IŽ 21251-010, moskiito

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas moskiito »

täna sai siis edukalt läbitud TÜ ning aastake jälle mureta. natuke iriseti CH ja rooli loksu kallal, muidu ei olnud midagi öelda. Teine ülevaataja natuke irises selle pärast veel et taga turvavöid pole peal "alates 78 aastast peavad taga olema turvavööd". Mõtlesin et "jah kindlasti......" aga loomulikult noogutasin kaasa :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas MAZ »

Väga huvitavad TÜV teostavad onud teil seal, teinekord küsi,et palun näidake ette paragrahv,kus see nõue kirjas on. :D Mõnel võtab siis ikka näost kaameks. Aga tegelikult tekib ka küsimus,et kuna see nõue tuli,et pealöe 1978.a peab taga turvavöö olema? Ma olen siiani aru saanud,et kui tootja poolt pole paigaldatud ei pea ka olema ehk siis siiani on olnud asi tõlgendamise küsimuses.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas moskiito »

MAZ kirjutas:Väga huvitavad TÜV teostavad onud teil seal, teinekord küsi,et palun näidake ette paragrahv,kus see nõue kirjas on. :D Mõnel võtab siis ikka näost kaameks. Aga tegelikult tekib ka küsimus,et kuna see nõue tuli,et pealöe 1978.a peab taga turvavöö olema? Ma olen siiani aru saanud,et kui tootja poolt pole paigaldatud ei pea ka olema ehk siis siiani on olnud asi tõlgendamise küsimuses.
sedasi tegelt ka on, olen seda nii politseinike enda käest küsinud kui ka teiste ÜV-te käest ning kõik on öelnud "kui tehas pole peale pannud, ise paigaldada ei tohi" aga teen ARK-ist igaks juhuks järelpärimise et see küsimus saaks igaveseks vastuse.

ah jaa, tänud partnermossele kes mind abistas vajalike vahenditega ÜV ajaks.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

See turvavööde asi huvitas ka mind,kuna omal siin ilma.... Uurisin siit ja sealt. Lõpuks siis selgus,et kui ei ole,siis ei tohi panna ka. Kui ei ole kohti näha,ei ole ka rihmu vaja paigaldada. Seega,kui polstris pole augu kohti näha,ei pea ka autot lahti lõhkuma,et näha siis,et kas on keres poldiaugud või mitte. See oleks siis imelik ka,kui hakkan kere küljest plastmassi maha kakkuma,et veenduda aukude olemasolus. Kui nüüd politsei peaks kinni pidama,siis võib brobleeme tekkida ja saadetakse ülevaatusele. Ja ring võib alata....
Küsisin ARKist ,et kas siis ei võiks kohe auto enda nimele vormistamise ajal kohe tehnilisse passi ära märkida,et kas on vööd või ei ole,kuid seal vastati nii,et seda ei märgita passi vaid sellega tegeleb ülevaatuspunkt...
Iseasi on nüüd selles,et kui tahan väikseid lapsi autoga vedada,kas võib ja kuidas see asi välja näeks. See osa jäi minu jaoks segaseks.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas moskiito »

krt, magasin täna väärt asja oskjoni maha
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=20742956
kui kellegil pakkuda on, oleksin huvitatud
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas Neeme »

Kui 1990 aasta otoobris sai ostetud uhiuus IZ412, siis sellel olid tagumised rihmad kilekotiga kaasas. Minul jäidki need paigaldamata. Ma ei ole vaadanud, kas minu '74 Izevskil või 426 on need augud olemas, kuid kindlasti olid alumised keermestatud mulgud IZ 412 '79 olemas, sest sinna sai kinnitatud Norma traksid.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas partnermosse »

moskiito kirjutas:krt, magasin täna väärt asja oskjoni maha
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=20742956
kui kellegil pakkuda on, oleksin huvitatud
Sooviksin sama asja :)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
randoA
Postitusi: 266
Liitunud: 04 Veebr 2009 19:32
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas randoA »

vot vot, selline asi on mul olemas, samuti uus:D
too tööriista komplekt
azlk 412 1975, MZMA 408 1966 ja 2140SL 1986

Mosse on nagu Tallinn-ei saa kunagi valmis
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas SanderV »

mis seal tööriista komplektis sees on siis
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IŽ 21251-010, moskiito

Postitus Postitas moskiito »

SanderV kirjutas:mis seal tööriista komplektis sees on siis
piltidel näha ju mis seal on.
lühidalt:
tõmmitsad rihmarattale, klappivedrudele, rooli otstele, kaussidele. lisaks ratta kallete mõõtmiseks vajalik instrument ja paar asja veel mille otstarvet ma ise ka veel isegi ei tea aga hullult huvitab.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta