AZLK 21406, 1986 ja AZLK 2140, 1979. Martpoiss

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Mari
Postitusi: 20
Liitunud: 14 Juul 2013 23:35

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas Mari »

Nii, mina panen nüüd mõne pildi ka.
Lugu muidugi nii, et kuigi kaamera oli päev otsa kaasas, siis Mossest said pildid ikkagi telefoniga tehtud :D

Kõigepealt eileõhtune "enne" pilt kahest Mossest garaažis
Pilt

Selle kevadine esimene sõit, nagu ka eelmise aasta oma, viis sinililli korjama :D
Pilt

Ja tänaõhtune "pärast" pilt Villisest ja Mossest.
Pilt
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas Martpoiss »

Tegin nädalavahetuseks kindlustuse ära ja sai natuke linnavahel tiirutatud. Starteri võtmisega enam probleeme ei ole, käivitamisega ka üldiselt ei ole aga paar korda pidi u. minut aega käiama enne kui lubama hakkas ning seejärel ilusti käima läks ??? Tundub, et karpa tahab korrastamist. Laadimine on endiselt väga nõrk, see tuleb ka nädalavahetusel ära ravida. Kõige suurem probleem on hetkel tagasillaga. Kui maja ette kallakule parkisin ja pärast välja tahtsin tagurdada oli tagasild täiesti kinni jäänud. Paar korda jõnksutasin edasi-tagasi ja pääses lahti. See tuletas meelde et eelmisel hooajal hakkas tagasild undama ka. See kinnijäämine kordus veel paar korda, mõningate paukude ja raksude saatel pääses lahti :D Juu seal mõne hammaka hammas õli sees ringi ujub. Kodust kaugele ei julge sõita nimoodi, reedel toon Manksi käest teise silla ja vahetan diffri ära.

Viirusboy, birkast pildi tegemine läks meelest ära, see nädalavahetus katsun meeles pidada.
hard0
Postitusi: 360
Liitunud: 22 Mai 2010 21:29

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas hard0 »

Pikalt käiamisega võib olla see probleem et kütusepump on kehv ja kütus vajub aeg-ajalt alla paaki tagasi.
AZLK 426(427) 1973
AZLK 2140 "Rallye" 1977
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas Martpoiss »

Kütusepump on PM tutikas ( eelmise aasta suvesõidul vahetatud :lol ). See käiamise jama oli suvalistel hetkedel paar korda, esimest korda üle nädala käivitades läks kohe, pärast peale poolt tundi seismist ei läinud.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas moskiito »

pakun et nõelklapp ei pea korralikult kinni ja "ujutab" mootori üle pidevalt peale doseerides.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas Martpoiss »

Karburaatorile nõelklappi ei õnnestunudki leida selleks nädalavahetuseks, Tartus Mekre poes ei olnud pakkuda, Ülo äri ukse ette jõudsin täpselt 16:30 et avastada et see on täpselt poe sulgemeise aeg :D

Reedel tööle jõudes tehti mulle kingitus:
Pilt
Arhiivi kolimisel oli leitud kuskilt ja minu jaoks kõrvale pandud :D

Paar kuud tagasi toodi emale tööjuurde selline raamat:
Pilt

Aegajalt ikka pakutakse imekohtadest Mossele juppe, kellelgi garaazi koristamisel välja tulnud näiteks ja ei raatsita ära visata. Ükspäev helistati just ja küsiti ega ma ei ole tutikatest rehvidest huvitatud. No ei hakka ju ära ütlema sellisele pakkumisele :)

Reedel pärast tööd käisin Manksil külas ja tõin ühe tagasilla endale. Pühapäeval panin Mari tööle ja lammutasime silla laiali :D
Pilt

Kui diffri kätte saime sain väga hästi aru mis mul seal silla sees kolksub sest "uuel" diffril tundus olevat täpselt sama häda. Satelliitide telg loksus üles-alla ning käis vastu "käbi". Ava, mille sees telg paikneb oli ovaalseks kulunud:
Pilt
Kas sellisele diffrile on mingit ravi või on vanaraud?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas moskiito »

selle ravi on ainult kas uus reduktori korpus või päris uus ja korralik.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas Manks »

Kui diffri kätte saime sain väga hästi aru mis mul seal silla sees kolksub sest "uuel" diffril tundus olevat täpselt sama häda. Satelliitide telg loksus üles-alla ning käis vastu "käbi". Ava, mille sees telg paikneb oli ovaalseks kulunud:
Pilt

Kummaline kulumine, differ pärit 89 aasta IZ 412 pealt, mis oli sõitnud umbes 75000 km. Tehases on ilmselt raskel ajal mingi õlilaadne toode tagasilda pandud. Sellist kulumist näen ise esimest korda.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas SanderV »

mu diffril oli samasugune kulumine, enne jaole ei saanud kui satikad laiali olid
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 21406, 1986, Martpoiss

Postitus Postitas viirusboy »

Hangi kuskilt korpus, millel satikad näiteks puruks ja tõsta sisu ümber lihtsalt
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vasta