MAZ ex.IZ 2715, AZLK 2140 1981

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas MAZ »

Tänud nõuande eest sass ;) oleks võinud ise selle peale kohe tulla. Samas siit koorubki välja see asi,et K-126H karpale mõeldud sisselaske kollektoril asetsevad karpa kinnitus poldid on siis lühemad kui need,mis mõeldud algusest peale DAAZ 2140 töötama. Varem nagu ei oskanud tähele panna seda.

Aga ehk keegi oskab öelda,mis selle põhjaga ettevõtta?
Pilt
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas sass »

Ise olen juba pikemat aega kasutanud polte, sest nii on mitu korda mugavam. Aga seibid tuleb kindlasti vahele panna, muidu tulevad poldid lahti.

Selle pöhjaga on lihtne: roostes osa löika ära ja keevita uus plekk asemele. Teine variant, mis nii hea ei pruugi olla: roostest puhtaks (traathari, lamellketas vm), roostesurm, happekrunt ja krunt. Peaks kestma.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas MAZ »

Ise enesest kolistasin auto vasara ja kruvikaga läbi ja ühtgi mäda kohta ette ei tulnud, avastasin vaid,et esimeste poolraamide juures on rooste ja sinna peab,miskit roostesurma panema,kuid muus osas tundus olema asi üsna hea. Ma arvan,et sassi pakutud idee läheb käiku ;)
Ise enesest kui nüüd saab mootori tööle ja sidur,pidur töötab peaks tegema järgmist:
- puhastada karter sinna kinnitunud sodist
- kere töödega alustama millalgi, esmalt muidugi põrand korda teha seest.
- põhja alla panna ka mastiksit juurde,sinna kus vaja.
- kere värvida ühevärviliseks
- elektrisüsteem üle vaadata, paigaldada ohutulede lüliti
- uksed panna korralikult tööle, juhipoole uks ei taha avaneda vahepeal üldse.
- muud tööd ja külge kruvida puuduvad jubinad.
Tööd kui palju ehk saan järgmine nädalavahetus juba hakata vaikselt selles suunas töötama, ise asi kus ja kuidas ma värvida saan auto ära, seda küll ei tea öelda.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Killa
Postitusi: 168
Liitunud: 08 Veebr 2009 00:04

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas Killa »

Selle rooste ajaks ma traatharjaga maha ja siis roostesurma peale ja siis korrata. Siis krunt värv ja pigimatt peale. Ja kui läbi üks hetk näpp läheb, siis põhjale pole sellist tööd ju midagi teha. Kerega tuleb hoolikam olla, kuna sinna ei sa päris pintsliga suvakat värvi peale laduda :lol
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas MAZ »

Selles suhtes on sul õigus Killa,ainult ma peangi mõtlema,kuidas ma selle värvimise küsumus lahendan, värv ja krunt on olemas, kuid hetkel üritan leiutada,milllega värvida, sest tööstus voolu võimalused on ära nullitud! :uhoh Rulli tuuningut ka ei taha teha too oleks nagu väga mark :uhoh :err .
Ainus võimalus kui tuttav oma 220V töötava kompressori laenab siis oleks mul elu natuke kergem mõnes mõttes.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Killa
Postitusi: 168
Liitunud: 08 Veebr 2009 00:04

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas Killa »

Ei mäleta kus, aga kuskil levis mingi link kus oli Chevy Corvair rulliga värvitud, ja polnud aru saada et oli rulliga värvitud, läikis jne...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas moskiito »

MAZ soovitan värvida rulliga millel on teflonkatte, mitte karvane. see jättab suht ilusa tulemuse. Lennnukite peal olen seda proovinud ja pärast ei teinud vahet, kas oli püstoliga või rulliga tehtud. väga viis tulemus tuli.

Kui kõhkled, siis soovitan sul ennem mingil väiksemal kohal proovida.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
mossejumal
Postitusi: 620
Liitunud: 10 Okt 2009 10:38

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas mossejumal »

moskiito kirjutas:MAZ soovitan värvida rulliga millel on teflonkatte, mitte karvane. see jättab suht ilusa tulemuse. Lennnukite peal olen seda proovinud ja pärast ei teinud vahet, kas oli püstoliga või rulliga tehtud. väga viis tulemus tuli.

Kui kõhkled, siis soovitan sul ennem mingil väiksemal kohal proovida.
Sorry,et teemat segan,aga kas see rull on nagu valge ja sile noh pole neid karvu küljes :D
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas jartmok »

mossejumal kirjutas:
moskiito kirjutas:MAZ soovitan värvida rulliga millel on teflonkatte, mitte karvane. see jättab suht ilusa tulemuse. Lennnukite peal olen seda proovinud ja pärast ei teinud vahet, kas oli püstoliga või rulliga tehtud. väga viis tulemus tuli.

Kui kõhkled, siis soovitan sul ennem mingil väiksemal kohal proovida.
Sorry,et teemat segan,aga kas see rull on nagu valge ja sile noh pole neid karvu küljes :D
Tahad enda masina ka rulliga värvida? (mossejumalale)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZH 2715-01 1985 MAZ

Postitus Postitas moskiito »

mossejumal kirjutas:
moskiito kirjutas:MAZ soovitan värvida rulliga millel on teflonkatte, mitte karvane. see jättab suht ilusa tulemuse. Lennnukite peal olen seda proovinud ja pärast ei teinud vahet, kas oli püstoliga või rulliga tehtud. väga viis tulemus tuli.

Kui kõhkled, siis soovitan sul ennem mingil väiksemal kohal proovida.
Sorry,et teemat segan,aga kas see rull on nagu valge ja sile noh pole neid karvu küljes :D
jup, see meenutab pesukäsna.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta