MZMA 408 1967 Marek

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas marek »

Täna siis avastasin ,et viga oli õnneks salongiradika lõdvikus, millest vedelik sidurikojale tilkus. Sai siis mõlemale salongiradika torule pime ette tehtud ning prooviks vesi sisse pandud. Hetkel kuskilt enam ei tilkunud ja sai väheke sõidetud ning katsetatud.

Siduri survelaager teeb sellist häält, et hakkab kohe laiali lendama. Mootoris on julm tiksumine/plagin sees, aga soojaks minnes jääb nagu vaiksemaks, klapi vahed vaja vähemalt paika panna. Mingiaeg saan ka video kuidas mootor töötab ja siis saab kuulda seda plaginat ja arvamust avaldada.

Tegelikult tahaks nüüd õli ära vahetada, sest seesolev on ikka väga must, tahaks ka selle peenfiltri jälle vahele panna. Vaatasin olemasolevat kirjandust ning mitmetes eri raamatutes mul 408 õlitussüsteem ja osad ära märgitud, niiet proovin selle järgi kokku panna.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas marek »

Ei saanud mina aru kuidas õli peenfiltrist välja saab. Arvan, et selles torus, mis filtri keskel, peaks augud või vahed sisse lõikama, sest raamatu pildi järgi nagu peaks olema.

Samuti tahaks teada kust kohast jämefiltri sete eemaldatakse, seal all mingid 3 polti on, aga need nii kinni, et nende kaudu pole vist keegi kunagi midagi välja lasknud.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas marek »

Tegin ka mõned pildid:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Ükspäev käisin ka endise omaniku juures ning sain masina originaal käimakoti ning süütevõtme. Vana soovitas mul jätta see M410 kang ja otsakaan, sest see pidi kõige lollikindlam ja probleemivaba süsteem olema, mis olla saab. Plastosadest on alles ainult mälestus ja avevalt neid kuskilt ka saab. Tuleb ise fantaasial lennata lasta ja midagi valmis nikerdada.

Pilt

Pilt

Radiaator ja generaator+relee on M412 oma. Minu imestuseks on masinal laadimine täiesti olemas, tagurdustuled ja pidurituled pidid ka põlema, aga ise näinud pole. Mingi roheline tuluke ka vahetevahel vilgub armatuuris. Laadimist näitab ka, muu ükski lüliti ega kang ei liigu veel kuhugi.

Pilt

Põhi on iseenesest tugev, sest seda on õlitatud, küll aga murdsin ära ühe tagumise tungitoe ja ju teine vajab ka siis vahetust. Keevitada ikka on, peabki endale kuskilt laenama või ostma ning harjutama hakkama. Üks tagatiib vajab ka vahetust. Teine on kunagi gaasiga keevitatud ning vajab ropult pahtlit, eks vahetan enne teise tiiva ära ja vaatan, kas on mõtet teist ka vahetada- kuidas välja kukub.

Pilt

Sellise õlifitri leidsin ja vaatasin ,et see peaks sobima sellesse musta kopsikusse. Kopsiku sees oleva toruga peetatavatest plaanidest tegin sellise kavandi:

Pilt

Need augud kavas relakaga sisse lasta, muidugi mitte nii kõrvuti nagu pildil vaid üks ühele ja teine teisele poole. Samas huvitaks ikka kust käib jämefiltrist sette väljalaskmine?
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas MAZ »

kas need nr koos mossega tulnud sul ;)
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas marek »

Need numbrid lihtsalt sobisid hetke pildiga kokku ja sai külge kruvitud. Sain need kunagi ammu kui igalpool plekk-garaaže hävitati ja siis sai neis kolatud ja huvitavaid asju kaasa võetud. Muidugi parem kraam oli juba läinud selleks ajaks. Mäletan, et sellistest garaažidest tulid välja peamiselt sapikad, millest keegi ei hoolinud ja need siis peksti segi ja pandi põlema või lükati Pärnu jõkke. Üks Škoda ja Gaz-21 on ka meelde jäänud, kahjuks olin ise siis nii väike, et suurte poistega, kes autod omale said ja garaažidesse sisse läksid ei olnud midagi rääkida ja pidin nende jääkidega leppima.

Selle auto numbrid on olnud arvatavasti sellised:

Pilt
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas MAZ »

Kena asi, mul ka sellised nr mis sobivad mossele ka sama tähe kombinatsiooniga ;) , kuid jah ma sinu viimast postitust lugedes läheb meel kurvaks. ÜKs ZAZ 968A on just see mis mul oma kollektsioonist puudus on :cry
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas saarlane »

marek kirjutas:
Pilt
A mis vidin see on?
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas marek »

Karterikaitse on see. Et keegi pihta ei paneks pandi auto reg. märk peale, samuti oli reg. märk teinekord muudel auto lisadel nt. ohukolmnurk jne... Veneajal ei saanud ju kojamehi ega välispeegleidki auto külge õue jätta, virutati kohe ära. Samuti kilbid ja teinekord rattadki, Ladadelt tõmmati bensiin välja jne. Teinekord isegi päise päeva ajal. Mingiaeg oli ENSV-s isegi nõue, et igal autol peab olema salalukk/ peidetud massilüliti.
Killa
Postitusi: 168
Liitunud: 08 Veebr 2009 00:04

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas Killa »

Mulle rääkis vanaisa, et veneajal ei julgenud keegi midagi varastada, sest siis oli kohe siberi laks- mu vanavanaisa saadeti siberisse selle eest et ta varastas 2meetrit mingit vaipa kuskilt laost kus ta töötas. :help

Aga muidu väga tipptopp pill paisab olevat.Edu.ee
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 408 1967 Marek

Postitus Postitas marek »

Nüüd sain lõpuks video, mis häält mootor teeb.

http://www.speedyshare.com/657772619.html

Sooviks arvamusi, mis seal klõbiseda võib...

EDIT: Isa ütles videojärgi, et temaarvates peaks need saaled olema, aga ise ei taha uskuda, sest see mootor oleks pidand sellisel juhul juba ammu laiali lendama või vähemalt heli tugevamaks läinud ja varsti lendama. Asi on hoopis pärast mõningast sõitu vaiksemaks jäänud.
Vasta