Kütusekulu vähendamise teema!

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas SanderV »

Andke nõu ja rääkige kuidas saate endal kütusekulu võimalikult alla.
Oodatud igasugused karpa lahendused/seaded, Kuidas sätite süüdet, kuhu poole jne?
Lisaks mida veel vaadata, veeretakistused jne.
Kasutaja avatar
r384n3
Postitusi: 231
Liitunud: 02 Juul 2012 11:42
Asukoht: Läänemaa, Kiideva

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas r384n3 »

Karpa timmi, süüde paika, kiire differ, pidurid korda, rehvirõhud paika ja tippkiirust ära proovi :)
Audide lainel
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas SanderV »

lamp nõuanne... seda teab igaüks et need asjad tuleb timmi ajada... küsimus on kuidas ja mida teha
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas mario »

väiksemad düüsid. sedasi sain ma oma 06 kunagi sõitma 5L keskmiselt, aga kui külmalt sai veel kohalt minema, siis soojast peast ei olnud üldse kiirendust. Tigu ilmselt pidurdas ka kurvis kiiremini.

suurem rehvirõhk (ma ei kasuta ühelgi autol suvisel ajal alla 2.5bari), korralik kütus, sädevahe väiksemaks, ühesuguse takistusega küünlajuhtmed.. ja juba võib võita märgatavalt.
Eks see karpa reguleerimine ole, mis mosse puhul võib tuua säästu.. selles seades, nagu ma oma mosse ära tõin - süüde jube hiline, teises kambris väiksem õhudüüs.. saavutasin trassil, julgen öelda, alla 7L saja kohta.. praeguses seades, kus ikka edasi ka liigutab, no pool paaki on mitmendat päeva endiselt.. :D :D
eks lõhna järgi saab öelda - kui summutist tuleb selline soe ja mahe hõng, on süüde ja segu enamvähem paigas, kui summutist tuleb kirbehaisu, on CO kruviga vaja veel mängida...
Kasutaja avatar
ik260
Postitusi: 164
Liitunud: 12 Apr 2013 10:46
Asukoht: Tallinn

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas ik260 »

mario kirjutas:
suurem rehvirõhk (ma ei kasuta ühelgi autol suvisel ajal alla 2.5bari),
Vene rehvi küll nii palju ei julge lüüa.
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas mario »

vene rehv kannatab selle ilusti ära. järgmine küsimus tekib - kui rehvi tootmine jääb tõesti veel Brežnevi aegadesse, siis ei julgeks ma seda ausalt öelda üldse kättegi enam võtta.. ma usun siiski, et ükski enda ja teiste elust hooliv inimene ei kasuta enam rehvi, mis on vanem kui 10.a. või mille küljed on ohtlikult murenenud...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas moskiito »

rehvi kasutamine käib enamasti rahakotti taktikeppi järgi. kui on ikka valida kas osta jooks rehve või sama raha eest perele süüa, siis viimane võidab.

mis küttekulusse puutub, siis minu karpa segukruvi on välja keeratud pool pööret, lõppuni sisse ja siis pool tagasi. Süüde võimalikult täpselt paigas, grammike veel varasemaks, siis hakkavad klappid plagisema. Lisaks, trassil tuleb hoida kiirust 80-90 vahel, siis on mosse kõige ökonoomsem.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas SanderV »

ja mis su kulu on moskiito?
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas mario »

noh, tänases Eestis on võimalik poeuued rehvid saada juba vähem, kui 160€ eest ja seda on juba küllalt, et tunda end natuke turvalisemalt...Sellega ma olen nõus, et kui on ikka süüa vaja, siis auto peab seisma, pole midagi parata ja teisiti polekski mõeldav.

Aga nüüd ütle, kas 80-90 mosse spido järgi? Sest minu massin valetab 25km/h. Linnas võib vabalt 80ga lasta ja ikka jään jalgu. :D
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: Kütusekulu vähendamise teema!

Postitus Postitas viirusboy »

mario kirjutas:Aga nüüd ütle, kas 80-90 mosse spido järgi? Sest minu massin valetab 25km/h. Linnas võib vabalt 80ga lasta ja ikka jään jalgu. :D
Spido sees on üks vedru. Selle hooba tõmba veits peale. Ma sõidan tavaliselt spido järgi 100ga, tean et kiirus on siis enamvähem 90. Linnas töristan 60ga.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vasta