AZLK 2140 1979 easyrider

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Lisasin ka pildi tuuleklaasist. On halb aru saada, kuid kogu klaas oli selline nagu vahtralehe ümbruses. See oli loomulikult napilt enne seda, kui pesusüsteem korda sai.

Pilt
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas jartmok »

Räägi oled neid kroomliiste eemaldanud ja tagasi moteerinud ka?
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Ei ole. Kas need on ebakorrektselt paigaldatud?
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas jartmok »

Ei. Sinu masina iluliist on kena ja nii nagu olema peab. Enda omi lihtsalt ei võta mõistus kuidas neid inimlikult tagasi pannakse. Olen proovinud panna aga enne kui närvirakud surema hakkavad haaran juba järgmisest vajalikust tööst kinni.
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Seenior »

Kaks aknapesupaaki on laternakojameestega mossel.
canyondrift
Postitusi: 142
Liitunud: 04 Veebr 2009 17:31

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas canyondrift »

jartmok kirjutas:Ei. Sinu masina iluliist on kena ja nii nagu olema peab. Enda omi lihtsalt ei võta mõistus kuidas neid inimlikult tagasi pannakse. Olen proovinud panna aga enne kui närvirakud surema hakkavad haaran juba järgmisest vajalikust tööst kinni.
Kas see liist mitte alumiinist pole, mis aknatihendi peal on?
See pannakse väikese õlikogusega tagasi nagu mulle räägiti.
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas mart »

canyondrift kirjutas:
jartmok kirjutas:Ei. Sinu masina iluliist on kena ja nii nagu olema peab. Enda omi lihtsalt ei võta mõistus kuidas neid inimlikult tagasi pannakse. Olen proovinud panna aga enne kui närvirakud surema hakkavad haaran juba järgmisest vajalikust tööst kinni.
Kas see liist mitte alumiinist pole, mis aknatihendi peal on?
See pannakse väikese õlikogusega tagasi nagu mulle räägiti.
Minu mossel on salongist vaadates kummiriba tihendis, mis tuleb välja tõmmata enne klaasi äravõttu. Siis peaks tihend ja klaas koos al.liistuga ära tulema ilma et seda kahjustaks. Tagasi pannakse ka nii, et paned liistu tihendisse siis klaas sisse ja alles siis paned klaasi ette tagasi. viimase sammuna tulebki seesama kommiriba tihendisse tagasi toppida mis enne seestpoolt ära sai võetud. Viimase juures on vaja kasutada mingisugust libestit, ise kasutasin selleks silikoonipesu mis hiljem ära kuivas ilma jälgi jätmata.
Nii peaks see käima... vähemalt meil õnnestus see nii.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

easyrider kirjutas:Esimest korda minu käes valas Mosse ka pisaraid. Nüüd saan aknapesuvedelikku kasutama hakata! Eelmine omanik oli teinud midagi äärmiselt veidrat. Kapoti all oli enne kaks aknapesupaaki, ühel oli korras mootor, teisel katki. Ja katkine oli ühendatud vooliku ja juhtmetega. Lisaks olid juhtmed ülimalt ebaloogilised. Katkise paagiga olid ühenduses miinusjuhe ja mingi tühi juhe, terve paagi juures olid isoleeritud plussjuhe ja jälle mingi tühi. Tähendab, tarvis oli võtta plussjuhe ja pikendada seda miinuse juurde, et saaks ühendada juba asendatud terve paagiga.
Tulede pesurid võisid kunagi küljes olla,ehk ka kojamehed. Vaata,kas mingeid voolikuid ei vii ette ja kas tulede kojameeste mootorite kinnituskronsteinid(või nende kohad) on küljes. Neid viimased peaksid esivõre taga pleki küljes olema.
Kasutaja avatar
A.Roosenberg
Postitusi: 204
Liitunud: 30 Okt 2009 21:35
Asukoht: Tallinn, Keila, Läänemaa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas A.Roosenberg »

Nägin täna Su mosset enda maja ees. Algul vaatasin, et midagi sätendab silma, siis panin tähele, et mosse. Mõne hetke möödudes avastasin, et see on sinu oma.
Loodan, et ei pahanda, kui su mosset natukene katsusin :D
Pilt
Pilt
Tuleb mainida, et kui tavaliselt on auto pildil ilusam kui reaalsuses, siis selle mossega on vastupidi ;)
"2140"
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

A.Roosenberg kirjutas:Nägin täna Su mosset enda maja ees. Algul vaatasin, et midagi sätendab silma, siis panin tähele, et mosse. Mõne hetke möödudes avastasin, et see on sinu oma.
Loodan, et ei pahanda, kui su mosset natukene katsusin :D
Tuleb mainida, et kui tavaliselt on auto pildil ilusam kui reaalsuses, siis selle mossega on vastupidi ;)
Hehehee! Aitäh! :D Ei pahanda ma midagi, see on suur kompliment! Muide, sõbra juures nägin Orkutist, et pildid mu autost on juba netis, samal ajal kui auto oli õues! Kogu seltskonna imestus oli suur! :lol Sõber rääkis ka, et naabril on Mosse ja puha!
Edel kirjutas:
easyrider kirjutas:Esimest korda minu käes valas Mosse ka pisaraid. Nüüd saan aknapesuvedelikku kasutama hakata! Eelmine omanik oli teinud midagi äärmiselt veidrat. Kapoti all oli enne kaks aknapesupaaki, ühel oli korras mootor, teisel katki. Ja katkine oli ühendatud vooliku ja juhtmetega. Lisaks olid juhtmed ülimalt ebaloogilised. Katkise paagiga olid ühenduses miinusjuhe ja mingi tühi juhe, terve paagi juures olid isoleeritud plussjuhe ja jälle mingi tühi. Tähendab, tarvis oli võtta plussjuhe ja pikendada seda miinuse juurde, et saaks ühendada juba asendatud terve paagiga.
Tulede pesurid võisid kunagi küljes olla,ehk ka kojamehed. Vaata,kas mingeid voolikuid ei vii ette ja kas tulede kojameeste mootorite kinnituskronsteinid(või nende kohad) on küljes. Neid viimased peaksid esivõre taga pleki küljes olema.
Jep, tulede pesurite pihustiotsad on iluvõrel olemas, kuid voolikud on eemaldatud. Mootorite kinnituskohti pean veel vaatama, pole neis kindel.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Suletud