ei läinud.Alles Ekseko juures läks lahti. Vana jäi asjaga rahule.Tal oli hea meel,et ei pidanud oma kallist autot Kuusakoskisse viima.
Ennu hüüdnimi oli Lendur. Kahjuks on ta nüüdseks meie hulgast lahkunud.Osa jutte jäi meil rääkimatta. Kas ta nüüd lendab oma kollase Moskvichiga taevastel teedel,me enam kunagi teada ei saa..
Viimati muutis TALUPOEG TALUJA, 22 Mai 2010 13:02, muudetud 1 kord kokku.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: MOSKVICH 2143 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas SanderV »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:Minu auto endine omanik oli Enn Romet ,endine lennuväelane ja pardamehaanik. Elas Viljandis Jakobsoni tänaval. Ta oli seda autot pidanud hulga aastaid ja kogunud igasuguseid tagavaraosi. Kui nendele järgi läksin ,oli minu auto lookas.Enn oli korralik mees.Ega lennuväkke igasuguseid lorusid ei võetudki.
Kuulsin alles hiljuti ühte lugu. Enn oli tahtnud Viljandis oma autot parkida invaliidi kohale,kuid sinna oli juba mingi sell maandunud.Vana ei olnud pikalt jokutanud ,vaid oli kohe politsei kutsunud.Konkreetne vend oli.Muideks isegi praegu olen märganud,et Swedpanki juures pargivad kallite autodega terved invaliidid...
Kui autole järgi läksin siis avastasin,et sumbutaja ots oli vastu maad ja sidur seismisega kinni jäänud.Mind see eriti ei häirinud.Siduri puudumine ei takista veel sõitmist.Ütlesin vanale,et mine vaata , kas mõni auto ka tuleb.Kui autot ei tule ,anna käega märku. Peale märguannet panin esimese käigu sisse ja andsin starterit.Põrutasin väratist välja ja kohe mööda Jakobsoni tänavat alla. Vana tahtis ka näha,kuhu tema auto viiakse. Võttis ise oma uue Volkswagen Pologa mulle sappa. Küll ma marutasin siduri ja gaasiga,kuid lahti ei läinud.Alles Ekseko juures läks lahti. Vana jäi asjaga rahule.Tal oli hea meel,et ei pidanud oma kallist autot Kuusakoskisse viima.
Ennu hüüdnimi oli Lendur. Kahjuks on ta nüüdseks meie hulgast lahkunud.Osa jutte jäi meil rääkimatta. Kas ta nüüd lendab oma kollase Moskvichiga taevastel teedel,me enam kunagi teada ei saa..
pole vaja näpuga nende peale näidata... eks nad ka mingit moodi invaliidid on... ajuinvaliidid vms
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: MOSKVICH 21403 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Eksimine on inimlik.Olen näinud seal inva kohal parkimas ka rahavedajaid. Kui neil seal luba maanduda on, siis võivad vist kõik.
Viimati muutis TALUPOEG TALUJA, 22 Mai 2010 13:04, muudetud 1 kord kokku.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: MOSKVICH 2143 1983 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas viirusboy »

mis seal ikka imestada. Ajupuudulikus on ju ka invaliidsus... :D
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vasta