Uunikute 11. Talveralli 2012

Kõikvõimalikud mossedega seotud üritused.
Vasta
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas stern100 »

wax kirjutas:Njah, pole midagi parata. Niigi juba 150 autot on meeletu mass ja aasta-aastalt seda korraldamist kõrvalt näinuna, tunnen siiralt kaasa kohtunikele, kes tundide kaupa võistlejaid peavad kontrollpunktides ootama. Kuskil on piir ja see piir tuleb siis kas paika panna eelkvalifikatsiooniga, või siis jah, nagu paljud välja käinud, aastaarvu veel vanemaks viimine. Viimast pooldaks minagi. Vana talverallitajana hangiksin lihtsalt vanema auto ja kõik on hästi :)
Tekkisid endalgi mõtted pähe oma endise 75. aasta 2140ne dokustaadid varsti käiku lasta, et ikka oleks üks vana auto istumise all. Või kui sellest jääb väheks siis tuleb sapaka või 400/407 peale üle minna :D
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas marko »

wax kirjutas:Njah, pole midagi parata. Niigi juba 150 autot on meeletu mass ja aasta-aastalt seda korraldamist kõrvalt näinuna, tunnen siiralt kaasa kohtunikele, kes tundide kaupa võistlejaid peavad kontrollpunktides ootama. Kuskil on piir ja see piir tuleb siis kas paika panna eelkvalifikatsiooniga, või siis jah, nagu paljud välja käinud, aastaarvu veel vanemaks viimine. Viimast pooldaks minagi. Vana talverallitajana hangiksin lihtsalt vanema auto ja kõik on hästi :)
Seda kõike ma usun,aga kui vaadata seda nimekirja ja kohe mitu korda siis nu see pole normaalne,automargid ja aastarvud millega osa võetakse on absurdsed ju.Kumb siis on vanasõiduk kas 70-ndate mosse või näiteks 80 ndate 05 vms.Vahet pole igatahes uustulnukatele astuti sabale.Sellistele asjadele oleks pidanud korraldaja sisiki varem mõtlema mitte nüüd vaatama.See kas keegi sobib või mitte siis selline välja selgitamine uunikute puhul veidi absurdne.See on rohkem rahvaralli vms ja uunikute nimetamist vist küll ei vääriks :)
Aga see kõigest minu arvamus ja ei midagi muud :) Ei tasu isiklikult võtta :beer
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas moskiito »

wax kirjutas:Njah, pole midagi parata. Niigi juba 150 autot on meeletu mass ja aasta-aastalt seda korraldamist kõrvalt näinuna, tunnen siiralt kaasa kohtunikele, kes tundide kaupa võistlejaid peavad kontrollpunktides ootama. Kuskil on piir ja see piir tuleb siis kas paika panna eelkvalifikatsiooniga, või siis jah, nagu paljud välja käinud, aastaarvu veel vanemaks viimine. Viimast pooldaks minagi. Vana talverallitajana hangiksin lihtsalt vanema auto ja kõik on hästi :)
noh jah, selle vanema masina leidmisega mul probleeme ei tekkiks, lihtsalt laenaksid teist esiisalt.
marko kirjutas:Seda kõike ma usun,aga kui vaadata seda nimekirja ja kohe mitu korda siis nu see pole normaalne,automargid ja aastarvud millega osa võetakse on absurdsed ju.Kumb siis on vanasõiduk kas 70-ndate mosse või näiteks 80 ndate 05 vms.Vahet pole igatahes uustulnukatele astuti sabale.Sellistele asjadele oleks pidanud korraldaja sisiki varem mõtlema mitte nüüd vaatama.See kas keegi sobib või mitte siis selline välja selgitamine uunikute puhul veidi absurdne.See on rohkem rahvaralli vms ja uunikute nimetamist vist küll ei vääriks :)
Aga see kõigest minu arvamus ja ei midagi muud :) Ei tasu isiklikult võtta :beer
nõus, viidaks siis masinate vanus madalamale ja võetaks starti erilised eksponaadid aga ei hakkataks nöökima uute tuliatega. sellise suhtumisega kuulub selline üritus väljasuremisele.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas Manks »

moskiito kirjutas: nõus, viidaks siis masinate vanus madalamale ja võetaks starti erilised eksponaadid aga ei hakkataks nöökima uute tuliatega. sellise suhtumisega kuulub selline üritus väljasuremisele.
Korraldajal ongi probleemiks see, et on liiga palju startijaid. Vanade sõitjatega pole probleeme, kuid võistluste ajal uutega maid jagada on lisakoormus. Kui ma poleks ennem suvist tähesõitu läbinud, oleksin eelmine aasta olnud tõsiselt hädas. Põhiosa teeb ära kõrval kaardilugeja, tema jälgib legendi, vahemaad ja kiirust, ja kui miski ei klapi, siis kohe ots ümber ja sõita tagasi, kus klappis. Eelmisel aastal pidime korra GPS seadme sisse lülitama, et lõunapausi üles leida. Olime just viimase kontrollpunkti fikseerinud, kui ühel keerakul nägime Krazi jälgi ja keerasime iseenesest mõitetavalt ära ja eksind olimegi. Igatahes tekitasime paraja segaduse kaasvõistlejates. Üks 01 haakis meie sappa ja ühele võistkonnale õnnestus meil 2 km. vahedega 3 korda vastu sõita :auto
Minu jaoks jäi mõistatuseks, kuidas Mossematk meile trassil 2 korda vastu tuli, seejuures ma ei näinud, et nad meist oleksid mööda sõitnud :P
Elamuseks oli mulle sõita põllu teel, mis oli lahti tõugatud risti teega, vallid 2 - 3 meetri kõrgused ja tee umbes 30 meetit lai. Oli ka üks hüpe, kus peanaha marraskile lõin ja kaasvõistlejad oma joogivaru kohe kontrollima hakkasid (Auto katusel siiani üks pudeliotsa muhk).
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
i-need-for-sped
Postitusi: 122
Liitunud: 23 Jaan 2011 05:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas i-need-for-sped »

Sõidan Talverallisse esimest korda :) millised nõuanded saate andma algajale ? huvitav et 133 osalejast olen 1 vene nimega ja minu sõber , arvasin et tuleb veel kedagi vene nimega aga ei . loodan et kedagi teab natuke vene keelt et kui mingit raskusi tulevad välja et meile selgitada
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas Mossematk »

i-need-for-sped kirjutas:Sõidan Talverallisse esimest korda :) millised nõuanded saate andma algajale ? huvitav et 133 osalejast olen 1 vene nimega ja minu sõber , arvasin et tuleb veel kedagi vene nimega aga ei . loodan et kedagi teab natuke vene keelt et kui mingit raskusi tulevad välja et meile selgitada
Tubli, et osaled. Auto vanus on sul ka igati selle ralli vääriline. Alustuseks õpi legendi lugemine korralikult selgeks. Eelsõidu legend sobib selleks hästi. Keele osas võid meie ekipaazilt abi küsida, räägime vene keelt vabalt :) . Kõige raskem on sul ilmselt ristsõna lahendada, sest see nõuab head eesti keele oskust.
Aga tähtsaim selle ürituse juures ongi fan ja seda saad sealt kindlasti... :)
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
i-need-for-sped
Postitusi: 122
Liitunud: 23 Jaan 2011 05:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas i-need-for-sped »

Mossematk kirjutas:
i-need-for-sped kirjutas:Sõidan Talverallisse esimest korda :) millised nõuanded saate andma algajale ? huvitav et 133 osalejast olen 1 vene nimega ja minu sõber , arvasin et tuleb veel kedagi vene nimega aga ei . loodan et kedagi teab natuke vene keelt et kui mingit raskusi tulevad välja et meile selgitada
Tubli, et osaled. Auto vanus on sul ka igati selle ralli vääriline. Alustuseks õpi legendi lugemine korralikult selgeks. Eelsõidu legend sobib selleks hästi. Keele osas võid meie ekipaazilt abi küsida, räägime vene keelt vabalt :) . Kõige raskem on sul ilmselt ristsõna lahendada, sest see nõuab head eesti keele oskust.
Aga tähtsaim selle ürituse juures ongi fan ja seda saad sealt kindlasti... :)
Tänan :) Hakkan legendi lugemine õppima ja juba saan aru mõned asjad , okei kui juhtub midagi et ei saa aru sandma siis mina käin teile :D Ristsõna suhtes kirjutasin Plyval64 et kui on võimalus tõlkida tema vene keeles loodan et see on võimalik . Olen teiga täiesti nõus viimase punkti ees . Ka see on hea eesti keele praktika minule . Kohtume Talverallis . Võibolla talverallile 2013 saan lõpuks teha oma teine mzma 423 ja siis tulen temaga
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas moskiito »

tegime selle seltsimehe i-need-for-speed-iga testi raja läbi. Peab mainima et kui võistlus on samasugune, kus tuleb mülkaid ja sügavaid lompe läbida, jään kohe kindlasti võistlusest kõrvale. Mulle on auto tervis tähtsam kui funn. Lõbutseda võib, kuid selleks ei pea alati autot lõhkuma. Paar korda jäime kinni, ühe korra tõusu peal ja teist korda lombist välja sõites. Kui poleks kaaslast kaasa saanud, istuksin vist siiani seal trassi peal kinni.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
i-need-for-sped
Postitusi: 122
Liitunud: 23 Jaan 2011 05:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas i-need-for-sped »

Olen Moskiito-ga täiesti nõus. Kvalifikatsiooni rada oli raske test autole ja kui izh pääses kõik 22 km raskelt , kuidas siis teised autod sõitsid seal ja kuidas mõjus seda nende seisukorras. Kui talveralli rada on niisamasugune siis parem panen oma 408 garaazhise et pärast ralli ei paranda kõik veedrustus ja motor :(
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Uunikute 11. Talveralli 2012

Postitus Postitas marko »

moskiito kirjutas:tegime selle seltsimehe i-need-for-speed-iga testi raja läbi. Peab mainima et kui võistlus on samasugune, kus tuleb mülkaid ja sügavaid lompe läbida, jään kohe kindlasti võistlusest kõrvale. Mulle on auto tervis tähtsam kui funn. Lõbutseda võib, kuid selleks ei pea alati autot lõhkuma. Paar korda jäime kinni, ühe korra tõusu peal ja teist korda lombist välja sõites. Kui poleks kaaslast kaasa saanud, istuksin vist siiani seal trassi peal kinni.

Siit järgmine viide sellele,et tegemist pole ikka päris uunikutele mõeldud üritusega.Ja nn Turisti klass või mida iganes ta ei ole siis ei tohiks seal nii või naa mingit sellist jama olla kui lihtsalt lumi välja arvata mis kuulub Talve juurde,aga kahtlased mülkad ja lombid ja jumal teab mida veel.Hea,et ei hakanud asjaga vaeva nägema.Muidu teistele osavõtjatele soovin igati edu ja eriti ikka mossemeestele :rokib
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Vasta