AZLK 2140 1979 easyrider

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

easyrider kirjutas: Mis oleks hea vahend ilukilpide ära saamiseks? Ma küll ei viitsi labidat igapäevaselt kaasas vedama hakata.
Probleem,mis mindki esimesel korral (ligi 13a. tagasi) pead murdma pani. Sai tükk aega igasugu vahenditega üritatud kuni kätte sattus kummiheebel. Nii kui seda näitasid,lendas kilp kohe küljest :D
Ziguli originaal rattapoldi võtmel on küll teises otsas spetsaalne teravik kapsli maha kangutamiseks. Minu Mosse varustuses on ka samasugune võti,lisaks veel paar heeblit. Tegemist siis originaal riistadega.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas stern100 »

Kui mul eeblit v siguli rattavõtit käepärast ei olnud siis leidsin suurema kruvika, panin ääre taha, käega järsk liigutus ja kilp lendabki. Esimese, õrna matsuga aint põrutasin käe ära korralikult :D
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Varblane kirjutas:Wtf? molli kütsid ikka sellise teo eest? Tema masina katuse trampisid ka sisse ikka eks? Oi ma oleks vaeseomaks peksnud ilmselt selle tüübi.Olgu kasvõi parim sõber...
Molli ei kütnud ainult sel põhjusel, et ma olin šokis, ma ei suutnud end liigutadagi. Aga kui ma oleks ka seda kraami natukenegi võtnud, oleks ma kiiresti toibunud ja oioi. :D Aga parimale sõbrale ei teeks ma midagi. :D

Lihtsalt mõnest kruvikeerajast või heeblist piisabki? Tänud!
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Lisan ka pildi kahjustusest. Riivab silma... :cry
Pilt
Märkused: Pildi pealt pole aru saada, et see on tegelikult tagapool vasakul. Lisaks on see veidi suurem.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas saarlane »

mis kangelasel endal selle peale öelda on? Kahjutasu maksab natuke?
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

Kahjuks leidub ühiskonnas selliseid haigeid tüüpe. Mul ka kunagi ammu,sõna otseses mõttes joosti ZAZ-ist üle. Mõlkis olid katus ja mõlemad luugid. Katusest mõlki välja ei saanutki.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1717
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas wax »

Sai see auto tund aega tagasi oma silmaga ära nähtud :) Ilus auto. Sõitsite mööda Pet teed linnast välja, ja keerasite enne raudteeviadukti ära vasakule Iru poole. Ma olin valge Corradoga :D
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas kOll »

wax kirjutas:Sai see auto tund aega tagasi oma silmaga ära nähtud :) Ilus auto. Sõitsite mööda Pet teed linnast välja, ja keerasite enne raudteeviadukti ära vasakule Iru poole. Ma olin valge Corradoga :D
:D Sama auto nähtud mul pühapäeval samas kohas vastupidise suunaga, juba kaugelt hakkas silma!
Kerget veeremist!!!
Pilt
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

kOll kirjutas:
wax kirjutas:Sai see auto tund aega tagasi oma silmaga ära nähtud :) Ilus auto. Sõitsite mööda Pet teed linnast välja, ja keerasite enne raudteeviadukti ära vasakule Iru poole. Ma olin valge Corradoga :D
:D Sama auto nähtud mul pühapäeval samas kohas vastupidise suunaga, juba kaugelt hakkas silma!
Kerget veeremist!!!
Pilt
Hehe, lõpuks olen ka klubilistele silma alla sattunud! :D Aitäh!
On suur tõenaosus, et võite mind ka suvel Suursõidul näha.

Ja kässar on õhtal. Lootsin, et kui VW-l see ei tööta, siis vähemalt Mossel on see kindlalt alles. Aga eks seegi on ikkagi alla andnud.
Ja kapott kiskus enne suure kiiruse pealt lahti. Kruvisin kinnutuspoldi pikemaks ja korras! Veidi kõrgemal seisab, kuid vähemalt on kinni.

Ning võtsin elu esimesed hääletajad peale. Juba ammu mõlkus peas selline mõte. Siis esmaspäeval juhtuski nii, et keerasin tanklast välja ja seal nad seisidki - minuealised abituriendid. Ja sõit läks Maardu poole. Aga lahe ja viisakas seltskond oli! Eesti on tõesti väike - kuigi mulle olid nad vöörad, olid nad mu ühe (teise) klassivenna sõbrad. :)
saarlane kirjutas:mis kangelasel endal selle peale öelda on? Kahjutasu maksab natuke?
Ja see, kes auto katusel käis, oli joogi mõju all ja seetõttu ülemeelik, halba ta ei soovinud. Mõni päev hiljem isegi küsis, kas autoga on korras. Kuna kooliajal polnud ta kunagi ülbe olnud, ei kanna ma ta peale ka vimma. Otsustasin, et saab mult andeks. :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Inka suulise eksami päeval vedas ta mind alt. Niiske ilmaga ei soovi ta kuigi hästi käivituda, ilmselt jagaja saab sellise ilmaga vett. Aga eksam sai sellest hoolimata hästi tehtud. Ja järgmisel päeval läks poolest pöördest ilusti käima, kuigi aku oli läbi. Müstiline masin see Mosse. :lol

Nüüd on kundepoolne iste korralikus asendis, varem vahtis kõrvalistuja peaaegu lakke, lisaks polnud tal mingit raskust tagumisest küljeaknast välja piiluda.

Esimest korda minu käes valas Mosse ka pisaraid. Nüüd saan aknapesuvedelikku kasutama hakata! Eelmine omanik oli teinud midagi äärmiselt veidrat. Kapoti all oli enne kaks aknapesupaaki, ühel oli korras mootor, teisel katki. Ja katkine oli ühendatud vooliku ja juhtmetega. Lisaks olid juhtmed ülimalt ebaloogilised. Katkise paagiga olid ühenduses miinusjuhe ja mingi tühi juhe, terve paagi juures olid isoleeritud plussjuhe ja jälle mingi tühi. Tähendab, tarvis oli võtta plussjuhe ja pikendada seda miinuse juurde, et saaks ühendada juba asendatud terve paagiga. Miks üldse selline jaburus oli tehtud? Loodan, et mu tekst oli kuidagimoodi mõistetav. :D

Vahepeal oli nii ilus ilm, et sattusin ka kogemata Paldiskisse. Mu Mosse on ikka täielik herilasetapja, kui vaadata esiklaasi ja radiaatorivõret. :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Suletud