MZMA 408IE 1968 Vostok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Urukoer »

huvitav vaadata ,osadel on tagapiilaril tuled ,osadel mitte.
mis ajal neid siis panema hakati?
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas mario »

arki lehelt saab teada, et esmane reg. jaanuar 68, seega eks ta 67 ole juba tehasest väljas..
see 1415kg oleks nagu registrimass... vähemasti minu 412 tühimass on passis 980kg.. ja kandevõime märgitud ligi 400kg, siis tundub usutav. Aga et seal ka TGMT on üle 2 tonni, siis johhaidiii.... :D :D

Vaatan, et legaalselt pole masin juba 7 aastat liigelnud, mis ÜV tegemist takistavad?
Ja siis viimane küss, et milline on neil nende "lisa" tulede kopsik.. kas samasugune,nagu põhitulel, aga ainult ühe niidiga lamp, või on seal ka äkki miski tsuhnaa.. ma oma 06 tegin ringi - topelt lähituled ja topelt kaugtuled, aga lähituledega võtsid sinikuued maha, andsid natuke joonlauaga vastu näppe ja siis jätsin ainult topelt kaugtuled :D
Vostok
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Mai 2013 13:48
Asukoht: Valgamaa/Raplamaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Vostok »

Vaatan, et legaalselt pole masin juba 7 aastat liigelnud, mis ÜV tegemist takistavad?
Umbes sama palju on see auto olnud ka eelmise omaniku käes, kes tahtis teha sellest rallikat, mistõttu ei mindud enam ülevaatusele. Hetkel on iluvead, elektrijamad ja puuduvad pidurid.
Ja siis viimane küss, et milline on neil nende "lisa" tulede kopsik.. kas samasugune,nagu põhitulel, aga ainult ühe niidiga lamp, või on seal ka äkki miski tsuhnaa..
Ei oska öelda, sest ei saanud tulesid põlema, kuid arvan, et originaal ehk ainult topelt kaugtuled.


Detailsemaid pilte, sh pirkast, teen oktoober-november, kui ma nädalaks auto juurde lähen. :)
MZMA 408 '68 [77 ZFP]
Mossehaigus - Hing ihaldab uhket Volgat, aga mingi seletamatu jõud kisub ikka robustse Moskvitši poole.
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas mart »

Minu meelest pole sellel topelt kaugtulesid. Ühed on lähituled ja sisemised on kaugtuled. Muide kui ma oma 408 ostsin mis oli ainult 2 aastat seisnud, siis meil oli ka tükk tegu ja lülitite vägistamist, et nendest elekter läbi käiks. Lülitite taga ühendused ja lülitite klemmid oksüdeeruvad ära. Ma sain tööle need kontakt speriga mis puhastad klemmid ise võluväel ära.
Aga edu masina näppimisel! :)
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas viirusboy »

mart kirjutas:Minu meelest pole sellel topelt kaugtulesid. Ühed on lähituled ja sisemised on kaugtuled.
Kui kellegil on neljatulelise skeemi, võiks seal näpuga järge ajada. Saab teada, mis otstarve topelttuledel on.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vostok
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Mai 2013 13:48
Asukoht: Valgamaa/Raplamaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Vostok »

mart kirjutas: Muide kui ma oma 408 ostsin mis oli ainult 2 aastat seisnud, siis meil oli ka tükk tegu ja lülitite vägistamist, et nendest elekter läbi käiks.
Kui ma ei eksi siis minu auto seisis 6 aastat õues. :( Kuid mootor käib väga hästi ja käivitub poolest pöördest. :)
mart kirjutas: Aga edu masina näppimisel! :)
Edu tarvis! :)
MZMA 408 '68 [77 ZFP]
Mossehaigus - Hing ihaldab uhket Volgat, aga mingi seletamatu jõud kisub ikka robustse Moskvitši poole.
Vostok
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Mai 2013 13:48
Asukoht: Valgamaa/Raplamaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Vostok »

Sai siis mõeldud, mis värvi mosse kunagi teha.
Silma jäid sellised kombinatsioonid:
See nagu oleks hästi tume sinine:
Pilt
Selline on kena:
Pilt
Midagi punast:
Pilt
Pilt

Avaldage ka oma arvamust. :)
MZMA 408 '68 [77 ZFP]
Mossehaigus - Hing ihaldab uhket Volgat, aga mingi seletamatu jõud kisub ikka robustse Moskvitši poole.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas viirusboy »

aga roheline?
Pilt

Rohkem pilte näed siit. Tegu ei ole enam eriti originaalis masinaga. Palju on asju juurde ehitatud ja "tuunitud" uuemat tüüpi juppidega. Omal on plaan osa asju jätta, osa kaotada, kuid kere läbib täieliku kapitaalremondi. Toodud soomest. Kui mingi lisaaretus vms pakub huvi, võib alati küsida. :)
Leidsin kunagi ammu tehtud sisevideo ka.


Aga soovin sulle edu masinaga ja hoian su teemal kindlasti silma peal. Ehk saan midagi huvitavat veel teada. :)
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vostok
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Mai 2013 13:48
Asukoht: Valgamaa/Raplamaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Vostok »

viirusboy kirjutas:Rohkem pilte näed siit. Tegu ei ole enam eriti originaalis masinaga. Palju on asju juurde ehitatud ja "tuunitud" uuemat tüüpi juppidega. Omal on plaan osa asju jätta, osa kaotada, kuid kere läbib täieliku kapitaalremondi. Toodud soomest. Kui mingi lisaaretus vms pakub huvi, võib alati küsida. :)
Leidsin kunagi ammu tehtud sisevideo ka.
Väga korralik mosse. Tundub et peale keretööde ta vist midagi muud ei vajagi? Silma jäid see antenn, raadio, muhedad istmekatted ja musta värvi armatuur mulle meeldib. Märkasin, et esitiibadel puuduvad suunatuled.
viirusboy kirjutas:Aga soovin sulle edu masinaga ja hoian su teemal kindlasti silma peal. Ehk saan midagi huvitavat veel teada. :)
Edu tarvis! :) Edu sullegi ja ootan huviga kuna sa hakkad rohelisega tegelema.
Endal on plaanis oktoobri lõpu poole auto küljest jupid maha kruvida, aastavahetusel mootorit puhastada-korrastada, märtsi paiku uued kereplekid leida/külge panna ja suvel keretööd. Ning siis läheb asi detailseks st tsinkimine jms.

Küsimus: Millega/Kuidas Elite märk kinni on
MZMA 408 '68 [77 ZFP]
Mossehaigus - Hing ihaldab uhket Volgat, aga mingi seletamatu jõud kisub ikka robustse Moskvitši poole.
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas mart »

marek kirjutas:Mulle pandi ka ARK-is azlk 408 kuigi peaks olema mzma 408.

1967. aasta sees on 408-te kerenumber juba 170 000 kandis, seega sinu masin peaks ca. `65-66 aasta kandis olema.

Huvitav... mu masina kerenumber on 22 000 kandis ja dokumentides samuti AZLK. Esivõrel on küll märk MZMA aga seda ei tea kui originaal see seal on.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Vasta