IZ 412IE 1990 BergIE

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

No tere! Täna sõidetud ca. 10 km piraadina, kohalikul teel. Mõnus oli tegelikult. Muhust parem. "Tite haigusi" veel ei esinenud. Ma tahan Temaga veel sõita! - on esimene tunde kommentaar! Ja see sõit tuleb ÜV punkti, arvan ma. Edu kõigile!
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Ja nii ma selle ära sõnusin! Mõneks päevaks oli tungiv vajadus teise sõiduriista järele. Muhk oli varnast võtta aga otsustasin Mosse kasuks. Sõit ÜV punkti. Tänasel töötajal pidi ka Mosse kodus olema ja seepärast Ta seal end nii koduselt ka tundis. Kiitis pidureid, ma ise ka ei uskunud, et nii head on. Sõitis sillaloksutusse ja kobis kanalisse. Paar minutit ei julgenud ise ka alla minna, sest see aeg tuli alt vaid üllatavaid pobinaid, hüüdeid jms. Positiivseid. Loksutama ei hakanudki. Kobisin ise ka alla ja juttu jätkus kauemaks, ilma kohvita. Esituled panevad täiega pada, tõeliselt kohe! Karpa sai reguleeritud nii nagu Partnermosse telefonitsi õpetas, ammu. CO 0,3; CH 254. Moto sooritusvõime on veel lahja. Meelitades saabuvad KW-d. Tahaks konkreetsust juurde, nagu Muhul! Partnermosse õpetas mind jällegi telefonitsi, mina sain aru. Vaatame kas moto ka saab, riimiks DAAZ! Tegelikult tahtsin kirjutada, et Pärnumaal on lisandunud üks meid huvitav masin juurde, tänasest legaalne. Kuidagi pikk eelmäng oli sellise uudise teatamiseks. Tänan kõiki, kes on aidanud ükskõik millega. Kõigile edu ja päikest põue!
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

No ei saa mina nendest esituledest jagu! Ostsin kunagi uued lambid, pirnid ka. Valgusvihk tundus absurdselt jama, sama ütles ka ülevaataja ja Ta loobus tulede reguleeringust. Uurisin täna seda asja. Pirnid õiged, mingi R2 sokliga 45/40w, lambid ka. Proovisin välistamis meetodit. Otsisin välja ka vanad lambid ja pirnid. Igasse lampi proovisin nelja pirni. Pirnid ja lambid nummerdasin. Lampide valgusvihud sõltusid vaid vanusest. Iga pirn andis oma mustri. Need olid täiesti absurdsed! Vanad pirnid isegi meenutasid õiget vihku. Hiinlased oskavad kenasti pirnile joonistada Made in France. On see üldlevinud probleem esituledega, või näen selles probleemi vaid mina?
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas moskiito »

sellest kuulen ma kl esimest korda et pirnid nii palju valgusvihtu muudavad. Natukene küll jah, kuid et tuled täitsa metsa näitavad,seda pole ette tulnud.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Paljud ei kuulegi sellest, mina vaatan. Täna vaatasime koos Seenioriga. Ta ei uskunud mida ma Talle rääkisin. Tegime siis "loomkatseid", mille käigus lõhkusime ka ühe Tema pirni! Tulemused olid ikka tõeliselt pehmed. Võiks ju leppida esitulega mis põleb selleks, et sa sinna otsa ei koperdaks, kuid liiklusesse ei kõlba. Vot ei sobi mulle. Mul on ka pirn mis sobib inglismaal sõiduks, ilma lampi vahetamata!
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas Seenior »

Oli väga huvitav tutvuda lähemalt Klaxcar-i nimelise toodanguga(ametlikult made in france,aga tegelikult vast mingi meide in tsaina salakeldri toode),siit hoiatus teistelgi,kel esitulepirne vaja,vaadake enne hoolega üle,kui ostate,vene pirnid olid ikka tüki korrektsemad kui need nn.uued läänekad.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas SanderV »

ei tea jah, ma olen omale ostnud rimist kõige odavamaid pirne ja näitavad ikka päris hästi :D
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Isegi taskulamp näitab hästi. Kui esituled näitavad "pada" on ohustatud teised liiklejad! Minu eesmärk on juhtida tähelepanu vääratele valgusvihkudele. Võin liigelda korrektselt ja eeskujulikult aga kraavi läheb see kes mulle vastu tuleb, kuna pimestasin Teda, nii lihtne see ongi. Tänaseks probleem kõrvaldatud, valutult.
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas SanderV »

hmm ei tea jah, endal näitavad ilusti, vihk pmts kaheks jaotatud horisontaalselt vasak pool vihustja sealt edasi kalde all üles, vasak pirn tulikeeratud madalamale et ei pimestaks ja parem rohkem paremale ja kõrgemale et valgustaks ilusti teeserva ja ei pimestaks vastutulevat
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Minul nii kenasti polnud. Hea, et oskad kirjeldada esitulede graafikat. Homme väike proovisõit jälle plaanis koos sätitud esisilla, kardaani ja norm. esituledega. Peale 200 Km tuli esirattad ülalt laiemale lasta, kokkujooksu parandada ja vabaveeremine koos juhitavusega muutusid totaalselt. Näeb mis kardaanist saab!? Võeti kohe töösse ja olin asjapulk töö tegemise juures.
Kaunitar 2015.
Vasta